Paaiškėjo, kad skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtą „Svajoklį“ nuo galimos vagystės išgelbėjo patys klaipėdiečiai.
Pastebėję, jog skulptūra yra išjudinta, guli ant suolo ir gali tapti lengvu metalo vagių grobiu, jie paskambino į policiją.
„Svajoklis“ buvo nugabentas į komisariatą, apie jį pranešta bendrovės „Limarko“ vadovams.
Jie prieš penketą metų berniuką su laiveliu dovanojo miestui.
Tai jau ne pirmas kartas, kai reikia gelbėti M.Mažvydo alėjoje ant granitinių suolų esančias menines puošmenas.
Bronzinis vairaratis nukentėjo jau dukart. Atrodo, kad tai buvo ne metalo ieškotojų ar chuliganų darbas – antrą kartą nulaužta vairaračio rankena buvo palikta ant suolelio.
Bronzinis vairaratis prie vieno suolelio buvo pritvirtintas bendrovės „Klaipėdos baldai“ pastangomis. Kūrinį „Į jūrą“ sukūrė alytiškis Laimis Kaziukonis. Bendrovės atstovai pasiėmė detalę ir paremontavę ją pritvirtino.
Remontuoti miestui padovanotą savo kūrinį jiems jau teko ir anksčiau. Tuomet paaugliai nulaužė vairaratį, bet išsigandę juos pastebėjusių klaipėdiečių pabėgo viską palikę.
Paauglius nustatyti nebuvo sunku – M.Mažvydo alėjoje yra nemažai vaizdo kamerų. Neklaužados atsipirko pabarimu – peržiūrėjus nufilmuotą medžiagą paaiškėjo, kad jie paprasčiausiai dūko, bet nesistengė kūrinio sulaužyti.
Iš viso alėjoje meno kūriniais papuošta per dvidešimt suoliukų.
Pirmiausia nukentėjo pats pirmasis kūrinys – granitinis obuolys liko be bronzinio kotelio ir lapelio. Tai nutiko 2008 metų vasarą baigus pėsčiųjų alėjos rekonstrukcijos darbus.
Po metų panaši lemtis ištiko kūrinį „Klaipėdietis“. Kūrinį išgelbėjo praeiviai – iškvietė policiją ir ji sulaikė chuliganą su įkalčiais. Chuliganas buvo nubaustas, o „Klaipėdietis“ sugrąžintas į savo vietą ir tebestovi iki šiol.
M.Mažvydo alėja buvo išgražinta Klaipėdos pramonininkų asociacijos iniciatyva. Vienus kūrinius dovanojo įmonės ir bendrovės, kitus – privatūs asmenys.
Klaipėdiečiai pamėgo meno kūriniais išpuoštą zoną – prie suoliukų skiriami susitikimai.