34 metų sportininko gyvenimas priminė amerikietiškus kalnelius. Po sunkios vaikystės sekė įspūdingos pergalės Tailando bokso ir bušido turnyruose, tarptautinis pripažinimas.
Vėliau – užsisklendimas po sudužusios meilės, ramybės paieškos Pietų Korėjos vienuolyne, sugrįžimas į Lietuvą, naujos pergalės ringuose, savo šeimos, kuria R.Morkevičius be galo didžiavosi, sukūrimas.
Žudiko pėdsakai užčiuopti
Vienu metu R.Morkevičiaus gyvenimas, regis, ėmė tekėti ramia vaga, tačiau šis vaizdas buvo apgaulingas.
Alkoholis, ūmus būdas, finansinės problemos ir įvairios pagundos vis smarkiau klupdė R.Morkevičių, sporto pasaulyje garsėjusį valia ir užsidegimu. Laurus arenose ėmė temdyti žiaurūs chuliganiški išpuoliai gatvėse, smūgiai praeiviams, teismai.
Bet visuomenėje ilgą laiką nebuvo plačiau žinoma tamsiausia sportininko pusė – Rytų kovos menų žvaigždė priklausė nusikalstamam susivienijimui, pats vykdė nusikaltimus.
Savo čiuptuvais sportininką apraizgiusi mafija 2016 metų gruodį pakirto jį šūviais prie jo namų, esančių Šilainių rajone.
Žmogžudystės tyrimas juda į priekį – viliamasi, kad pavyks išsiaiškinti jos užsakovus ir vykdytojus, kurių pėdsakai veda į 48 metų klaipėdiečio Sergejaus Bėgliko suburtą tarptautinę grupuotę ir samdomų smogikų iš Estijos gaują.
Likimas negailėjo smūgių
Tėvas nuo mažų dienų – kalėjime, motinai apribotos motinystės teisės, jos netektis sulaukus vos 13 metų. Tokius likimo smūgius vaikystėje teko iškęsti būsimai sporto žvaigždei R.Morkevičiui.
Vaikinas užaugo kartu su močiute Vanda Morkevičiene tame pačiame Baltų prospekto daugiabutyje, prie kurio laiptinės jis buvo nušautas.
Anksti gatvės gyvenimą pažinęs jaunuolis įsiliejo į šešėlinį pasaulį – sporto klubuose jį supo nusikalstamo pasaulio veikėjai, su kuriais jis užmezgė ryšius.
Tačiau manoma, jog R.Morkevičius būdamas 20–25 metų dar nebuvo aktyviai įsiliejęs į mafiją – tuo metu viršų ėmė sportinės ambicijos, noras iškilti kovos menų arenose.
„Titano“ sporto klubo auklėtinio talentas stebino ir trenerius, ir varžovus – R.Morkevičius įspūdingais nokautais pergales skynė įvairiuose turnyruose, tapo Lietuvos kikbokso ir muai tai čempionu.
Būdamas 21 metų jis laimėjo trečiąją vietą pasaulio bušido čempionate, dar po metų tapo šio prestižinio turnyro nugalėtoju.
R.Morkevičius vardas plačiai nuskambėjo pasaulyje, apie jį su didžiule pagarba atsiliepė ne tik Lietuvos, bet ir Japonijos, daugelio kitų šalių sportininkai.
Po skyrybų – vienuolynas
Po tvirto kovotojo kūnu slėpėsi jautri siela – R.Morkevičius skaudžiai išgyveno sudužusią draugystę su viena mergina.
Po išsiskyrimo jis net pareiškė, jog išvyksta į vienuolyną.
Jaunuolis savo pažadą ištesėjo – 2009 metais persikėlė į Pietų Korėją, ten giedojo, meldėsi, praktikavo jogą, meditavo.
„Mane persekiojo dvasiniai sukrėtimai – mamos, tėčio, močiutės netektis, dar ta nelaiminga meilė. Žemė, regis, ėmė slysti iš po kojų“, – „Lietuvos rytui“ yra pasakojęs sportininkas.
Kalnuose esančiame vienuolyne R.Morkevičius išsigydė širdies žaizdas, mokėsi Rytų kovos menų. Jaunuolis suprato, jog vienuolio gyvenimas – ne jam, norėjo savo šeimos, vaikų.
Tiesa, prieš grįždamas į Lietuvą R.Morkevičius kurį laiką gyveno Indijoje, nakvojo atsiskyrėlio oloje, lankėsi šventyklose ir net ragavo aktoriaus duonos – nusifilmavo vienoje Bolivudo kino juostoje.
