Tado Skučo artimieji nepanoro jo reabilituoti po mirties

2019 m. lapkričio 27 d. 17:00
Nors ne kartą rėkė, kad bylos jiems suklastotos, o jie yra nekalti, mirusio Neringos Venckienės pusbrolio Tado Skučo artimieji nepanoro paneigti vyrui mestų kaltinimų ir reabilituoti jo po mirties.  
Daugiau nuotraukų (5)
T.Skučo gynėja Rūta Sutkutė, dirbanti jo pusseserės Sonatos Žukauskienės advokatų kontoroje advokato padėjėja, Šiaulių apygardos teismui įteikė T.Skučo artimųjų prašymą toliau netęsti jo baudžiamosios bylos ir ją nutraukti, nes teisiamasis mirė. 
Šiaulių apygardos teismas šį prašymą patenkino, nes tęsti procesą po teisiamojo mirties įmanoma tik tokiu atveju, jei to prašo reabilituoti jį norintys artimieji, kurie yra įsitikinę, kad mirusysis į teisiamųjų suolą buvo pasodintas be jokios kaltės. 
T.Skučo teismo procesas Šiauliuose tęsėsi beveik trejus metus, tačiau dėl vyro ligos byla taip ir nebuvo baigta nagrinėti. 
Pats T.Skučas į Šiaulius buvo atvykęs tik vieną kartą. 2017 metų kovą pasirodęs teisme, N.Venckienės pusbrolis kategoriškai neigė savo kaltę dėl „violetinės“ minios siautėjimo pajūryje, tačiau prisipažino stebėjęs Laimutę Stankūnaitę ir jos dukterį Kauno rajone esančioje kavinėje „Timėjas“. 
„Norėjau tiesiog pamatyti mergaitę, nes man ji rūpi“, - Šiaulių apygardos teismo teisėjams tąkart aiškino T.Skučas. 
T.Skučo byla buvo išskirta iš vadinamosios Garliavos seklių gaujos bylos, kurią jau išnagrinėjo tas pats Šiaulių apygardos teismas.
Kartu su savo mama Audrone Skučiene T.Skučas į teisiamųjų suolą nesėdo tik todėl, kad 2013 metų pavasarį, netrukus po N.Venckienės pabėgimo į JAV, su šeima išvyko iš Lietuvos į Vokietiją. 
Ilgą laiką T.Skučas ignoravo tyrėjų kvietimus atvykti į apklausas ir policijos duris pravėrė tik 2017 metų vasarą, kai jam per advokatę buvo pagrasinta, kad jis turi du pasirinkimus – arba atvyksta geranoriškai, arba bus suimtas ir teismo lauks už grotų. 
Tada T.Skučas pažadėjo, kad daugiau bylos tyrimui netrukdys ir teismo nevilkins, bet dėl vis prastėjančios sveikatos šio savo pažado įvykdyti negalėjo. 
Teisėsaugininkai T.Skučui buvo pareiškę kaltinimus dviejuose epizoduose susijusiuose su L.Stankūnaitės ir jos dukters persekiojimu. 
Kaltinamajame akte teigiama, kad 2012 metų gegužės 20 dieną, praėjus trims dienoms, po to, kai L.Stankūnaitė atgavo savo dukterį, T.Skučas kartu su mama ir pussesere organizuotos gaujos nariams davė nurodymą surasti Palangoje L.Stankūnaitės advokato Gintaro Černiausko namą ir patikrinti, ar jame nėra L.Stankūnaitės su dukterimi.
Tąkart ieškodami mergaitės N.Venckienės šalininkai išnaršė Nidą, Klaipėdą, Šventąją, Palangą ir galiausiai paskelbė daug juoko visuomenėje sukėlusią išvadą – vaistais apnuodyta mergaitė paguldyta į Šventosios ligoninę, nors ligoninės Šventojoje iš viso nėra.
Antrame epizode T.Skučas dalyvavo asmeniškai.
Tų pačių metų birželio 6 dieną jis su kitu gaujos nariu, Renaldu Ščiglinsku, gavę informacijos, kad Kauno rajone esančioje kavinėje „Timėjas“ buvo pastebėta L.Stankūnaitė su dukterimi, skubiai atvažiavo nurodytu adresu. 
Informatorius nemelavo. Kavinėje tikrai pietavo L.Stankūnaitė, jos duktė, G.Černiauskas ir juos saugantys Kriminalinės policijos biuro pareigūnai.
Visą kompaniją R.Ščiglinskas ir T.Skučas fotografavo ir vėliau jų nuotraukas patalpino socialiniame tinklalapyje „Facebook“.
L.Stankūnaitei ir kitiems išvykstant iš kavinės, sekliai taip pat sėdo į mašiną ir pradėjo juos persekioti, taip sukeldami pavojų valstybės saugomiems asmenims.
T.Skučas mirė šių metų lapkričio 11 dieną. 43 metų vyras su žmona augino tris nepilnamečius vaikus. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.