Savaitės pradžioje teismui liudijusi pirmoji verslininko žmona Audronė Karpavičienė ir giminaitės tvirtino, jog sunkiai sergantis verslininkas galėjo patekti į savotiškas turto užvaldymo pinkles ir nesuvokti, kokį testamentą pasirašo.
Ketvirtadienį į teismą atvykęs R.Karpavičiaus brolis Henrikas Karpavičius ir ilgametis jo draugas Valdemaras Anužis tvirtino, jog verslininko sprendimas dalį turto palikti naujajai mylimajai ir broliui – natūralus.
„Mes iki mirties gražiai bendravome ir buvome artimi. Kaip tikri broliai ir brolis tai patvirtino visais savo veiksmais“, – išėjęs iš teismo posėdžių salės žurnalistams sakė H.Karpavičius.
Jis neigė kalbas, kad onkologine liga sirgęs brolis galėjo nesuvokti, kokį dokumentą pasirašo, ir koks testamento turinys: „Iki paskutinės minutės viską mąstė labai blaiviai. Tiems, kas taip kalba, iki jo mąstymo toli ir labai toli“.
H.Karpavičius teigė, jog jo nenustebino ir į septintąją dešimtmetį įkopusio brolio sprendimas vesti antrą kartą, bet kalbėti šia tema jie esą vengdavo:
„Aš turiu savo žmoną, jis – savo. Apie žmonas ir santykius mes niekada nekalbėdavome“.
H.Karpavičius teisme jau apklaustas – šįkart jis tik klausėsi kito liudytojo parodymų.
„Pažinojau ir pirmąją jo žmoną, ir antrąją. Ne man svarstyti ar juos teisti. Šioje istorijoje svarbiausia – Raimondo valia“, – teigė ilgametis R.Karpavičiaus draugas Valdemaras Anužis, kurio apklausa teisme truko tris valandas.
Buvęs Klaipėdos politikas prasitarė, jog su antrąją žmona Aiste bičiulis jam atrodė labai laimingas.
V.Anužis su R.Karpavičiumi draugavo 25 metus. „Turėjau tik du tokius draugus – su vienu draugavome nuo septintos klasės, su kitu – 25 metus“, – susijaudinęs kalbėjo V.Anužis.
Jo nuomone, ginčai teisme dėl mirusio verslininko turto – natūralus procesas.
Į teismą dėl tėvo palikimo kreipėsi R.Karpavičiaus sūnus iš pirmosios santuokos Rokas Karpis. Jis teisme dar neapklaustas.
Jis ginčija R.Karpavičiaus pasirašytą testamentą, kuris buvo patvirtintas likus kelioms savaitėms iki jo vestuvių su kauniete Aiste Grybauskiene.
Buvusi verslininko šeima įtaria, kad jis testamentą pasirašė nesigilindamas ir nesuprasdamas jo turinio. Anksčiau itin stropiai dokumentus pasirašinėdavęs R.Karpavičius ant testamento suraitė tik parašą – nebuvo nei jo vardo, nei pavardės, nors to reikalauja taisyklės. 2019 metų kovo 5-ąją Kaune sudarytą testamentą tvirtino notarė Ramutė Valantiejienė. Iki tol verslininkas visus reikalus tvarkydavo pas kitus notarus iš Marijampolės ir Klaipėdos, kuriais pasitikėjo daug metų.
Pagal testamentą, namus Nidoje ir vienoje iš Kanarų salų Tenerifėje R.Karpavičius paliko A.Grybauskienei.
Visą kitą turtą – jam priklausančias akcijas, pinigines lėšas, vertybinius popierius milijonierius lygiomis dalimis paliko A.Grybauskienei ir savo broliui H.Karpavičiui.
A.Karpavičienei, su kuria pragyveno 40 metų bei jųdviejų sūnui, verslininkas nepaliko nė cento.
Po kelių savaičių – kovo 28-ąją, Kauno rotušėje įvyko santuokos ceremonija – A.Grybauskienė tapo A.Karpavičiene. Dar prieš vestuves R.Karpavičiui buvo atliktos sudėtingos operacijos ir taikyti kiti vėžio gydymo būdai.
Prabėgus mėnesiui po vestuvių R.Karpavičius vėl pateko į Kauno klinikų Onkologijos skyrių. R.Karpavičius mirė 2019 m. rugpjūčio 9-ąją, sulaukęs 62 metų.
R.Karpavičius valdė bendrovę „Karpis“ ir antrines jos įmones „Marijampolės pieno konservus“, Lukšių pieninę, „Ferogamą“ bei Ukrainoje veikiančią „Vitaut“.
Vilniaus miesto apylinkės teismas šią bylą nagrinėja intensyviai. Šią savaitę teismo posėdžiai rengiami kiekvieną dieną, o per pirmuosius keturis posėdžius planuojama apklausta per dešimt liudytojų.
Dėl milijonieriaus palikimo teisme ginčijasi net septyni advokatai. Vienai pusei atstovauja trys, kitai – keturi teisininkai.
Ieškinius dėl milijonieriaus testamento teismas gavo dar metų pradžioje, tačiau dėl šalyje vėliau paskelbto karantino posėdžiai buvo nukeliami.
Teismas aiškinsis, ar verslininkas buvo sąmoningas ir suprato, kokį dokumentą pasirašo, ar testamento sudarymo metu jis suvokė savo veiksmus.