Pirmadienį Šiaulių apylinkės teismas S.Busilą ir S.Gerdvilą pripažino kaltais dėl pasikėsinimo sukčiauti ir skyrė jiems po vienerius metus nelaisvės.
Laukia dar keli nuosprendžiai
Kadangi abu kaltinamieji kaltę pripažino visiškai ir byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, teismas paskirtas bausmes sumažino trečdaliu.
Su anksčiau S.Busilui ir S.Gerdvilui paskirtomis bausmėmis ši bausmė bus subendrinta vėliau.
Už kitus nusikaltimus jiems jau skirtą penkerių su puse metų laisvės atėmimo bausmę Kybartų pataisos namuose atliekantys S.Busilas ir S.Gerdvilas išklausyti nuosprendžio į Šiaulių apylinkės teismą nebuvo atvežti – jų laukia dar keli nuosprendžiai kitose bylose.
Sulaukė „chirurgo“ skambučio
Iš Šiaulių rajone gyvenančios 66 metų Stefanijos Š. tūkstantį eurų S.Busilas su S.Gerdvilu išvilioti pamėgino pernai rugsėjo 25-ąją.
Į laidinį telefoną pensininkei iš savo mobilaus telefono iš Kybartų pataisos namų paskambinęs S.Busilas prisistatė vyriausiuoju chirurgu Antanu Mikulskiu.
Nustebusiai moteriai „chirurgas“ pranešė, kad jos dukra griūdama susilaužė ranką bei pargriovė ir sunkiai sužalojo mergaitę.
Atsitokėti pensininkei neleidęs sukčius pareiškė, kad mergaitei skilo kaukolė, todėl reikės atlikti „galvos pamato dangalo operaciją“, po kurios mažylės dar lauks metus truksiantis reabilitacinis gydymas.
Pasitenkino ir mažesne suma
Tuo patikėjusiai moteriai „chirurgas“ pranešė, kad už operaciją ir reabilitaciją ligonių kasoms teks sumokėti 6 tūkstančius eurų ir, jei tai pensininkė padarys iškart, jos dukra galbūt išvengs baudžiamosios atsakomybės.
Gelbėti į „bėdą“ patekusią dukrą puolusi Šiaulių rajono gyventoja pasiguodė namuose teturinti tūkstantį eurų.
Sukčių patenkino ir tokia suma – jis moteriai pasakė, kad likusius pinigus bus galima atiduoti vėliau, o tūkstančio eurų pasiimti ateis nukentėjusiosios brolis.
Pokalbis truko daugiau nei valandą
Kad ant jo jauko užkibusi moteris nepradėtų dvejoti, S.Busilas pokalbio nenutraukė.
Pasakęs, kad turi minutę lauko „chirurgas“ pasišovė pensininkei padėti surašyti susitaikymo protokolą ir ėmė diktuoti.
Kai rašyti įnikusiai pensininkei baigėsi popieriaus lapai, sukčiui liepė susirasti naujų lapų, bet jokiu būdu nenutraukti pokalbio.
Baigus rašyti „protokolą“ sukčius moteriai liepė surašyti visus „nukentėjusios mergaitės broliui“ paruoštų kupiūrų numerius.
Su pensininke telefonu sukčius kalbėjo daugiau nei valandą.
Pateko į policijos pasalą
Vos iškvotęs, kur pensininkė gyvena, S.Busilas raštelį su jos adresu perdavė kameros draugui S.Gerdvilui ir liepė surasti žmogų, kuris galėtų paimti pinigus iš šios moters.
S.Gerdvilas savo mobiliojo ryšio telefonu susisiekė su keturis kartus teistu, tačiau tuo metu jau laisvėje buvusiu 27 metų Kęstučiu P. ir paprašė paimti pinigus iš apgautos pensininkės.
Taksi automobiliu pas pensininkę atvykęs ir tūkstantį eurų paėmęs Kęstutis P. šiais pinigais pasidžiaugti nespėjo.
Išeinat iš laiptinės vaikiną sučiupo čia jau pasaloje tykoję policijos pareigūnai.
Vienas kaltinamasis mirė
Baudžiamojon atsakomybėn patraukti S.Busilas ir S.Gerdvilas kaltais prisipažino.
Jie tvirtino, kad pusę paimtų pinigų būtų atitekę juos paėmusiam Kęstučiui P., o likusius jie būtų pasidalinę perpus.
Kadangi S.Busilas ir S.Gerdvilas kaltais prisipažino ir byla buvo nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, tai šiems kaliniams garantavo švelnesnę bausmę – paskirta bausmė jiems buvo sumažinta trečdaliu.
Į teisiamųjų suolą sėdęs Kęstutis P. buvo kaltinamas ne pinigų išviliojimu iš jau minėtos Šiaulių rajono gyventojos, bet iš telefoninių sukčių auka tapusios 95 metų šiaulietės.
Patikėjusi telefoninių sukčių pramanais ši senolė neteko 850 namuose laikytų eurų.
Teismo nuosprendžio Kęstutis P. nesulaukė – šis laisvėje paliktas kaltinamasis mirė liepos mėnesį.