„Nors daina ir vaizdo klipas yra neigiamo turinio, vien tik neigiamų teiginių vartojimas sukurtoje dainoje ir vaizdo klipe, nesant konkrečių tiesioginių pareiškimų, skatinančių neapykantą, kurstančių niekinti, diskriminuoti ir skatinančių vartoti fizinį smurtą prieš vaikus, negali būti pripažįstama nusikalstama veika: ši daina ir vaizdo klipas nėra tokio pavojingo turinio, kurį būtų galima vertinti kaip kurstantį neapykantą, niekinimą ar diskriminaciją“, – teismo motyvus komentavo teisėja Zita Gavėnienė.
Teismas pripažino, kad kaltinamieji savo kūrybą, saviraiškos laisvę išpildė netinkamai, tačiau jų kūriniai negalėjo realiai sukurstyti portalo „YouTube“ (kuriame buvo įkelta daina ir jos vaizdo klipas) vartotojų smurtauti prieš vaikus ar fiziškai su jais susidoroti. Kaltinamieji šioje byloje išteisinti ir dėl to, kad jų veiksmai nebuvo atliekami tyčia:
kurdami dainą jie neturėjo jokio tikslo sukurti žmones prieš vaikus skatinančios smurtauti dainos – byloje nėra įrodymų, kurie patvirtintų kaltinamuosius veikus tyčia.
„Išklausėme visų liudytojų parodymų ir nė vienas jų nepatvirtino, kad kūrėjai būtų galėję turėti kokių nors tyčinių ketinimų paskatinti smurtą“, – pridūrė Z.Gavėnienė.
Nors jaunuoliai niekada nepripažino savo kaltės, teismo nuosprendis juos išteisinti nustebino. Jie labai džiaugėsi tokiu sprendimu, o bendraudami su žurnalistais nesiliovė juokauti ir ironizavo jau garaže repetuojantys antrąją dainos dalį.
Vienas dainos autorių Vaidotas teigė, kad užsitęsęs teismo procesas pridarė daug žalos – tiek moralinės, tiek finansinės.
Iki šiol niekam buvę nežinomi troškūniečiai broliai Vaidotas ir Mantas Grincevičiai bei jų pusbrolis G.Sasnauskas 2014 metų pabaigoje sukūrė vaizdo klipą, kuriame makabriškai dainuoja apie išdykusius vaikus, kviečia su jais susidoroti. Savo kūrinį jie išplatino internete.
Netrukus tarp internautų kilo didžiulis pasipiktinimas dainos tekstu, o trijulės kūriniu susidomėjo policija ir prokurorai. Dėl visuomenės dalį šokiravusio dainos teksto buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Po to byla atsidūrė teisme.
Teisėsaugos akiratyje atsidūrę vaikinai žaibiškai išgarsėjo. Jų abejotinos meninės vertės daina buvo peržiūrėta daugiau negu 2 milijonus kartų. Pats V.Grincevičius neslėpė, kad jų sukurtas „vaizdelis“ atnešė ir šiek tiek pelno. Vaikinai uždirbo ne tik iš savo kūrinio, bet ir iš kilusio triukšmo. Whydoto feisbuko paskyroje yra beveik pusantro šimto tūkstančių sekėjų.
Teisiamųjų stojo ginti kai kurie žinomi šou pasaulio atstovai. Tarp jų – klipo kūrėjų teisme liudijęs Marijonas Mikutavičius, Algis Ramanauskas. Jų nuomone, tokie teisėsaugos institucijų veiksmai pažeidžia kūrėjo laisvę.
Netikėtai išgarsėję jauni skandalistai toliau atkakliai laikėsi susikurto įvaizdžio: teismo posėdžiuose elgėsi įžūliai. V.Grincevičius savo feisbuko paskyroje parašė apie būsimą teismo nuosprendį. Šį įrašą palaikė 3,2 tūkstančio sekėjų.