50 metų Virgilijus Dimša ir jo 48 metų kolegė Jelena Čiučiulkienė teisiamųjų suole atsidūrė dėl įžūlaus pacienčių apgaudinėjimo: joms buvo meluojama, kad skausmo malšinimo procedūra yra mokama. Suprantama, jokių čekių moterys ir jų šeimos nariai negavo.
Prokuratūros duomenimis, nuo medikų nukentėjo keturios šeimos, davusios po 80 eurų. Pinigai tris kartus buvo paimti iš gimdyvių vyrų, vieną kartą – iš pačios gimdyvės. Sužinoję, kad nuskausminimą apmoka ligonių kasa, žmonės kreipėsi į teisėsaugą.
Pareigūnai surinko įrodymus ir perdavė bylą į Kauno apylinkės teismą, tačiau teisėjas Aurelijus Rauckis baudžiamosios atsakomybės neįžvelgė – esą jų veikla nebuvo tęstinė. A.Rauckio nuomone, medikų veiksmai užtraukia tik administracinę atsakomybę.
Nepaisant įžūlaus melo ir besikartojančių neteisėto pinigų melžimo epizodų, medikai baudžiamojoje byloje buvo išteisinti.
Tačiau netgi toks pareigūnus nustebinęs teismo žingsnis netenkino pinigus iš gimdyvių be pagrindo siurbusių gydytojų.
V.Dimša ir J.Čiučiulkienė rugpjūtį apskundė juos išteisinantį verdiktą Kauno apygardos teismui.
Nuosprendyje nurodyta, jog jam įsiteisėjus, medžiaga turi būti perduodama policijai dėl teisenos pradėjimo ir administracinio nusižengimo protokolo surašymo pagal Administracinių nusižengimo kodekso 108 straipsnį („Smulki vagyste, sukčiavimas, turto pasisavinimas ar iššvaistymas“).
Medikai suskubo skųsti šį verdiktą, nes pripažinus juos kad ir smulkiais sukčiais, šis faktas pakenktų jų reputacijai, o greičiausiai – ir tolesnei karjerai.
Paradoksas, tačiau prokuratūra nuosprendžio neskundė.
Gydytojas V.Dimša jau ne pirmą kartą atsiduria teisiamųjų suole – pernai gegužę jis buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnį („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“).
Gimdyvė: „Medikų stalčiuose – krūvos banknotų“
Viena gimdyvių dar ikiteisminio tyrimo metu atskleidė naujienų portaluit lrytas.lt šokiruojantį kai kurių Prano Mažylio gimdymo namų darbuotojų elgesį.
„Maniau, kad pagimdysiu lengvai, tačiau nuo skausmo net prarasdavau sąmonę. Gydytojas paskyrė epidūrinę nejautrą. Po gimdymo man buvo pasakyta, jog turėsiu sumokėti 80 eurų.
Gimus vaikeliui su vyru buvome apimti euforijos – davėme pinigus anesteziologei, bet čekio negavome. Ši suma mūsų šeimai yra labai didelė. Už ką mes mokame sveikatos draudimo ir kitus mokesčius?“ – piktinosi kaunietė Neringa.
Moteris teigė mokėjusi P.Mažylio gimdymo namuose dar tris neoficialius mokesčius: dukart po 40 eurų ir vieną kartą – 20 eurų.
„Buvo nurodyta, kad tai mokesčiai už kraujo, šlapimo pasėlio ir kitus tyrimus, tačiau jokio kvito negaudavau. Pinigus mokėjau vienai medicinos seserų jos kabinete. Kai ji atidarė stalčių, ten buvo matyti krūvos banknotų“, – pasakojo Neringa.