Kauno apylinkės teismas gegužės 22 dieną nusprendė neskirti A.Mickui suėmimo 3 mėnesiams, tokiam pat laikotarpiui pritaikęs intensyvaus stebėjimo priemonę – elektroninę apykoję.
Šią nutartį miesto prokuroras Egidijus Palaima apskundė Kauno apygardos teismui, bet teisėsaugos prašymams liko kurti ir šio miesto teisėjai– atmetus skundą, sunkiu ir pavojingu nusikaltimu įtariamas aštuonių įmonių vadovas liko laisvėje.
A.Mickus liūdnai išgarsėjo ir kitoje rezonansinėje byloje, kurią FNNT iškėlė dėl piktnaudžiavimo, lėšų pasisavinimo, iššvaistymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.
Bendrovė „Andrikus“, kuriai vadovauja A.Mickus, iš Vilniaus savivaldybės gavo net 278 tūkst. eurų plaučių dirbtinio ventiliavimo aparatams, tačiau valdininkai nemate nei aparatūros, nei pinigų. Į pareigūnų akiratį pateko ir sostinės savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, figūruojantis jau ne pirmoje istorijoje, sukeliančioje didelių abejonių dėl lėšų panaudojimo pagrįstumo.
Priminė banditų klestėjimą
Mafijos klestėjimo laikus primenantis plėšimas buvo įvykdytas gegužės 18-ąją, apie 13 val. 30 min. greitkelyje Klaipėda-Vilnius ties Babtų gyvenviete (Kauno r.).
Imituojant avariją, į 80 tūkst. eurų vertės „Jaguar“ galinę dalį rėžėsi „Škoda“.
Iš jo išlipę užpuolikai 55 metų vairuotojui prisistatė STT pareigūnais.
Po kelių akimirkų kelią „Jaguar“ iš priekio užblokavo „Volkswagen Passat“, iš kurio iššoko dar du vyrai.
Pasak liudininkų, nusikaltėlių galėjo būti penki – vairuotojas vienintelis neišėjo į lauką.
Daužė itin žiauriai – pradurtas plautis
Į kelkraštį nutemptas vilnietis buvo daužomas kumščiais, spardomas daugelio pravažiuojančių žmonių akivaizdoje, o vėliau pasipylė šūviai.
Verslininko veidas buvo siaubingai sužalotas, nuo žaizdų ir mėlynių beveik nebuvo likę sveikų vietų.
Auka buvo smaugiama, jai lūžo šonkauliai, vienas jų pradūrė plautį.
Verslininkas nešiojo brangų žiedą, auksinį laikrodį.
Užpuolimo liudininkas „Lietuvos rytui“ pasakojo, kad užpuolikai atrodė ir elgėsi „kaip gryni banditai“: „Pamaniau, jog grįžo mafijos laikai, kai aukos būdavo itin žiauriai žudomos, šaudomos, sprogdinamos“.
Tačiau išaiškėjo, jog dalis įtariamųjų bent „popieriuje“ yra verslininkai.
Nukreipė į auką ginklus
Nuo Nidos verslininką sekę nusikaltėliai pagrobė iš vyriškio didelę sumą pinigų, dokumentus, telefoną, kelioninį krepšį, nusegė laikrodį – jis patyrė daugiau nei 17 tūkst. eurų nuostolį.
Pasak liudininko, plėšikai ketino pagrobti „Jaguar“ ir jo vairuotoją, grūdo jį į vieną savo mašinų, tačiau sulaukė netikėtai atkaklaus pasipriešinimo.
Jiems nesisekė pargriauti ir surišti atletiško sudėjimo vyro, kuris, nepaisant amžiaus, pajėgė tvirtai stovėti ant kojų, išsinerdavo iš virvių ir netgi sugebėjo duoti grąžos – trys užpuolikai nuo jo smūgių vis parkrisdavo, vienas buvo permestas ant žemės Rytų kovos menų veiksmu.
Vis dėlto jėgos buvo nelygios – smūgių gausa alino „Jaguar“ vairuotoją, jo jėgos seko.
Plėšikai jį paguldė, bet prarado brangias minutes. Baimindamiesi įkliūti ar būti atpažinti, jie nutarė palikti auką.
Du užpuolikai rankose laikė pistoletus, gali būti, kad savadarbius. Nukreipę ginklus į gulintį vairuotoją jie paleido šūvių seriją, sėdo į automobilius ir dingo.
Policija tvirtino, jog šautinių žaizdų nėra, tačiau liudininkui susidarė įspūdis, kad kelios kulkos pataikė į kojas ir galvą, padarydamos paviršinius galvos sužalojimus.
Versija – skolos
Nepaisant daugybės sužalojimų, užpultasis pademonstravo didelę ištvermę – sėdo į „Jaguar“ ir nulėkė Kauno link, o paskui pasiekė Vilnių. Teisėsaugą iškvietė ne jis, o sostinės ligoninės, kurioje jis buvo paguldytas medikai.
Pats nukentėjusysis anksčiau buvo teistas už sukčiavimą. Jis užsiima restoranų verslu.
Įtariama, jog užpuolikai su juo norėjo suvesti asmenines sąskaitas – galbūt keršijo dėl negrąžintų skolų.
Kalbama, kad šis galimai su šešėliniu pasauliu susijęs verslininkas esą daug kam yra skolingas.
Teisėjų švelnumas stebina
Pareigūnai greitai sučiupo du įtariamuosius plėšikus, tačiau iki šiol neskelbia, ar yra sulaikyti jų bendrininkai.
Kauno apylinkės teismo teisėja Lina Lesinskienė nusprendė skirti A.Mickui švelnesnę kardomąją priemonę nei suėmimas, tuo tarpu jo 39 metų bendrininką pasiuntė į belangę 3 mėnesiams.
Motyvuodama dainininkės K.Ivanovos draugo paleidimą, L.Lesinskienė pareiškė, jog sutinka bendradarbiauti su teisėsauga, vadovauja aštuonioms įmonėms.
„Teismo nutartyje pažymima, jog nagrinėjamu atveju nenustatyta aplinkybių, leidžiančių manyti, jog įtariamasis būdamas laisvėje ir siekdamas išvengti gresiančios itin griežtos baudžiamosios atsakomybės bei galimos realios laisvės atėmimo bausmės, gali bėgti (slėptis) nuo ikiteisminį tyrimą atliekančių pareigūnų, prokuroro ar teismo ar daryti naujas nusikalstamas veikas.
Įvertinus ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis ir tai, jog įtariamasis dirba, vadovauja aštuonioms įmonėms, turi nuolatinę gyvenamąją vietą ir sutinka bendradarbiauti, teismas pripažino, jog šioje proceso stadijoje įtariamojo dalyvavimas procese gali būti užtikrinamas švelnesne kardomąja priemone“, – teigiama Kauno apylinkės teismo, kurio sprendimą paliko galioti Kauno apygardos teismas, pranešime.
Prokuratūra su tokiais teismo aiškinimais kategoriškai nesutinka, tačiau jos balsas nebuvo išgirstas.
Teisėjai „nenustatė aplinkybių“, jog A.Mickus gali daryti naujus nusikaltimus, nors per trumpą laiką jis ėmė figūruoti net dvejose baudžiamosiose bylose – dėl plėšimo greitkelyje ir dėl galimų aferų, susijusių su plaučių dirbtinio ventiliavimo aparatais.
Naujienų portalui lrytas.lt telefonu susisiekus su „Andrikus“ vadovu, pokalbis nutrūko žurnalistui vos prisistačius, o paskui prisiskambinti jam nepavyko.