Nuosprendžio išklausyti atėjo keli nukentėję klientai. Viena jų tvirtino trečiadienį spaudoje mačiusi skelbimą apie pigiai protezuojamus dantis, kuriame nurodytas A.Girso numeris. Moteris neprisiskambino jam iš savo telefono, tačiau paskambinus iš kito numerio, aferistas atsiliepė. Šundaktaris, nepaisydamas jau dviejų teismų, toliau medžioja patiklias garbaus amžiaus aukas, bet teisėjai jį vis palieka laisvėje. Nenorėdamas būti atpažintas, jis teisme ketvirtadienį slėpė veidą nuo fotoobjektyvų.
A.Girsą palikti laisvėje nutaręs teisėjas Dainius Ročys įpareigojo jį atlyginti nukentėjusiems žmonėms bendrą beveik 19 tūkst. eurų dydžio turtinę žalą, kurią jie patyrė patikėję apsišaukėlio pažadais. Buvusiems klientams apgavikas privalės sumokėti ir neturtinę 8,4 tūkst. eurų žalą.
Stalius pagal profesiją A.Girsas priiminėjo klientus namuose ir naudojo nieko bendra su odontologija neturinčius įrankius – reples, grąžtą, nagų šlifavimo aparatą. Per kratą rasti įrankiai ir vaistai bus sunaikinti.
Kad pigesniu gydymu susigundę svečiai nenualptų iš skausmo, dantistu virtęs stalius suleisdavo jiems vaistų.
Kilo sunkios komplikacijos
Praėjusiais metais už nelegalų dantų protezavimą teistas A.Girsas kalėjimo išvengė, tačiau nusikalstamo amato nemetė.
Antroje byloje yra 18 nukentėjusiųjų. Žmonės po vizito pas apgaviką skundėsi dantų lūžimu, pūliavimu, trupėjimu, veido tinimu, nepakeliamu skausmu.
Klientai dėl kilusių pavojingų komplikacijų turėjo kreiptis į tikrus specialistus.
Savo kaltę iš dalies pripažinęs A.Girsas nesutiko su civilinių ieškinių dydžiais – žmonės esą jam sumokėjo mažiau, nei dabar reikalauja grąžinti.
Apsišaukėlis nutylėjo apie klientų patirtą skausmą ir papildomas išlaidas, patirtas taisant jo broką.
Apsišaukėlis ieškojo vyresnio amžiaus aukų, duodamas skelbimus apie pinigų dantų protezavimą į laikraščius. Internete skelbtis jis vengė.
Į akis krisdavo nešvara
Peržengę apsišaukėlio namų slenkstį kauniečiai atkreipdavo dėmesį į nešvarą ir koridoriuje pakabintas bokso pirštines.
Vietoje odontologo kėdės jie išvysdavo sofą, stalą, fotelį. Buvo aišku, kad šiame kambaryje jis ir miega.
Iš pradžių A.Girsas klientus priimdavo savo bute Partizanų gatvėje, tačiau vėliau maskuodamas nelegalią veiklą perkėlė ją į savo dukters Jovitos būstą netoliese esančiame V.Krėvės prospekte.
Negerų įtarimų kamuojamiems klientams šundaktaris dėstė, jog viskas bus gerai, o paskui neatsiliepdavo į skambučius.
Klientai aferisto namuose pradėjo lankytis dar 2009 metais.
A.Girso darbą stebėdavo ir patarimus duodavo latvių tautybės jo tėvas – profesionalus dantų technikas, kuris tuo metu buvo išėjęs į pensiją. Jis mirė 2015 metais.
Matydamas, kaip dirba tėvas, A.Girsas nusprendė, jog jam nereikia jokių odontologijos mokslų – galės ir be jų priimti klientus.
Priteistų sumų nukentėjusiems klientams aferistas nesumoka iki šiol, o išieškoti pinigų nėra galimybės, nes A.Girsas savo vardu neturi jokio turto. Stalius ir antro nuosprendžio laukia nesuimtas.
Prisiminimai kelia šiurpą
„Grąžtas veikė labai garsiai ir buvo visiškai nepanašus į tuos, kuriuos naudoja dantų gydytojai. Tuo metu skausmą šiaip taip ištvėriau, bet jeigu reikėtų viską pakartoti, tikrai nebeiškęsčiau“, – „Lietuvos rytui“ pasakojo Kauno rajono gyventojas 63 metų Leonas Grigas.
Jam ir kitiems klientams protezai iškrisdavo, imdavo pūliuoti dantys, sulūždavo plokštelės – žmonėms sunku būdavo valgyti, skausmas kamuodavo savaitėmis.
Vienam vyrui įklijuotas protezas neatšoko tris mėnesius – jį teko pjauti per pusę.
Perskaičiusi skelbimą laikraštyje apie pigiai protezuojamus dantis nuvykau pas A.Girsą.
Jis nenaudojo jokių dezinfekuojamųjų priemonių, o dantis šlifavo kažkokiu „šmirgeliu“, panašiu į staliaus įrankį.
Tariamam dantistui suklijavus dantų karūnėles, valgydama jusdavau klijų skonį. Vaikščiojau pas jį dešimt kartų – karūnėles jis klijuodavo, bet jos vis nukrisdavo.
Vėliau man apsilankius pas tikrus specialistus, teko beveik visus dantis išrauti ir dėti naujus“, – piktinosi 67 metų kaunietė Meilutė Brazinskienė.
Pūtė miglas ir teismui
2016 metų liepos 12 dieną Kauno apylinkės teismas skyrė apsišaukėliui palyginti švelnią bausmę – už neteisėtą vertimąsi komercine ir finansine veikla apribojo jo laisvę 1 metams ir 4 mėnesiams, nors galėjo jį įkalinti iki 4 metų.
Tuomet nukentėjusiais nuo šarlatano buvo pripažinti septyni kauniečiai, kuriems A.Girsas buvo įpareigotas padengti bendrą 11 tūkst. eurų žalą.
Tačiau atgaila, pažadai įsidarbinti autoservise ir atlyginti žalą tebuvo akių dūmimas.
Likęs laisvėje, šundaktaris toliau medžiojo klientus.
Teisme jis guodėsi sunkia materialine padėtimi – esą gauna vos 102 eurų dydžio socialinę išmoką.
Priteistų sumų nukentėjusiems klientams aferistas nesumoka iki šiol, o išieškoti pinigų nėra galimybės, nes A.Girsas savo vardu neturi jokio turto.