Kaltinimai šioje byloje pareikšti ir keturiems V.Bojeriūnienės bendrininkams: jos sugyventiniui šešis kartus už vagystes dokumentų klastojimą ir kitus nusikaltimus teistam 48 metų Arvydui Vertelkai, 33 metų Oksanai Stankaitytei, 57 metų Janinai Žeknienei ir vienuolika kartų už vagystes bei plėšimus teistai 53 metų Editai Triškienei.
Viena kaltinamoji į posėdį neatvyko
Nors į teismo posėdį neatvyko po pėdos operacijos dar tebesigydanti A.Kušleikienė, šios kaltinamosios nebuvimas nesutrikdė bylos nagrinėjimo.
Dar per anksčiau vykusį posėdį teisėjas nusprendė su A.Kušleikienės veika susijusius bylos epizodus nagrinėti vėliau.
Teisėjas taip pat nusprendė pasiųsti užklausą gydimo įstaigai, kiek ilgai A.Kušleikienė negalės dalyvauti teismo posėdžiuose.
Į teismo posėdį lydimi pagalbininkų atvyko ir du iš keturių nukentėjusiaisiais pripažintų asmenų: 89 metų Liongina ir 93 metų Eugenijus.
Viena nukentėjusioji šiuo metu vėl guli geriatrijos centre ir vaikščioti negali.
Prašė bylą nagrinėti neviešai
Teisėjui nusprendus bylą nagrinėti iš esmės posėdyje nedalyvavusios A.Kušleikienės advokatas Simas Šuminas paprašė bylą gražinti tyrimui papildyti.
Pasak advokato, jos ginamosios namuose nebuvo rasta jokių įkalčių, moteris per šį laikotarpį nepraturtėjo, be to, neaišku, kuo remiantis jai pareikšti įtarimai.
A.Kušleikienės advokatas prašė, kad grąžinus bylą tyrimui papildyti būtų panaikinti arba bent jau sukonkretinti kaltinimai jo ginamajai.
Be to, A.Kušleikienės advokatas prašė, kad teismo procesas būtų neviešas, nes byloje yra duomenų, apie jo ginamosios sveikatą.
„Bylos eskalavimas žiniasklaidoje pablogino mano ginamosios sveikatą“, – prašymą dėl neviešo posėdžio motyvavo advokatas S.Šuminas.
Teisėjas prašymus atmėtė
Tai išgirdę neviešo posėdžio ėmė prašyti ir kitų kaltinamųjų advokatai, o keliais nusikaltimais apkaltinta V.Bojeriūnienė braukdama ašaras ir šnirpščiodama nosį guodėsi, kad viešumas jau pakenkė jos dukrai.
Bylą nagrinėjantis teisėjas prašymus dėl neviešo posėdžio atmetė, motyvuodamas tuo, kad byloje nagrinėjamos veikos nėra susijusios su intymiu kaltinamųjų gyvenimu, o norint paviešinti su kaltinamųjų sveikata susijusius duomenis bus galima rengti atskirus uždarus posėdžius.
Teisėjas taip pat atmetė ir advokato S.Šumino prašymą bylą gražinti tyrimui papildyti.
Pasak teisėjo, tokios būtinybės dabar nėra, o prireikus tai bus galima padaryti bet kada.
Kaltę prisipažino tik viena teisiamoji
Į teisėjo klausimą, ar kaltinamieji pripažįsta savo kaltę, teigiamai atsakė tik J.Žeknienė.
O.Stankaitytė kalta neprisipažino, o E.Triškienė, V.Bojeriūnienė ir A.Vertelka kaltais prisipažino tik iš dalies.
Kadangi visi kaltinamieji, išskyrus J.Žeknienę, duoti parodymus sutiko tik išklausę liudytojų parodymus, pagarsinus kaltinamąją išvadą teisėjas nusprendė apklausti J.Žeknienę.
Iš senolio pavogė 350 eurų
„Su viskuo sutinku, žalą atlyginsiu, labai gailiuosi“, – prasidėjus apklausai net kelis kartus pakartojo J.Žeknienė.