Užfiksuotas ir su Agurku
Glaudesnius ryšius su Kauno mafija ir jos šulais R.Morkevičius užmezgė grįžęs iš Azijos. Jaunas vyras nemetė sporto, tačiau, skirtingai negu anksčiau, jį pamažu užgožė su šešėliniu pasauliu susijęs gyvenimas.
2011-aisiais į ringą grįžęs ir pirmą minutę varžovą iš Lenkijos nokautavęs R.Morkevičius vėl privertė prabilti apie savo talentą, bet yra nuotraukos, kuriose jis tų pačių metų pabaigoje užfiksuotas Italijos kalnuose prie vaišių stalo su Agurkinių gaujos vadeivomis Sauliumi Velečka-Agurku ir Deimantu Bugavičiumi-Deima.
D.Bugavičius buvo nušautas 2015 metų lapkritį Kaune prie savo namų netoli tos vietos, kur šūviai 2016 metų pabaigoje suvarpė ir R.Morkevičiaus kūną.
Agurkinių šulai tada į Italijos kurortą atvyko švęsti Naujųjų metų. Fotografijos buvo aptiktos per kratas, surengtas Agurkinių gaujos narių namuose.
Slėgė skolų kupra
R.Morkevičius priklausė nusikalstamam susivienijimui, kurį sudarė ne tik Agurkiniai, bet ir kitų gaujų nariai.
Pasak kriminalinės policijos biuro viršininko Rolando Kiškio, sportininkas nebuvo priskiriamas prie pagrindinių grupuotės lyderių.
Tačiau grupuotėje jis buvo palyginti įtakingas, toli gražu ne iš pačios žemiausios grandies.
Tiriant R.Morkevičiaus nužudymą į dienos šviesą ėmė lįsti ir jo paties nusikaltimai. „Dalis jų mums yra žinoma“, – „Lietuvos rytui“ patvirtino R.Kiškis.
Manoma, kad Rytų kovos menų įžymybę į mafijos glėbį pastūmėjo ir finansinė našta.
Pasak R.Morkevičiaus tetos Danutės Šuopienės, 2011 metais jis Kaune sukėlė avariją: „Moteris mirė, o jos artimieji prisiteisė didelę kompensaciją.“
Sportininko skolos sudarė maždaug 40 tūkst. litų (apie 11 tūkst. 600 eurų) – nepaisant didelių pergalių ringe, tokios sumos jis neturėjo sukaupęs.
Bėgant laikui skolos augo – teta užsiminė, kad jos buvo pasiekusios 20 tūkst. eurų.
Gatvėse daužė praeivius
Dar viena bėda, lydėjusi R.Morkevičių, – pykčio nevaldymas pavartojus svaigalų. Pats boksininkas buvo pripažinęs, jog alkoholis jam sukeldavo agresiją.
2013 m. kovo 22-ąją R.Morkevičius Kaune, Vilniaus gatvėje, ėmė kabinėtis prie būrelio moterų, ėjusių pro šalį. Jis griebė 20-metei Karinai M. už sėdmenų, o merginai atsisukus spyrė į veidą – taip, kaip kovos menų atstovai daro ringe. Kaunietė parkrito ant grindinio ir prarado sąmonę – jai buvo nustatytas smegenų sukrėtimas, sudaužytas veidas, nosis, sutrenktas sprandas, jai prireikė psichologų pagalbos.
Teismas skyrė R.Morkevičiui 151 euro baudą ir įpareigojo aukai sumokėti 1448 eurų neturtinę žalą.
Kaunietis viešai atgailavo, žadėjo pasitaisyti, tačiau 2016 metų balandį istorija pasikartojo – po vaišių išėjęs iš senamiesčio restorano jis patiesė ant žemės spyriu į kaklą niekuo dėtą 43 metų turistą iš Jungtinės Karalystės. Po šio išpuolio teismas skyrė jam 20 parų areštą.
Sportininkui aktyviau įsiliejus į mafiją pakriko jo nervai – greičiausiai jis suvokė, kokį pavojingą kelią pasirinko ir kas gresia įsivėlus į gaujų nesutarimus.
Širdies taip ir neatvėrė
Paskutinė R.Morkevičiaus kova įvyko 2014 metų lapkričio 15 dieną Vilniuje – tąsyk bušido ringe jis nugalėjo ispaną Juaną Martosą.
Vėliau planavo sugrįžti į didįjį sportą, bet turnyruose pasirodydavo tik kaip svečias.
2015 metais R.Morkevičius laimėjo populiarų šuolių į vandenį televizijos projektą „Šuolis“, kuriame jis dalyvavo kartu su žinomais pramogų pasaulio atstovais. Jam atiteko pagrindinis prizas – 10 tūkst. eurų.
Pasibaigus šiam projektui boksininkas ėmė rečiau rodytis viešumoje, ypač po išpuolio gatvėje prieš užsienietį.
