Prieš kurį laiką vilkaviškietė kreipėsi baldų gamintojo nurodytu telefonu ir pageidavo užsisakyti 2 tūkst. 500 eurų kainuojantį virtuvės komplektą.
Meistras atvyko į klientės namus, išmatavo erdvę, kurioje stovės būsimi baldai ir pažadėjo projektą atsiųsti internetu.
Vilkaviškietei baldininkas nesukėlė įtarimo, nes šis paliko sandorio dokumentą – pasirašytą užsakymo patvirtinimą.
Vyras paprašė 500 eurų avanso ir pažadėjo, jog baldai bus sumontuoti vasario pradžioje.
Vilkaviškietė gerokai iki sutartos datos paskambino meistrui. Iš pradžių šis į skambučius neatsiliepė, o vėliau apskritai išjungė telefoną. Užsakovei nepavyko su juo susisiekti ir internetu.
Moteris, supratusi, jog ją apgavo, kreipėsi į policiją.
Paaiškėjo, jog save baldų gamintoju vadinantis asmuo – 46 metų panevėžietis – yra gerai žinomas ne viename Lietuvos mieste.
Kelis kartus už sukčiavimą teistas vyras panašiu būdu pastaruoju metu apgaudinėjo žmones Panevėžio ir Biržų krašte. Dėl jo įvykdytų aferų vyksta keli ikiteisminiai tyrimai.
Apie šio panevėžiečio suktybes jo aukos internete jau senokai skambina pavojaus varpais.
„Vienas neprofesionaliausių baldų gamybos paslaugas teikiančių asmenų, su kokias teko susidurti. Projektą nupaišo ranka. Tenka nuolat skambinėti, nes nesilaiko terminų“, – teigė vienas vyriškis.
Dar bent dvidešimtyje skundų apgauti užsakovai lieja panašias nuoskaudas: nesulaukė užsakytų baldų, paėmė ir negrąžino 600–700 eurų avanso, dažnai keitė telefono numerius bei paskyros pavadinimus socialiniame tinkle.
Apgauti bei šimtus eurų praradę žmonės, patikėję tariamu baldų gamintoju, ragina kitus neprarasti budrumo, saugotis apsimetėlio.