Mongolo klasiokas ištraukė neįtikėtiną versiją – matė jį praėjus pusmečiui nuo ištirtos žmogžudystės

2020 m. vasario 14 d. 15:53
„Kalbos, kad mano vyras buvo gyvas 1994 metais – visiškas blefas“, – naujienų portalui lrytas.lt pareiškė Kauno „Daktarų“ gaujai priklausiusio Rimanto Ganusausko-Mongolo našlė Loreta Gedvilaitė, po ketvirčio amžiaus atsiliepus mįslingam liudininkui.
Daugiau nuotraukų (7)
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį įpareigojo prokurorus ištirti neseniai išaiškėjusias aplinkybes ir nuspręsti, ar yra pagrindo atnaujinti R.Ganusausko nužudymo bylą.
Kauno mafijos vadeiva 62 metų Henrikas Daktaras ir jo bendraamžis Egidijus Abarius, pravarde Goga, dar 2013 metais buvo nuteisti dėl Mongolo nužudymo ir kitų nusikaltimų, o tašką šioje byloje, regis, buvo padėjęs Aukščiausiasis teismas, 2016 metų birželį atmetęs mafiozų skundus.
Tačiau pernai į pareigūnų kabinetų duris netikėtai pasibeldė buvęs policijos pareigūnas, prisistatęs buvusiu R.Ganusausko klasioku.
Nors Mongolo nužudymo data įvardijama 1993 metų gruodžio 25-oji, buvęs klasės draugas tvirtino matęs R.Ganusauską 1994 metų birželį.
Narplios senus įvykius
Tada šis vyras dirbo policijoje ir sustabdė automobilį, kuriuo vyko Mongolas, įsitaisęs keleivio sėdynėje.
Netikėtai išdygęs liudininkas pernai balandį davė parodymus, o lapkritį į Generalinę prokuratūrą kreipėsi H.Daktaro advokatas Vytautas Sirvydis, prašydamas pradėti procesą dėl neva naujai paaiškėjusių aplinkybių.
Prokurorai prašymą atmetė, tačiau jis buvo apskųstas Vilniaus apygardos teismui.
Vilniaus teisėja Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė ketvirtadienį įpareigojo teisėsaugą įvertinti, ar tai, ką apie R.Ganusauską sakė buvęs jo vaikystės draugas, būtų pakankamai svari priežastis atversti prieš pusketvirtų metų į stalčius padėtą žmogžudystės bylą.
Taip pat nutarta įvertinti ir duomenis apie kitus asmenis, kurie, pasak H.Daktaro, matė R.Ganusauską 1994-1996 metais.
Našlė neslėpė nuostabos
Istorijos posūkis nustebino L.Gedvilaitę – jos tvirtinimu, šnekos, kad vyras tuo laikotarpiu buvo gyvas, yra visiškai nepagrįstos.
Naujas liudininkas tikino, jog baigus mokyklą jis nuolat susitikdavo ir bendraudavo su Mongolu, tačiau našlė pabrėžė jo nepažįstanti ir niekuomet iš sutuoktinio negirdėjusi, kad jis draugauja su policininku ir dar buvusiu klasioku.
„Nieko nežinau apie šį žmogų, dabar tik išgirdau, kad toks egzistuoja. Kur jis buvo visus tuos 26 metus, kodėl tylėjo, kai vyko tyrimas, kai byla buvo svarstoma teisme? Kiek atsimenu, apie vyro dingimą buvo plačiai aprašyta spaudoje – kodėl policininkas iškart neinformavo savo kolegų, kad mato Rimą gyvą ir sveiką?
Manau, jog visi šie „nauji faktai“ – blefas, H.Daktarui siekiant išvengti kalėjimo iki gyvos galvos“, – sakė Italijoje šiuo metu gyvenanti L.Gedvilaitė.
Henytės sėbrui E.Abariui-Gogai teismas skyrė švelnesnę bausmę – 20 metų kalėjimo.
Įstrigo paskutinis pokalbis
Našlė prisiminė paskutinę dieną, kai bendravo su R.Ganusausku.
„1993 metų Kalėdų vakarą, apie 18 valandą jis man paskambino iš nuomojamo namo, kuriame apsigyveno, pasislėpęs nuo „Daktarų“ grupuotės.
Mudu buvome apsipykę – vyras žadėjo grįžti su raudono vyno buteliu, susitaikyti. Tada jis jau turėjo mobilųjį telefoną.
Pokalbio metu išgirdau, kaip kažkas vyrui paskambino, jis pasakė „Gogi“.
Baigęs šnekėti, jis man pasakė, jog „šeima“ („Daktarų“ gauja – Red.) pas jį atvažiuos, suprato, kad norima taikytis.
Tą patį pagalvojau ir aš – juk Kalėdos, negi dėl kokių kitų tikslų būtų skambinę tokią dieną?
Rimas žadėjo po susitikimo su „šeima“ atvažiuoti pas mane, tačiau jo daugiau nebemačiau“, – prisiminė našlė.
Surengė Mongolo medžiokę
Kriminalistai po kruopelę surinko duomenis, kaip buvo nužudytas R.Ganusauskas.
Nusikaltimą suplanavo H.Daktaras, niršdamas, jog Mongolas atsiskyrė nuo nusikalstamo susivienijimo ir nenori dalytis šešėliniu pelnu.
Henytė įtarė, kad R.Ganusauskas yra susijęs su 1993 metų spalį surengtomis žudynėmis Kauno restorane „Vilija“, kurių metu buvo pasikėsinta ir į H.Daktarą.
Iškart po šio išpuolio R.Ganusauskas buvo pakviestas atvykti į „Viliją“ – kambaryje jo laukęs H.Daktaras smogė keliskart pistoleto rankena per galvą, o paskui paleido į jį šūvį.
Mongolas tąsyk suspėjo nutverti ginklą – jam buvo peršauta tik ranka. R.Ganusausko medžioklė tęsėsi.
Tyrimo duomenimis, 1993 metų gruodžio 25 dieną H.Daktaras, E.Abarius ir jų sėbrai rado Mongolą name, kuriame jis slėpėsi, ir nuvežė į mišką, kuriame buvo iš anksto iškasę duobę.
E.Abarius nukreipė pistoletą TT R.Ganusauskui į galvą, bet ginklas užsikirto. Mongolui pradėjus bėgti, ginklą stvėrė H.Daktaras – auka krito nuo šūvių.
Mongolo kūnas iki šiol nerastas. H.Daktaras tikino, kad R.Ganusauskas gyvas ir slapstosi užsienyje.
MafijaKaunasnužudymas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.