Pusamžė moteris ketino parduoti savo telefoną ir tapo sukčiaus auka – tariamasis pirkėjas už prekę atsiskaitė šešiais netikrais 50 eurų nominalo banknotais.
Jau kitą dieną buvo sulaikytas įtariamasis – anksčiau neteistas dvidešimties metų jaunuolis iš Naujosios Akmenės.
Per kratas jo bute rastos 904 penkiasdešimties eurų nominalo kupiūros su akivaizdžiais padirbimo požymiais – visų banknotų numeriai visiškai vienodi, o ant kupiūrų anglų kalba užrašyta, kad jie neskiriami oficialiam naudojimui.
Paaiškėjo, kad jaunuolis apgavo keletą žmonių, – dėl sukčiavimo jau kreipėsi iš viso trys asmenys, spėjama, kad tokių yra ir daugiau.
Įtariamasis sakė, kad 1000 vienetų padirbtų banknotų įsigijo internetu – atseit tokių skelbimų pilna elektroninėje erdvėje.
Apklausiamas jis teigė, kad už visą siuntą sumokėjo 70 eurų.
Tuomet internetu jis susirado asmenų, kurie skelbėsi parduodantys telefonus. Susisiekęs ir susitikęs su jais jaunuolis įbrukdavo netikrus pinigus.
Iš viso jis jau atsikratė 90 padirbtų kupiūrų, pateikęs jas kaip tikrą pinigą.
Suskaičiavus visus žaislinius banknotus paaiškėjo, kad dar bene 4500 tokių eurų suma kažkur klaidžioja.
Kam dar sumokėjo padirbiniais, vyras neatskleidė. Manoma, kad į policiją dar kreipsis ne vienas apgautas žmogus.
„Galbūt tokie padirbti eurai gali būti naudojami žaidimams, pramogoms, galbūt jų prireikia filmuojant siužetus apie pinigus – tai kiekvieno fantazijos reikalas, tačiau tokie banknotai neskirti legaliam naudojimui.
Iš karto aišku, kad jie padirbti, – visų numeriai vienodi, nėra vandens ženklų ir dar perspėjantys užrašai anglų kalba“, – sakė Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.
Naujojoje Akmenėje vienos įmonės darbininku dirbančiam jaunuoliui už sukčiavimą ir nelegalių pinigų platinimą gresia laisvės atėmimas iki 8 metų.
Pas jį namuose per kratą rasti ir 35 folijos lankstinukai. Juose supakuota augalinės kilmės medžiaga, spėjama, kad kvaišalai.
Jei spėjimus patvirtins ekspertizė, akmeniškiui už tai grės dveji metai už grotų.