Tačiau paprašyta detaliai papasakoti apie įvykdytą nusikaltimą ši kaltinamoji sunkiai rinko žodžius ir vis dirsčiojo į netoliese sėdinčią V.Bojeriūnienę.
J.Žeknienė sakė, kad apvogti buvusį geriatrijos centro pacientą 92 metų Eugenijų ją sukurstė V.Bojeriūnienė.
„Iš V.Bojeriūnienės gautu telefonu aš pasiskambinau šiam vyrui ir pasisiūliau pas jį užsukti bei padėti tvarkytis namuose.
V.Bojeriūnienė pasakė, kada vyras gauna pensiją. Jis mane įsileido.
Ant stalo gulėjo paštininkės atnešta pensija. Aš pasisiūliau parnešti produktų, pažadėjau pas jį gyventi ir jį prižiūrėti. Jis man davė 350 eurų.
Aš dar sutvarkiau jo lovą. O po to paėmusi pinigus išėjau ir nebegrįžau.
Pinigus padaviau V.Bojeriūnienei. Iš jos gavau 150 eurų“, – sunkiai rinkdama žodžius teisme sakė J.Žeknienė.
Turėjo gėrimo su raminamaisiais
Paklausta, ar su savimi nešėsi gėrimo su jame ištirpinta raminamųjų tablete senoliui apsvaiginti J.Žeknienė dirstelėjusi į V.Bojeriūnienę iš pradžių tvirtino, kad nešėsi tik nedidelį butelį degtinės, o apie jokią tabletę nežinojo.
Kai teisėjas pagrasino J.Žeknienei patarinėti bandančią V.Bojeriūnienę pašalinti iš teismo salės, o taip pat pagarsinti J.Žeknienės per ikiteisminį tyrimą duotus parodymus, parodymus davusiai kaltinamajai grįžo atminti ir ji pasakė, kad atsineštame gėrime išties buvo ištirpinta raminamųjų tabletė.
J.Žeknienė taip pat prisipažino V.Bojeriūnienės prašymu nupirkusi produktų bei nuėmusi pinigus nuo jai paduotos banko mokėjimo kortelės – neva to V.Bojeriūnienės prašė viena geriatrijos centro pacientė, o pati V.Bojeriūnienė tam neturėjusi laiko.
Už pinigų nuėmimą ir produktų nupirkimą J.Žeknienė sakė iš V.Bojeriūnienės gavusi 10 eurų.
Pažadėjo atlyginti žalą
Teismo salėje nuo jos nukentėjusio senolio atsiprašiusi J.Žeknienė sakė atlyginsianti padarytą žalą, o šimtą eurų jau galinti atiduoti netgi dabar.
Paimti jam siūlomų šimto eurų nukentėjusiuoju pripažintas Eugenijus nesutiko.
Tada J.Žeknienė jam pažadėjo jau per kitą posėdį atiduoti visus 350 eurų, kuriuos tada pavogė.
Namuose pasigedo tūkstančio eurų
Liudyti pakviestas Eugenijus sakė, kad mirus žmonai namuose gyveno vienas.
Pirmą kartą senolis nuo vagilių nukentėjo pernai vasarą. Tada pas jį atėjusios dvi moterys pasisiūlė padėti tvarkytis namuose ir paprašė kurią nors iš jų išsirinkti.
Visų nusikaltimo detalių senolis neprisiminė, todėl buvo pagarsinti per ikiteisminį tyrimą duoti jo parodymai.
Dvi nekviestos viešnios pas Eugenijų namuose prabuvo apie pusvalandį.
Kol viena moteris su juo kalbėjosi, kur nuėjo apžiūrėti kambarių, kuriuos neva reikėsią tvarkyti.
Pažadėjusios parūpinti produktų ir sutvarkyti namus šios moterys išėjo, o kitą dieną šeimininkas pasigedo namuose laikyto tūkstančio eurų.