Pasak D.Šuopienės, sūnėnas paskutinėmis gyvenimo dienomis jautėsi kaip nesavas – susitikęs ją apsikabindavo, tarsi norėdamas pasiguosti. Tačiau širdies taip ir neatvėrė.
„Remigijų kažkas slėgė. Galbūt grasinimų patyrė ir jis, ir jo draugė Raimonda. Po nužudymo būdama policijoje sužinojau, jog ji atsisakė duoti parodymus.
Kitaip nei baime tai būtų sunku paaiškinti“, – svarstė bušido kovotoja teta.
Rūpinosi savo šeima
R.Morkevičiaus artimieji, nepaisant praeities dėmių, prisimena, kaip nuoširdžiai jis buvo atsidavęs savo šeimai ir visai giminei, o sporto pasaulio atstovai pagarbiai atsiliepė apie jo pasiekimus.
Yra trys sportininko sūnūs – vyriausiam berniukui, kurio jis susilaukė su buvusia drauge Agnete P., šiuo metu 5 metai.
Dviejų jaunėlių motina – kita gyvenimo draugė Raimonda Orvydaitė, – su ja susipažino po skyrybų su Agnete.
R.Morkevičius ir R.Orvydaitė gyveno Baltų prospekte, šalia žmogžudystės vietos. Jauniausias berniukas gimė 2017-ųjų sausį, jau po tėvo nužudymo.
Sportininkas rūpinosi vaikais, visuomet pabrėždavo, jog svarbiausia jam – šeima.
Po mirties kilo mintis urną palaidoti prestižinėse Kauno kapinėse Petrašiūnuose, kur ilsisi nusipelnę Lietuvai žmonės.
Sporto klubo „Titanas“ prezidento Mariaus Misiūno tvirtinimu, R.Morkevičius vertas tokio pagerbimo, nes jo sporto laimėjimai šalį garsino visame pasaulyje.
Bet šios idėjos teko atsisakyti, nes urna su velionio pelenais liko R.Orvydaitės namuose, be to, nežinia, ar laidojimui Petrašiūnuose būtų pritarusi Kauno savivaldybė.
Kraupūs vaizdai pasikartojo po dešimties metų
R.Morkevičius buvo nužudytas 2016 m. gruodžio 21-osios vakarą prie namų Baltų prospekte. Žudikas užklupo bušido čempioną grįžtantį iš treniruotės.
Prie laiptinės į sportininką buvo paleisti septyni šūviai, bet žaizdų gerokai daugiau, nes jos – kiauryminės. Kūne nepavyko aptikti nė vienos kulkos.
R.Morkevičius buvo nužudytas iš automatinio tipo ginklo, greičiausiai rusiško „Kalašnikov“.
Tyrėjų duomenimis, žmogžudystę organizavo iš Klaipėdos kilusio, į Ispaniją gyventi išvykusio S.Bėgliko vadovaujamas tarptautinis nusikalstamas susivienijimas.
Įtariama, jog S.Bėglikas galėjo būti ir vienas D.Bugavičiaus nužudymo užsakovų. Nors abi žmogžudystes užsakė ta pati gauja, tarpusavyje jos nėra susijusios.
R.Morkevičių ir D.Bugavičių greičiausiai nužudė samdomų žudikų gauja iš Estijos, vadovaujama Imre Arako ir Jaako Tuuksamo. Organizatoriai už žmogžudystes smogikams sumokėjo po 200–250 tūkst. eurų.
R.Morkevičiaus nužudymo vietos vaizdas labai priminė tą, kurią 2006-ųjų rudenį savo akimis regėjo pats R.Morkevičius.
Tąkart stadione, esančiame prie Kauno technologijos universiteto Chemijos fakulteto Radvilėnų plente, buvo nušautas policijai gerai žinomas 24 metų Tomas Blažys, pravarde Zenius.
Vaikinas buvo R.Morkevičiaus bendraamžis, taip pat domėjosi kovinėmis sporto šakomis.
Tądien stadione susitiko keli jaunuoliai. Netrukus vienas išsitraukė ginklą ir pradėjo šaudyti. Po šūvių nusikaltėlis sėdo į automobilį ir nuvažiavo dideliu greičiu.
Tiksliai nežinoma, ar šioje kompanijoje buvo R.Morkevičius, tačiau jis labai greitai atsirado prie nužudytojo, nesivaržydamas pakėlė jį dengiantį audeklą ir kelias akimirkas apžiūrinėjo bičiulį.
Dėl T.Blažio nužudymo netrukus prisipažino sporto treneris Tomas Genevičius – jis tikino taip gynęs draugą ir save. Prokurorai ir teisėjai juo patikėjo.