Nors Vilniuje į „Iki“ parduotuvę įsiveržęs 36 metų Arturas Perkovskis tik imitavo kasininke dirbusios savo draugės užpuolimą, už grotų turėtų keliauti abu.
Vilniaus miesto apylinkės teisme prokurorė Jurgita Jasiūnienė aiškino, kad pora nusikaltimą padarė iš anksto susitarusi ir veikdama kaip bendrininkų grupė.
Devynis kartus anksčiau teistą A.Perkovskį prokurorė pasiūlė įkalinti ketveriems metams ir pripažinti jį recidyvistu, nes vyras nusikaltimą padarė neišnykus ankstesniam teistumui.
Kaltę visiškai pripažino
Realią laisvės atėmimo bausmę prokurorė pasiūlė ir anksčiau neteistai 34 metų Natalijai Starovoitovai – ją siūloma įkalinti metams ir keturiems mėnesiams.
Be to, iš abiejų nuteistųjų taip pat prašoma priteisti bendrovei „Palink“, kuri valdo parduotuves „Iki“, padarytą žalą – 20,5 tūkst. eurų.
Apiplėšti parduotuvę sumaniusiai porai galėjo būti pasiūlytos didesnės bausmės, tačiau jie visiškai pripažino kaltę, o byla buvo išnagrinėta be liudytojų apklausų.
Tokiu atveju bausmės sumažinamos trečdaliu.
Kasininkė vaidino auką
Vilniuje, Lazdynų rajone, esančią „Iki“ parduotuvę jie apiplėšė šių metų kovo 6-osios vakarą.
Vyresniąja kasininke dirbusi N.Starovoitova žinojo, kad 22 valandą, išėjus parduotuvės apsaugos darbuotojams, į ją įsiverš A.Perkovskis.
Vaidinti auką pasiruošusi kasininkė užpuoliko nesulaukė beveik 15 minučių, todėl jau ėjo iš salės įjungti signalizacijos.
„Įeidama į sandėlį staiga pamačiau jį ir tikrai išsigandau, nes jis buvo su kauke“, – apie suvaidintą apiplėšimą teisme yra pasakojusi N.Starovoitova.
Ji pati draugui buvo davusi parduotuvės pagalbinių durų raktą ir patarė jam pinigus vogti trečiadienio vakarą, nes ketvirtadieniais juos išveža inkasatoriai.
Parduotuvės rakto kopiją pasidaręs A.Perkovskis jo nepanaudojo, mat iš kiemo pusės esančios durys net nebuvo užrakintos.
Smūgis buvo per stiprus
Patekęs į prekių sandėlį ir pamatęs ateinančią draugę A.Perkovskis čiupo ją už rankovės, įsitempė į prekybos salę ir liepė vestis į patalpą, kur laikomi pinigai.
„Žinojau, kad parduotuvės patalpos filmuojamos, tad vaidinau kaip galėdamas“, – prisipažino daug kartų teistas A.Perkovskis.
Patekę į parduotuvės administracijos patalpas plėšikai šviesos kabinete neužsidegė. Jai skirtą seifo atrakinimo kodą N.Starovoitova buvo įgudusi suvesti netgi tamsoje.
Ji iš seifo traukė inkasacijos maišus su pinigais ir krovė ant stalo, o A.Perkovskis juos kišo į kuprinę.
Tuomet vyras liepė draugei atsitraukti atokiau nuo stalo ir pasilenkti. A.Perkovskis smogė jai į galvą ir paspruko iš parduotuvės.
Pagal jų numatytą scenarijų, moteris griuvo ant grindų ir apsimetė nualpusi.
Smūgis buvo stipresnis, negu planuota, iš praskeltos galvos pradėjo tekėti kraujas. Bet ji toliau laikėsi plano – pakilusi nuo grindų paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą, apie apiplėšimą pranešė parduotuvės direktorei ir tik po to paspaudė pavojaus mygtuką.
Planavo šeimos ateitį
Praskeltą galvą teko siūti, o šios procedūros pabaigos ligoninėje laukė policijos tyrėjas.
Dar būdama ligoninėje N.Starovoitova parašė žinutę A.Perkovskiui ir pranešė, kad buvo apiplėšta.
Rytą į apklausą policijoje skubančiai draugei A.Perkovskis atnešė ir padavė 500 eurų.
Policijoje ji sužinojo, kad iš parduotuvės pavyko pagrobti 20 489 eurus, bet tamsoje jie nepastebėjo dar vieno maišelio ir paliko jį seife.
Internetu susipažinę teisiamieji aiškino, kad iki šiol vienas kitą myli, planuoja kurti šeimą, o tam reikėjo pinigų. Nors tuo metu jie kartu net negyveno, teisme tikino, kad jau buvo suplanavę pirkti lovelę būsimam kūdikiui.
Bet pirmiausia viename Vilniaus prekybos centre jie prisipirko drabužių ir nusipirko 238 eurus kainavusį žiedą, o netrukus A.Perkovskis įsigijo automobilį. Kai policija jo namuose atliko kratą, dar buvo likę apie 6 tūkst. eurų.