„Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, mano nuomone, neįvertino ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų, kurie neleidžia abejoti, kad patruliai veikė kaip bendrininkai. Todėl jiems buvo skirtos per švelnios bausmės.
Policijos pareigūnų kyšininkavimas yra paplitusi nusikalstama veika, todėl, mano nuomone, tik griežtos bausmės gali sumažinti tokių pareigūnų skaičių ir padėti įgyvendinti prevencinę bausmės paskirtį“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras R. Jasevičius.
Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyresnysis patrulis E.D., dirbdamas drauge su kolega A.G., 2013 m. gegužės 5 d. vakarą sustabdė automobilį vairavusį vyriškį ir kartu su A.G. pareikalavo duoti beveik 116 eurų kyšį, kad sustabdytasis išvengtų administracinės atsakomybės už tai, jog automobilį vairavo neturėdamas tam teisės.
Surinkti duomenys taip pat neleidžia abejoti ir tuo, kad patruliai tarnybiniu automobiliu vyriškį nuvežė į vieną prekybos centrą, kur šis išsigrynino reikiamą sumą ir atidavė ją patruliams.
Klaipėdos apygardos teismas 2015 m. sausio 19 d. E.D. ir A.G. pripažino kaltais ir skyrė jiems 3 tūkst. 800 eurų dydžio baudas. Tačiau su tokiu teismo nuosprendžiu nesutiko ne tik Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras R. Jasevičius, bet ir patys nuteistieji. Jie Lietuvos apeliacinio teismo prašė priimti naują – išteisinamąjį nuosprendį, nes savo kaltės nepripažino.
Tačiau apeliacinį skundą išnagrinėjusi Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija pagrįstais pripažino tik prokuroro argumentus.
Spalio 17 dienos nuosprendžiu teismas pripažino, kad patruliai E.D. ir A.G. veikė kaip bendrininkai, ir skyrė jiems beveik 5 tūkst. 650 eurų dydžio baudas, kurias nuteistieji turės sumokėti per vienus metus.