Pradingo į parduotuvę išsiruošęs žinomas Klaipėdos teisininkas

2020 m. gegužės 14 d. 08:30
Policija ieško mįslingai dingusio 60-mečio teisininko Albino Zenkevičiaus, kuris prieš mėnesį išvyko iš namų ir negrįžo. Artimieji kreipėsi į pareigūnus, kai buvęs antstolis nustojo su jais bendrauti mobiliuoju telefonu.
Daugiau nuotraukų (15)
A.Zenkevičius iš savo namų Malūnininkų gatvėje Klaipėdoje išėjo balandžio 20 dieną ir pradingo kaip į vandenį. Artimiesiems jis sakė, kad eina apsipirkti į prekybos centrą.
A.Zenkevičius su savo artimaisiais iki gegužės 1-osios dar bendravo telefonu – atsakydavo į SMS žinutes, paskui ryšys nutrūko.
Beveik mėnesį A.Zenkevičiaus nematę artimieji sunerimo – kreipėsi į Klaipėdos apskrities policijos komisariatą, paskelbta dingusiojo paieška.
Kaip į vandenį be žinios dingęs A.Zenkevičius – 175 centimetrų ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, rudų akių, tamsių plaukų.
Sprangi antstolių duona
Valstybės tarnautojams priskiriami antstoliai dirba sudėtingomis sąlygomis, neretai sulaukia asmenų, iš kurių išieškomos skolos, grasinimų ir netgi agresyvių išpuolių.
Tokių incidentų neišvengė ir reiklumu skolininkams garsėjęs A.Zenkevičius. Vienam jį persekiojusiam klientui netgi buvo skirta lygtinė laisvės atėmimo bausmė.
„Nesąžiningi verslininkai mus juodina, daro viską, kad tik išsisuktų nuo priteistų skolų, pinigų išieškojimo bylų išlaidų“, – kadaise skundėsi A.Zenkevičius.
Dingusio juristo paieškos bylą kontroliuojanti Klaipėdos apskrities policijos komisariato tyrėja Raimonda Traub patikino tai žinanti: „Nagrinėjamos įvairios buvusio antstolio dingimo versijos.“
Sumanė pamokyti klientą
Prieš dešimtmetį A.Zenkevičius konfliktavo su buvusiu klientu klaipėdiečiu Artūru Bogomolovu, siekusiu atgauti priteistą nemenką skolą. Antstolis jam padėjo vykdyti teismo sprendimą.
Tačiau skolos išieškojimo byla baigėsi ne taip, kaip tikėjosi A.Bogomolovas.
Įtūžęs vyras nepanoro atsiskaityti su A.Zenkevičiumi už juridines paslaugas – reiškė jam pretenzijas, viešai užgauliojo.
Buvęs klientas interneto portaluose nepagarbiai atsiliepė apie A.Zenkevičių, kuris tuo metu įtarinėtas nusikalstama veikla, bet jo kaltė dar nebuvo įrodyta.
Neapsikentęs antstolis nutarė pamokyti A.Bogomolovą – dėl garbę ir orumą žeminančių komentarų viešojoje erdvėje kreipėsi į teismą ir laimėjo bylą.
Nuteistas už ilgą liežuvį
„Antstoliai – vieši asmenys, privalo išklausyti ir neigiamas nuomones.
Kai kurie komentatoriai portaluose pasisakė dar griežčiau, vartojo necenzūrinis žodžius.
Mano klaida, kad nesislapsčiau, rašiau iš savo kompiuterio ir buvau lengvai susekamas“, – teisinosi A.Bogomolovas.
Klaipėdos apylinkės teismas A.Bogomolovą pripažino kaltu, kad jis internete kelis kartus nepagarbiais žodžiais išvadino antstolių kontoroje dirbusį A.Zenkevičių.
A.Bogomolovui skirta 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė atidėta. Jis turėjo sumokėti antstoliui 1000 litų moralinės žalos atlygį, dar padengti ir 2000 litų bylinėjimosi išlaidas.
Ne juokais įsižeidęs A.Zenkevičius savo praradimus buvo įvertinęs 70 tūkst. litų (apie 20 tūkst. eurų).
Siekė pasipelnyti iš skolos?
Vėliau ir pats A.Zenkevičius išklausė nuosprendį dėl kyšio, neteisėto įgytų pajamų legalizavimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo siekiant neteisėtai pralobti.
Antstolį į bėdą įklampino vykdomoji byla, kurioje kreditoriai iš transporto bendrovės „Transmota“ savininko klaipėdiečio Stasio Motiejausko siekė atgauti nemenką skolą.
Teisiamųjų suole atsidūrė dar vienas klaipėdietis Virgilijus Timbra, neva piršęs A.Zenkevičiui 10 tūkst. eurų kyšį už „Transmotos“ sąskaitų arešto panaikinimą.
„Maniau, kad A.Zenkevičiui to užteks, tačiau atidarytos mano sąskaitos po trijų dienų vėl buvo areštuotos“, – teisme pasakojo nukentėjusiuoju pripažintas S.Motiejauskas.