Teko skolintis pinigų pragyvenimui
Antrą kartą nepažįstama moteris pas Eugenijų apsilankė po šios vagystės praėjus porai mėnesių.
„Ši moteris (tai buvo J.Žeknienė) atėjo vos išėjus pensiją atnešusiai paštininkei. Ji sakė, kad nori manimi rūpinti ir čia gyventi, o po to paprašė pinigų produktams nupirkti.
Ant stalo buvo 380 eurų. Kai moteris išėjo ir nebegrįžo, aš beradau tik 30 eurų“, – teisme sakė 93 metų vyras.
Senolis pasiguodė, kad po vagystės pristigo pinigų pragyvenimui ir teko jų skolinti iš pažįstamų žmonių.
J.Žeknienei atsiprašius, o jos advokatei paklausus, ar jis atleidžia jos ginamajai, Eugenijus atsakė trumpai: „Tegul atlygina ir atleidžiu“.
Baigus šio nukentėjusiojo apklausą buvo nuspręsta padaryti pertrauką, o per kitą teismo posėdį, kuris įvyks lapkričio 7 dieną, apklausti liudytojus.
Nuo vagilių nukentėjo tris kartus
Į policiją dėl geriatrijos centre pagrobtų pinigų ir brangenybių ten besigydžiusi 88 metų Liongina kreipėsi pernai pavasarį.
Moteris pasiskundė, kad ligoninėje naktį užpuolusi darbuotoja pagrobė 2500 eurų.
Netrukus ta pati pensininkė vėl pasiskundė, kad buvo apiplėšta – naktį iš jos atimta 1500 eurų, 1000 eurų vertės keturi auksiniai žiedai ir tiek pat vertas auksinis laikrodis.
Pritrūkus įkalčių šių nusikaltimų tyrimas buvo sustabdytas ir vėl atnaujintas, kai jau į namus grįžusi Liongina pasiskundė, kad jos namuose apsilankiusios dvi socialinės darbuotojos pavogė 500 eurų ir aukso dirbinių.
Ištuštino pacientės sąskaitą
Tyrėjai nustatė, kad šią senolę geriatrijos centre apiplėšė čia slaugės padėjėja dirbanti A.Kušleikienė, o į namus apgaule įsibrovė buvusi slaugytojos padėjėja V.Bojeriūnienė.
Pastaroji buvo atleista iš Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro, nes neteisėtai paveldėjo buvusios pacientės turtą.
Paaiškėjo, kad V.Bojeriūnienė įvykdė ir daugiau nusikaltimų.
Įgavusi vienos pacientės pasitikėjimą ši slaugytojos padėjėja ėmė tuštinti pacientės banko mokėjimo kortelę. Nuimti pinigus nuo paslapčiomis paimamos pacientės banko kortelės V.Bojeriūnienei padėjo jos gyvenimo draugas A.Vertelka.
Taip iš iš pacientės sąskaitos dingo 2 tūkstančiai 570 eurų.
Vogė ir iš pacientų, ir iš kaimynės
Su E.Triškiene buvusio geriatrijos centro paciento 92 metų Eugenijaus namuose apsilankiusi V.Bojeriūnienė pavogė tūkstantį eurų, o po kelių mėnesių į to paties senolio V.Bojeriūnienės pasiųsta J.Žeknienė nugvelbė 350 eurų.
Pasinaudojusi į kavą įmaišytais migdomaisiais V.Bojeriūnienė apvogė savo kaimynę, iš kurios namų išnešė rastus 35 eurus, auksinį žiedą, kvepalus, kosmetiką.
Kartu su O.Stankaityte į Respublikinės Šiaulių ligoninės palatą įsibrovusi ir čia gulinčią moterį kavos ir migdomųjų kokteiliu pavaišinusi V.Bojeriūnienė pavogė 490 eurų.
Šia aferiste ir vagile patikėjęs 81 metų šiaulietis prarado turėtą žemės sklypą.
Regėjimo negalią turinčio vyriškio nuosavybę pardavusi aferistė pasiglemžė 6900 eurų.