Teismą sudomino dovana, kurią Kalėdų proga T.Dapkus įteikė tuomečiam Seimo antikorupcijos komisijos vadovui, vėliau Joniškiu meru išrinktam Vitalijui Gailiui.
T.Dapkus neslėpė, jog tai galėjęs būti alkoholio butelis. Žurnalistas teigė su V.Gailiumi susipažinęs tuomet, kai jis neteisėtai buvo atleistas iš Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo pareigų. Kitą dieną T.Dapkus jį pakvietė į laidą.
Žurnalistas teigė, jog Kalėdų proga jie galėjo apsikeisti dovanomis ir pabrėžė butelį V.Gailiui davęs pats, o ne perdavęs: „Neperdaviau, o daviau, turbūt ir man jis kažką atnešė“.
Netrukus T.Dapkus prisiminė, jog „tai nebuvo grynas įteikimas. Tai buvo prisidėjimas prie bendrų vaišių“. Kur vyko tos vaišės, žurnalistas teigė neprisimenantis.
T.Dapkus tvirtino, jog tai nebuvę nieko neįprasta: „Esu keitęsis dovanomis ir su prokurorais, ir su teisėjais“. Jis aiškino švenčių proga dovana ar atviruku pasveikindavęs žmones, su kuriais palaikė draugiškus santykius, ir tuos, su kuriais santykiai perauga į šiek tiek daugiau nei formalius.
Paklaustas, ar V.Gailius bendraudavo su tuomet žiniasklaidos grupei „Alfa Media“ vadovavusiu R.Kurlianskiu, T.Dapkus sakė: „Kai V.Gailius lankydavosi redakcijoje, ten būdavo ir R.Kurlianskis. Tuomet jie turbūt bendraudavo, bet ar susitikdavo kitur, aš nežinau, nes jų susitikimuose nedalyvaudavau“.
Politinės korupcijos bylą tyrusius prokurorus sudomino laida „Alfa savaitė“, kurioje iš kart po Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų dalyvavo šios partijos vedliu tapęs Eligijus Masiulis.
Televizijos laida buvo transliuojama po partijos pirmininko rinkimų, tačiau įrašyta buvo anksčiau.
T.Dapkus teigė, jog įrašinėjant laidą buvo pasiruošta abiem variantams – ir E.Masiulio pergalei, ir pralaimėjimui.
Prokuratūra šią laidą byloje pavadino nematerialiu kyšiu E.Masiuliui.
Laidos kūrėją bei vedėją T.Dapkų tai nustebino. Jis teigė į studiją kviesdavęs visų partijų pirmininkus, o „liberalai tuo metu buvo svarbi politinė jėga, kurios partijos pirmininko rinkimuose buvo didelė intriga“.
Jis paaiškino, jog kviesdamas politikus į laidą, jis tardavosi ir su savo vadovu R.Kurlianskiu, ir kitais kolegomis, nes nuo pašnekovo priklausydavo laidos populiarumas.
„Jei populiaresnių politikų dalyvavimas keldavo laidos reitingus, kyla klausimas, kas kam tą kyšį davė – gal aš jums, kad jūsų reitingai būtų geresni ir gautumėte daugiau reklamos?“, – svarstė E.Masiulis.
Buvęs politikas pratęsė praėjusiame posėdyje pradėtą temą apie tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės perduotus prašymus.
T.Dapkus atsakė apie šalies vadovės prašymus girdėdavęs iš R.Kurlianskio: „Ponia prezidentė buvo nuolatinė mano gyvenimo palydovė su savo nuolatiniu nepasitenkinimu“.
Prisiminęs aštrius ir viešus D.Grybauskaitės pasisakymus, T.Dapkus teigė nebenorintis tęsti šios temos: „Atvirai pasakius, man ji jau nebeįdomi, tikiuosi, kad ir aš jai nebeįdomus“.
„Mūsų žiniasklaidos grupei buvo žinoma, kad santykiai su D.Grybauskaite yra palaikomi per E.Masiulį. Jis buvo priimtinas ir prezidentei, ir R.Kurlianskiui, todėl buvo saugi jungtis, per kurią perduodami prašymai“, – pasakojo T.Dapkus.
T.Dapkus teigė, jog per E.Masiulį žurnalistams buvo perduodami prezidentės prašymai, susiję su rinkimų kampanija, kai kurių aukštų pareigūnų skyrimu.
„Ji nemėgo kritikos nei savo atžvilgiu, nei tų žmonių, kuriuos ji paskyrė“, – teigė T.Dapkus.