Antstolis SEB bankui nurodė į jo depozitinę sąskaitą pervesti įmonės skolos išieškojimo išlaidas – 26 tūkst. eurų.
Įkliuvo su žymėtais banknotais
Teisėsaugininkai užfiksavo, kaip S.Motiejauskui prašant sumažinti vykdomąsias išlaidas, A.Zenkevičius jam parodė elektroninį skaitytuvą su ekrane šviečiančiai skaičiais – 6000.
„Transmotos“ savininkas suprato, kad antstolis iš jo prašo kyšio už tai, kad būtų atleistas nuo vykdomųjų išlaidų ir atgautų jau išskaičiuotus 9688 litus.
„Pasakiau, kad V.Timbrai pinigų neduosiu. Tuomet A.Zenkevičius savo kontoroje man parodė spintelę, kurioje turėjau palikti kyšį“, - pasakojo S.Motiejauskas.
Pasipiktinęs tokiu antstolio elgesiu „Transmoto“ savininkas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kuri pradėjo akylai stebėti A.Zenkevičių ir V.Timbrą.
Pritaikius nusikalstamos veiklos imitavimo modelį, A.Zenkevičius buvo sulaikytas savo kontoroje. Tiesa, ten rasta tik dalis kyšio – S.Motiejausko paliktų žymėtų banknotų.
 Areštavo įmonės sąskaitas
Tąkart A.Zenkevičius areštavo „Transmotos“ sąskaitas dėl šios įmonės 650 tūkst. litų įsiskolinimo degalus vilkikams tiekusiai Rusijos įmonei „Transit Card International“.
S.Motiejauskas teigė galėjęs atsiskaityti su kreditoriais, bet antstoliui sustabdžius veiklą, negalėjęs dirbti, likęs be lėšų. „Transit Card International“ metų apyvarta siekė 25 mln. litų.
“Pamalonintas kyšiu A.Zenkevičius iš manęs vėl reikalavo pinigų – supratau, kai tai bus daina be galo“, - net Klaipėdos apygardos teisme ramiai kalbėti negalėjo S.Motiejauskas.
Radę kontoroje A.Zenkevičius ir V.Timbros pasirašytus 10 tūkst. eurų paskolos vekselius, STT agentai įtarinėjo kad bendrininkai juos suklastojo norėdami kažkap įteisinti perduotą kyšį.
Vienoje kontoroje – visa giminė
Antstolių biure A.Zenkevičiaus pavaduotoja darbavosi jo žmona juristė – dviejų aukštojo mokslo diplomų savininkė Viktorija Vėliuvienė. Ten buvo įsikūręs ir jo brolis, taip pat praktikuojantis antstolis Zenas Zenkevičius.
V.Vėliuvienė teisme dar mėgino gelbėti sutuoktinio reputaciją, kyšininkavimą dangstė skolomis: „Mano vyras, V.Timbros paprašytas, jam paskolino jam 10 tūkst. eurų.
Iš tikrųjų tai buvo ne jo, o mano pinigai. Kai V.Timbra mums sugrąžino skolą, išvykome poilsiauti į Tailandą“.
Buvęs S.Motiejausko verslo partneris V.Timbra tarpininkavo perduodant kyšį A.Zenkevičiui už tai, kad šis panaikintų savo ankstesnį potvarkį, kuriuo sustabdė  „Transmotos“ finansines operacijas SEB banke.
Antstolį pasiuntė į belangę
Tuomečio teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus įsakymu A.Zenkevičius įgaliojimai laikinai sustabdyti. Su įkalčiais nuvertam antstoliui teko 15 parų praleisti policijos areštinėje.
„Dėl A.Zenkevičiaus veiklos sulaukiama skundų, jam iškeltos kelios drausminės bylos. Nusikalstama veikla įtariami antstoliai negali vykdyti jiems valstybės patikėtų pareigų“, - aiškino R.Šimašius.
Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu kaltu pripažintą A.Zenkevičių nuspręsta jį izoliuoti nuo visuomenės - pasiųsti į pataisos namus penkeriems metams.
Iš antstolio valstybės naudai konfiskuota 34 tūkst. litų, “Transmotos“ savininkui S.Motiejauskui priteistas 7600 litų žalos atlygis.
Tarpininko vaidmenį kyšininkaujant atlikusiam V.Timbrai atseikėta treji metai nelaisvės.
Kovėsi iki paskutinio šovinio
Nuteistieji nenorėjo keliauti už grotų - skundėsi Lietuvos apeliaciniam teismui (LAT), kuris nuosprendžius abiems sušvelnino.
A.Zenkevičiui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, ją atidejant, ir 9415 eurų bauda. V.Timbra lygtinai nuteistas pustrečių metų, jam skirta 5649 eurų bauda.
Kyšininkavimu apkaltinti klaipėdiečiai kovėsi iki paskutiniojo šovinio. Jų skundus išnagrinėjęs Lietuvos Aukščiausiasis teismas ankstesnių sprendimų nepakeitė.
Atleisto iš antstolio pareigų A.Zenkevičiaus bylos, dokumentai, jo administruotos klientų lėšos perduotos jo broliui Z.Zenkevičiui.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 
 
dingimasKlaipėdaantstolis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.