Neseniai buvusio savo vyro ir Mato tėvo Artūro Abromaičio pavardę priėmusi moteris vėl tapo nuotaka. Lukiškių kalėjime ketvirtadienį, 10 valandą buvo įregistruota jos ir kito garsaus nusikaltėlio, 2014 metais žurnalistę Viltę Stankutę-Butkienę ir jos draugą Giedrių Pavasarį nužudžiusio N.Kalaušio santuoka.
Tuoktuvių faktą „Lietuvos rytui“ ketvirtadienį patvirtino patikimi šaltiniai.
Šiek tiek anksčiau, 8 val. 20 min. Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė apie M.Abromaitienės skundo atmetimą – palikta galioti 16 metų laisvės atėmimo bausmė už mirtinus smūgius sūnui, kurią birželio pabaigoje jai skyrė Kauno apygardos teismas.
Jei bausmės nebus sutrumpintos, M.Abromaitienė ir jos antras vyras į laisvę išeis 2034 metais. N.Kalaušį užpernai nuspręsta įkalinti 20 metų, tačiau į bausmę bus įskaičiuotas ir laikotarpis, kai jis buvo suimtas iki nuosprendžio paskelbimo,
Į teismą nebuvo atvežta
M.Abromaitienė ketvirtadienį nebuvo atvežta į teismą išklausyti verdikto. Jos advokatas Sigitas Štaraitis vakar dienraščiui dar negalėjo pasakyti, ar bus griebiamasi šiaudo, teikiant skundą Aukščiausiajam teismui: „Reikės įsigilinti į teisėjų motyvus ir pasitarti su ginamąja“.
Netrukus Lukiškėse, kur bausmes atlieka M.Abromaitienė ir N.Kalaušis, pasirodė Vilniaus civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai.
Tuoktuvių ceremonija įvyko kalėjimo salėje, į kurią sutuoktiniai buvo atvesti iš skirtingų zonų.
Laikantis saugumo reikalavimų, porą atlydėjo ginkluoti pareigūnai. Dienraščio žiniomis, vestuvių liudininkais tapo įkalinimo įstaigos darbuotojai, o M.Abromaitienė pasiliko šią pavardę iš pirmosios santuokos.
Jaunavedžiai negalės pasilikti kartu po vestuvių – artimiausias ilgalaikis iki 24 valandų trukmės judviejų pasimatymas turėtų įvykti maždaug po dviejų mėnesių.
Nuosprendžiui įsiteisėjus, M.Abromaitienė greitu laiku gali būti perkelta į Panevėžio moterų pataisos namus – tokiu atveju vieną jų į pasimatymus kitame mieste lydėtų konvojus.
Žudikus suartino laiškai
2017 metų sausio pabaigoje sūnų kartu su savo 28 metų sugyventiniu Gediminu Konteniu nužudžiusi moteris iš pradžių buvo laikoma Kauno tardymo izoliatoriuje, o paskui perkelta į Lukiškių tardymo izoliatorių, kur yra laikoma iki šiol.
Pasak „Lietuvos ryto“ šaltinių, pirmas laišką tada pavardės dar nepasikeitusiai M.Kaziukaitytei parašė N.Kalaušis.
Pastarajai atsakius, prasidėjo susirašinėjimas, iš draugystės virtęs į artimesnius jausmus.
Pirmieji straipsniai žiniasklaidoje apie numatomas N.Kalaušio ir M.Kaziukaitytės vestuves pasirodė dar balandžio pabaigoje, tačiau pora suskubo neigti šiuos planus.
Manoma, kad kilus plačiam atgarsiui, jie nusprendė tuoktuvių datą nukelti vėlesniam laikui.
„Kažkoks briedas“, – moteris tada rėžė ir savo advokatui S.Štaraičiui, kuris pas ją buvo apsilankęs dėl baudžiamosios bylos reikalų.
Vis dėl to išaiškėjo, jog tai visai ne kliedesiai. Tiesa, apie M.Kaziukaitytės vėstuves nežinojo net patys artimiausi žmonės.
M.Kaziukaitytė ir jos sugyvetinis G.Kontenis buvo nuteisti už jos sūnaus Matuko žmogžudystę, įvykdytą 2017 metų sausio 25 dieną. Narkomanų pora vaiką mirtinai sumušė savo namuose, įniršusi, kad jis neteisingai ištarė skaičius.
Pavydo apakintas šešis kartus teistas N.Kalaušis mirtinai subadė jį palikusią televizijos žurnalistę V.Stankutę-Butkienę ir jos draugą Giedrių Pavasarį, jie buvo rasti negyvi žurnalistės namuose.