A.Lobovas nepaisė policijos pareigūnės įspėjimo nutraukti veiklą, nes karantino sąlygomis tatuiruočių, kaip ir daugelio kitų paslaugų, teikti negalima.
Koronaviruso keliami pavojui, šiam vyrui, panašu, ne itin rūpi, kaip ir kai kuriems jo draugams socialiniuose tinkluose.
„Ar jums su galva viskas gerai?“, – policininkei pasakius, jog jo veikla turi būti sustabdyta, išrėžė A.Lobovas.
Įžūliai besielgiantis jonavietis dėstė, jog jam koronavirusas nebaisus, „nėra čia tos ligos“.
Raginimą darytis pas jį tatuiruotes patalpinęs jonavietis pasimėgaudamas kėlė klientų tatuiruočių nuotraukas, kurias, kaip pats neslėpė, jis padarė jau karantino metu.
„Liuks daro! Mano svajonė – užkrėsti kokį nors policininką ar prokurorą. Ir kuo daugiau“, – po A.Lobovo komentarų socialiniame tinkle dėstė vienas jo draugų.
Veikla – nelegali
Išaiškėjo, jog įžūliai besielgiantis jonavietis iš viso neturi teisės užsiimti tatuiruočių darymu.
„Tokia jo veikla net ir neįvedus karantino yra nelegali, nes patikrinę ketvirtadienį išsiaškinome, jog jis neturi higienos dokumentų“, – naujienų portalui lrytas.lt pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento atstovė spaudai Kristina Mikalauskienė.
Pagal įstatymus bausti už karantino sąlygų nesilaikymą turi teisę NVSC darbuotojai, kuriems apie pažeidimų atvejus informaciją perduoda policijos atstovai.
Kauno apskrties vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Odeta Vaitkevičienė naujienų portalui lrytas.lt pranešė, jog apie jonaviečio atvejį Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui buvo pranešta dar ketvirtadienio rytą.
Imsis patikrinimo
Tiesa, K.Mikalauskienė po pietų teigė apie policijos perduotą žinią dar nieko negirdėjusi.
Pasak jos, NVSC specialistai artimiausiu metu patikrins A.Lobovą, imsis priemonių, kad jo veikla būtų sustabdyta.
Tačiau nežinia, ar jį, nekart baustą už įstatymų pažeidimus, raginimai ir netgi baudos privers pakeisti požiūrį.
Už karantino sąlygų nesilaikymą, Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą fiziniams asmens yra numatytos administracinės baudos nuo 300 iki 560 eurų, įmonių vadovams jos išauga nuo 1,4 iki 3 tūkst. eurų.
Taip pat už sunkesnes pasekmes, susirgimų išplatinimus, numatyta baudžiamoji atsakomybė iki 3 metų.
Bet užkardymo mechanizmas teisiškai yra pakankamai nepaslankus, imtis operatyvių ir veiksmingų priemonių prieš panašius gali būti sudėtinga.
Trečiadienį policija visoje Lietuvoje sulaukė 350 pranešimų apie karantino reikalavimų pažeidimus.
Biografija mirga nuo nuosprendžių
2013 ir 2014 metais A.Lobovas buvo teistas už trukdymą teisėsaugos pareigūnams eiti pareigas, nepagarbą teismui.
Šis vyras liūdnai išgarsėjo ne tik kaip Garliavos minios veikėjas, neleidęs perduoti Laimutei Stankūnaitei jos dukters, laikytos Kedžių ir Venckų namuose.
Vienoje televizijos laidoje jis pareiškė, kad nacizmas yra gėris, važinėjo automobiliu su nacistine svastika.
A.Lobovas anksčiau buvo dukart teistas už automobilių vagystes, didžiavosi, kad nemoka mokesčių.
2017 metų jis pareiškė, jog yra Laimutės Stankūnaitės dukters tėvas, todėl turintis teisę su ja matytis.
Manoma, kad violetinės minios veikėjas kartu su savo bendraminčiais tokiu būdu siekė atsivilioti jas į Lietuvą iš užsienio.
Tačiau šių sapalionių Jonavos rajono apylinkės net nenagrinėjo, atsisakęs priimti A.Lobovo ieškinį dėl tėvystės nustatymo.
2019 metais A.Lobovas buvo nuteistas pusantrų metų laisvės apribojimo baisme už tai, kad nelegaliai rinko informaciją apie asmenį organizuotoje grupėje ir grasino antstolei.