Ligoninėje sustiprinta apsauga, budi policija.
Savaitgalį centro administracijos gauto laiško turinys – keliantis nerimą. Anonimas pranešė, kad pažįsta vyrą, kuris teigė pirmadienį planuojantis išžudyti kuo daugiau psichiatrų, o vėliau nusižudyti pats.
Išpuolis, apie kurį kalbėta laiške, turėjo įvykti pirmadienį.
Gavo ne vieną laišką
Medikai apie laiško turinį ir grasinimus pranešė policijai. Buvo sustiprinta ligoninės apsauga ir ribojamas asmenų patekimas į centro teritoriją.
Anonimas laiške atskleidė, kad galimai išpuolį rengiantis asmuo jam parodė turimą ginklą ir šovinius. Apie esą planuojamą išpuolį pranešęs žmogus nurodė ir asmens vardą, taip pat – kad su asmeniu nėra artimi bičiuliai, o tik pažįstami.
„Nemanau, kad jis juokauja, jau ilgai tam ruošiasi ir apie tai kalba“, – rašoma laiške.
Ši informacija paplito tarp Lietuvos psichiatrų ir psichikos sveikatos įstaigų.
Antradienį buvo gautas dar vienas laiškas. Jame jau buvo nurodytos ir konkrečios centre dirbančių psichiatrų pavardės, prieš kuriuos bus įvykdytas pasikėsinimas.
Informaciją apie gautus anonimo laiškus ir juose minimą planuojamą išpuolį naujienų portalui lrytas.lt patvirtino Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktoriaus pavaduotoja medicinai Idalija Zagurskienė.
Ji šiuo metu laikinai eina centro direktoriaus pareigas.
„Policija atlieka tyrimą, o mes bendradarbiaujame ir suteikiame visus duomenis, kurių reikia“, – sakė I.Zagurskienė.
Grasinimų sulaukia dažnai
Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidentas doc. dr. Alvydas Navickas portalui lrytas.lt sakė esantis sukrėstas laiškų turinio. Jis taip pat dirba ir konsultuoja Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre.
Jo teigimu, psichiatrai savo darbe dažnai sulaukia įvairaus pobūdžio grasinimų.
„Pasitaiko, kad skyriuje pacientai pasistumdo ar grasina, kad susidoros su šeimos nariais. Tačiau ypatingų atvejų neprisimenu“, – sakė A.Navickas.
Jis pabrėžė, šiais laikais labai lengva realizuoti susikaupusį pyktį – parašyti grasinantį laišką internetu arba paskambinti ir pagrasinti: „Bet pas mus dažnai tai būna kaip piktas pajuokavimas.“
Kaip sakė psichiatras, centre yra užtikrinamas gydytojų saugumas – budi apsauga, teritorija ir centro patalpos yra filmuojamos, be to, psichiatrai gali išsikviesti pagalbą paspaudę specialų mygtuką.
Kalbėdamas apie išpuolius, A.Navickas prisiminė vienas garsiausių atvejų Lietuvoje, kai 2006 m. Švėkšnoje, buvęs psichiatrijos ligoninės pacientas, nušovė du gydytojus.