Kaltu dėl neteisėto disponavimo sprogstamosiosmis medžiagomis ir turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu pripažintam K.Liepušiui teismas skyrė ketverius metus ir penkis mėnesius nelaisvės.
Prie šios bausmės pridėjus dalį anksčiau už kitus nusikaltimus neatliktos bausmės šiam mažeikiškiui už grotų teks praleisti 6 metus ir 9 mėnesius.
Teismas taip pat patenkino Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl sunaikintos autobusų stotelės – iš K.Liepušio priteisti 364 eurai žalai atlyginti.
Sprogimas suniokojo stotelę
Dvylika kartų, daugiausia už vagystes, anksčiau teistas K.Liepušys pirmą kartą į teisiamųjų suolą pateko dar būdamas nepilnametis.
Paskutinį kartą K.Liepušys į Mažeikių kriminalistų akiratį pateko prieš trejus su puse metų, aiškinantis, kas galėjo susprogdinti prie Mažeikių ligoninės esančią autobusų stotelę.
Sprogimas šioje, Mažeikiuose, Birutės gatvėje, esančioje autobusų stotelėje nugriaudėjo 2013-ųjų spalio 30-ąją, prieš pat vidurnaktį.
Per sprogimą niekas nebuvo sužalotas, tačiau išdužo stotelės stiklai buvo apgadintos jos konstrukcijos.
Sekliams padėjo DNR ekspertizė
Tyrėjai nustatė, kad stotelę suniokojo savadarbis sprogmuo, kurio galingumas prilygo 20 gramų trotilo.
Nustatyti įtariamąjį pareigūnams padėjo kruopščiai atlikta įvykio vietos apžiūra.
Čia buvo rasta ne tik savadarbio elektrinio sprogdiklio dalių, bet ir kitų ekspertų dėmesį patraukusių daiktų.
Ištyrus vieną netoli sprogimo vietos rastą nuorūką ant likusių seilių DNR sutapo su policijos kartotekoje jau esančio K.Liepušio DNR.
Po sprogdinimo spruko į Vokietiją
Įtarimą, kad šis mažeikiškis galėjo pagaminti sprogmenį ir jį susprogdinti, sustiprino ir jo bute atlikta krata, per kurią buvo rasta įvairių tokiam sprogmeniui pagaminti reikiamų medžiagų.
Surasti K.Liepušio pareigūnams ilgą laiką nepavyko. Po autobusų stotelės sprogdinimo šis mažeikiškis spruko iš Lietuvos.
Paaiškėjo, kad K.Liepušys išvyko į Vokietiją, kur jau šiemet buvo sučiuptas šios šalies pareigūnų ir išduotas Lietuvai.
Rėmėsi įslaptinto liudytojo parodymais
Ir per ikiteisminį tyrimą, ir teisme K.Liepušys savo kaltę neigė – vyras tvirtino jokio sprogmens negaminęs ir jo nesprogdinęs.
Paklaustas, kaip jo bute atsidūrė elektriniam sprogdikliui pagaminti reikiamos detalės, šis vos pradinį išsilavinimą turintis mažeikiškis aiškino, kad dar būdamas vaiku lankė elektrikų būrelį ir domėjosi elektros prietaisų konstravimu.
Ekspertai nustatė, kad autobusų stotelę suniokojęs sprogmuo buvo pagamintas iš parako ir buityje naudojamų cheminių medžiagų.
Apkaltinamąjį nuosprendį K.Liepušiui paskelbęs teisėjas rėmėsi ne tik tyrėjų surinkta medžiaga, bet ir įslaptinto liudytojo parodymais.
Įslaptintas liudytojas nurodė, kad sprogmenį autobusų stotelėje susprogdino būtent K.Liepušys.
Padėjęs sprogmenį stotelėje sprogdintojas pasislėpė už medžio, o po to nugriaudėjo sprogimas.
Nuosprendžiu liko nepatenkintas
Išklausyti nuosprendžio atvesdintas K.Liepušys rankose laikė Naująjį Testamentą, kurį skaitė laukdamas, kol pasirodys teisėjas.
Kaltinamasis buvo įsitikinęs, kad išgirs išteisinamąjį nuosprendį – tai vyras pasakė ir prieš nuosprendžio paskelbimą jį pakalbinusiam advokatui.
Išgirdęs teismo verdiktą K.Liepušys kiek sutriko.
Teisėjo paklaustas, ar suprato nuosprendį, K.Liepušys atšovė jį tik išklausęs.
Dar kartą paklaustas, ar suprato nuosprendį, nuteistasis tarė: „Supratau, kad Jūs padarėte didelę klaidą“.