Vieną pirmųjų Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų „Centro kubas“ įkūręs verslininkas 50-metis A.Strolis slėpė mokesčius, o tikrintojus klaidino suklastotais dokumentais.
Tokį nuosprendį vakar paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.
Už sukčiavimą stambiu mastu, dokumentų klastojimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą teismas A.Stroliui skyrė laisvės atėmimą dvejiems metams ir dviem mėnesiams, bet bausmės vykdymą atidėjo dvejiems metams.
Reikės sumokėti 2 milijonus
Laisvėje likęs verslininkas dvejus metus be pareigūnų leidimo negalės išvykti iš miesto, kuriame gyvena.
Už mokesčių slėpimą nuteistas verslininkas į valstybės biudžetą turės sumokėti apie 2 milijonus eurų.
Beveik pusantro milijono eurų atiteks „Sodrai“, dar 564 tūkstančiai eurų – Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ieškinys.
Padengė asmeninę skolą
Tyrimą dėl A.Strolio veiklos pradėję Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai nustatė, kad 2010–2014 metais verslininkas beveik už 4 milijonus eurų pardavė nekilnojamojo turto objektų, o už juos gautais pinigais padengė asmeninę paskolą DNB bankui.
Parduotos patalpos bei pastatai priklausė bendrovei „Centro kubas“, todėl nuo gautų pajamų bendrovė turėjo apskaičiuoti, deklaruoti ir į valstybės biudžetą sumokėti apie 2 milijonus eurų mokesčių.
VMI finansinių nusikaltimų tyrėjams pranešė ir apie įtarimą keliančias 2010 metų „Centro kubo“ mokesčių deklaracijas, kurios VMI buvo pateiktos elektroniniu būdu.
Tvirtinama, kad deklaracijose sąmoningai buvo nurodytos mažesnės išmokos bendrovės darbuotojams.
Įkalčių ieškojo per kratas
Tyrimo metu nustatyta, kad siekdamas išvengti mokesčių A.Strolis nefiksuodavo dalies pardavimo pajamų, o nuo 2012 metų VMI visai nebeteikė privalomų deklaracijų.
Dalies „Centro kubo“ buhalterijos dokumentų pareigūnams nepavyko rasti net per kratas. Vėliau kai kuriuos jų tyrėjams pateikė pats A.Strolis. Teisme jis savo kaltę visą laiką neigė.
Kad A.Strolis atlygintų valstybei padarytą žalą, teismas areštavo jo žemės sklypą Molėtų rajone ir „Centro kubui“ priklausančias patalpas Vilniaus senamiestyje, Bokšto gatvėje.
Nugriovė, o po to pateikė sąskaitą
* Molėtų rajone, Dirvoniškių kaime, A.Strolis buvo pasistatęs pirtį, tačiau statyboms neturėjo leidimų.
* Vaizdingoje Nikajo ežero pakrantėje pirtis stovėjo šešerius metus, kol buvo priimtas sprendimas ją nugriauti.
* 2008 metų balandžio 30-ąją nelegalus statinys buvo nugriautas pirmąsyk Lietuvoje.
* Tai padaryti pavyko tik iš antro karto. Pirmąją dieną jos šeimininkas A.Strolis atvažiavusiems statybininkams neleido dirbti. Kitą dieną jie atvyko su policininkais – neklausyti jų nurodymų verslininkas neišdrįso.
* Pirtį išardę Utenos statybininkai jos šeimininkui pateikė sąskaitą – apie 20 tūkst. litų (5,7 tūkst. eurų).
2
Maždaug tiek milijonų eurų nuteistasis A.Strolis turės sumokėti į valstybės biudžetą.