Ant teisiamųjų suolo atsidūrė trys kaltinamieji: gydytojas odontologas Eugenijus Čiuplevičius, informacinių technologijų specialistai Andrius Miškelevičius bei Simanas Venčkauskas.
Jie kaltinami neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu, šios informacijos atskleidimu ir panaudojimu, turto prievartavimu.
Bylos duomenimis, kaltinamieji iš bendrovės duomenų bazių įgijo privačius klinikos pacientų duomenis ir vėliau prievartavo turtą grasindami šiuos duomenis paviešinti.
Į teismo posėdį atvykę nukentėjusieji rodė telefone dar išsaugotas SMS žinutes, kurių siuntėjai piktai grasino paviešinti duomenis, jeigu nebus sumokėta.
Žmonės tikino rimtai išsigandę, tarėsi su tesininkais, ką daryti. Dauguma tikino atsisakę mokėti.
„Grožio chirurgija“ kibernetinę ataką patyrė 2017-ųjų pavasarį.
Iš klinikos vadovų reikalauta 500 tūkst. eurų atsiskaitant kriptovaliuta bitkoinais, iš klinikos klientų – nuo 50 iki 800 eurų. Mėgindami juos įbauginti nusikaltėliai pradėjo siuntinėti įvairią informaciją bei nuotraukas žiniasklaidai.
Neregėtu būdu pasipelnyti sumanę vyrai buvo gerai pasiruošę ir numatę veiksmus toli į priekį, tačiau 2017-ųjų rugsėjį kriminalistai juos susekė ir sulaikė.
Ieškinių suma dėl padarytos neturtinės žalos siekia 230 tūkst. eurų, dar kelis tūkstančius eurų gali siekti turtinė žala.
Tikslios sumos, kiek nusikaltėliams galėjo būti pervesta pinigų, nepavyko nustatyti, nes dalis nukentėjusių asmenų į teisėsaugą nesikreipė. Dalis jų yra užsienio šalių piliečiai. Tarp klinikos klientų būta ir garsių žmonių.
Iš viso pavogti daugiau nei 22 tūkst. klinikos klientų duomenys. Nukentėjusiaisiais byloje pripažinti beveik šimtas asmenų.
Nustatyta, kad į „Grožio chirurgijos“ klientų duomenų bazę įsilaužta panaudojus buvusio klinikos darbuotojo prisijungimo duomenis. E.Čiuplevičius anksčiau yra dirbęs klinikoje „Grožio chirurgija“, tačiau prisijungta buvo ne su jo duomenimis.
E.Čiuplevičiaus advokatas Augustinas Vaičiūnas pareiškė, kad jo ginamasis kaltinamas tik dėl duomenų laikymo ir medikas esą visiškai nesusijęs su duomenų vagyste ar reikalavimu mokėti išpirką.
„Kaltinimai jam šioje byloje labai menki“, - tikino advokatas.
Tuo tarpu A.Miškelevičiaus gynėjas advokatas Gediminas Bukauskas pareiškė, kad informacinių technologijų žinovai tiesiog atlikinėjo bandymus, o vėliau sumanė pasipelnyti.
„Vyrai padarė kvailystę“, - kalbėjo advokatas.
Vienas teisiamųjų prieš posėdžio pradžią pareiškė nenorintis nieko komentuoti, nes tai labai jautri visuomenei byla.
Vienas šios klinikos įkūrėjų ir vadovų – žinomas plastikos chirurgas Vygintas Kaikaris.
Centras veiklą pradėjo 2009 metais Kaune, vėliau įkūrė padalinį Vilniuje, turėjo atstovus keliose užsienio šalyse. Šioje medicinos įstaigoje dirbo apie 90 specialistų.