Teisėsaugos pareigūnai vylėsi, kad sunkiai sužeistas, senatvės ligomis sirgęs G.Anupraitis atsigaus ir papasakos, ką matė savo namuose, pakaunės Gaižėnų kaimo sodyboje kovo 26-osios vakarą.
Šūviais į galvą, krūtinę ir kitas kūno vietas buvo sušaudyti keturi žmonės – 26 metų įtariamojo Egidijaus Anupraičio 74 metų močiutė Genė Anupraitienė, jo 49 metų tėvas Gintaras Anupraitis, 48 metų motina Anžela Anupraitienė ir tėvo brolis 37 metų Nerijus Anupraitis.
Prestižiniame Liverpulio (Anglija) universitete studijavusio E.Anupraičio senelis G.Anupraitis dvi paras be vandens ir maisto sužeistas išgulėjo ant grindų verandoje šalia nužudyto savo sūnaus N.Anupraičio. Pastarasis buvo rastas negyvas lovoje.
Manoma, jog patirtas stresas aptemdė senukui protą – iki pat mirties jis nesusivokė, kas atsitiko, pareigūnai negalėjo jo apklausti. Pasiteiravus apie nusikaltimą, G.Anupraitis imdavo kalbėti apie savo jaunystės laikus.
Siekė sulaužyti kojas
Pirminiais duomenimis, G.Anupraičio mirtį lėmė ne šūviai į kojas, o jo senatvės ligos, širdies būklė.
Tiesa, yra paskirta išsami palaikų ekspertizė – atliekami cheminiai, histologiniai ir kiti tyrimai, kurių metu bus nustatyta tiksli mirties priežastis.
Neatmetama, kad kraupus anūko išpuolis pablogino G.Anupraičio sveikatos būklę, nuo patirto streso galėjo smarkiai sušlubuoti ir širdies veikla.
Pensininkas nuo kovo pabaigos iki gegužės pradžios praleido Kauno klinikose, o paskui buvo perkeltas į Vilkijos slaugos ligoninę. Praėjus dar dviem mėnesiams, šioje gydymo įstaigoje jis mirė.
Žudikas taikė į kojų kaulus – kad G.Anupraitis patirtų lūžius ir negalėtų atsikelti, nueiti pas kaimynus.
Senuko kojų traumas po tragedijos pavyko pagydyti, tačiau paūmėjo kitos, lėtinės ligos.
Pastaruoju metu G.Anupraičio būklė vis prastėjo, medikai jam padėti nebegalėjo.
Šūviai – iš vaikino ginklo
Svarbiausio liudininko mirtis tyrimo į aklavietę neįstums – naujausi įrodymai tik sustiprina įtarimus, jog siaubingą nusikaltimą įvykdė E.Anupraitis.
Kriminalistai jau yra gavę balistinio tyrimo išvadas.
„Nusikaltimo vietoje rastos tūtelės buvo šautos iš įtariamojo ginklo“, – naujienų portalui lrytas.lt pareiškė Kauno prokurorė Auksė Lipkevičienė.
E.Anupraitis turėjo legalų savigynai išduotą pistoletą „IZH Baikal“.
Psichiatrai tyrimą baigė
Jaunuolis savo kaltę neigia, tačiau daugybė įrodymų jį remia prie sienos.
Kol kas neaišku, ar jis bus teisiamas. Psichiatrinė ekspertizė jau yra baigta, tačiau jos aktas turėtų būti surašytas rugpjūčio pradžioje. Kol to nepadaryta, tyrėjai neskelbia, ar E.Anupraitis yra pakaltinamas.
Su vaikinu bendravusiems tyrėjams susidarė įspūdis, kad jis yra aiškaus proto, logiškai ir nuosekliai dėsto savo mintis.
Pareigūnai dar laukia DNR, histologinių, cheminių, aukų rūbų ir kitų ekspertizių išvadų.
Praėjus keturiems mėnesiams nuo nusikaltimo, jo motyvas taip ir lieka neaiškus..
Šeimoje buvo engiamas?
Nužudytus artimuosius kovo 27-osios pavakare rado Kaune gyvenanti E.Anupraičio 19-metė sesuo Sandra Anupraitytė, nesėkmingai mėginusi susisiekti su jais telefonu nuo kovo 25-osios.
E.Anupraitį policija sulaikė kovo 28-ąją prie Marijampolės autobusų stoties.
Jaunuolis turėjo legalų savigynai išduotą pistoletą „IZH Baikal“, iš kurio, įtariama, ir buvo paleisti mirtini šūviai.
Kraupaus nusikaltimo motyvas kol kas lieka neaiškus. Jaunuolis savo kaltės nepripažįsta, nors visi įkalčiai byloja prieš jį.
Puikiais pažymiais mokyklas Kaune ir Kauno rajone baigęs E.Anupraitis įstojo į Liverpulio universitetą, kuriame studijavo chemiją ir nanotechnologijas.
Pedagogai prognozavo E.Anupraičiui puikią ateitį, tačiau pernai grįžęs į Lietuvą jis gerai apmokamo, prestižinio darbo nesusirado.
Vaikinas įsigijo pistoletą ir įsidarbino privačioje saugos tarnyboje apsaugininku – tiesa, darbe jam nešiotis pistoleto nereikėjo.
Kitoje apsaugos firmoje dirbo E.Anupraičio tėvas.
Kalbama, kad vaikinas šeimoje galėjo būti engiamas – apie tai viešai prabilo buvusi E.Anupraičio klasės draugė.
Jaunuolis buvo uždaro būdo, neturėjo draugų, niekas nėra matęs jo su mergina.