Kaunietis kaltinamas tuo, kad būdamas statutiniu valstybės tarnautoju – dirbdamas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos vyriausiuoju tyrėju, atlikdamas ikiteisminį tyrimą paėmęs 500 eurų kyšį.
Pareigūnas sąmoningai kelis kartus tariamai apklausai i savo darbo kabineta kvietė A. J., tačiau šiam atvykus, jokių procesinių veiksmų neatliko, apklausos ar kitų procesinių veiksmų atlikimo protokolų nesurašė, tarpusavio pokalbių metu minėtą asmenį provokavo duoti kyšį, o 2016 metų rugpjūčio pabaigoje išsikvietęs tariamai apklausai iš jo reikalavo 1000 eurų kyšio už tai, kad jam nebūtų pranešta apie itarimą ir ikiteisminis tyrimas būtų nutrauktas.
N.Gandziukas tyrė bylą, susijusią su darbo saugos pažeidimais, o A.J. dirbo vienu bendrovės vadovų.
Tęsdamas savo nusikalstamą veiką, žinodamas apie ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio prokuroro 2017 metų sausio mėnesį priimtą nutarimą A. J. apklausti BPK 80 str.1 p. ir 82 str. 3 d. nustatyta tvarka (kaip liudytoją apie savo galimai padarytą nusikalstamą veiką), N. Gandziukas 2017 m. kovo 2-ąją vėl tariamai apklausai iškvietęs A. J. ir savo darbo kabinete bendraudamas su juo nurodė, kad tik nuo šio kauniečio sprendimo priklausys, ar jis bus apklausiamas liudytoju ar įtariamuoju, vėl pareikalavo anksčiau reikalauto kyšio dalies ir susitarė pinigus priimti kito susitikimo metu.
2017 metų kovo viduryje N. Gandziukas, būdamas savo darbo vietoje – kabinete, esanciame Vytauto prospekte, Kaune, paėmė dalį reikalauto kyšio – 500 eurų, nurodydamas pinigus padėti į rašomojo stalo stalčių.
Vėliau pridūrė, kad jeigu A. J. liks patenkintas jo darbu, reikės pridėti dar 200 eurų.
Pirmąjį teismo posėdį teko atidėti, nes nedalyvavo kaltinamojo gynėjas.