„Šėtone, prašau“ autorių į teismą atlydėjo garsus humoristas

2015 m. liepos 30 d. 13:36
Milda Kuizinaitė
Išgarsėjo, bet patyrė daug streso
Daugiau nuotraukų (45)
Išgarsėjo, bet patyrė daug streso
Ar dainą „Šėtone, prašau“ sukūręs V.Grincevičius padarė nusikaltimą, teismas nusprendė aiškintis viešuose posėdžiuose. Anksčiau tas pats Anykščių rajono apylinkės teismas už nesantaikos kurstymą Vaidotui buvo skyręs beveik 452 eurų, o jo broliui Mantui – 339 eurų baudas.
Tuo metu dar nepilnamečiui Giedriui buvo skirtas laisvės apribojimas – jaunuolis buvo įpareigotas toliau mokytis ir pusmetį neišeiti iš namų nuo 22 iki 6 valandos.
Tačiau šis teismo sprendimas nespėjo įsiteisėti. Supratę, kad jų biografijose liks įrašas „teistas“, jaunuoliai jį apskundė. Jų advokatas Rolandas Jakonis teisme siekia įrodyti, kad Whydoto internete paskelbta daina yra meno kūrinys, nepriklausomai nuo jo vertės.
„Tai vienareikšmiškai yra meno kūrinys, kurio tikslas – įbauginti. Vieni kuria siaubo filmus, o mes sukūrėme dainą“, – kalbėjo V.Grincevičius.
Nors V.Grincevičiaus vaizdo klipas internete sulaukė per milijono peržiūrų, vaikinas teigė patyręs daugiau streso nei naudos.
„Menkas malonumas važinėti po teismus, bet geriau pažįstu Anykščius, susipažinau su policininkais“, – juokavo vaikinas. Jis teigė ir toliau kursiantis panašaus turinio dainas ir tekstų nežada švelninti.
P.Ambrazevičius: „Kodėl yra teisiamas personažas?“
Liudyti į teismą atvyko humoristas, renginius organizuojančios viešosios įstaigos „Juoko kalvė“ direktorius Paulius Ambrazevičius. Jis yra išvertęs nemažai komedijų, todėl save laiko žmogumi, kuris „žino ir supranta, kas yra humoras, ir atskiria jį nuo raginimų susidoroti“.
P.Ambrazevičius neabejojo, kad V.Grincevičiaus daina „Šėtone, prašau“ yra meno kūrinys, nors, kaip teigė ekspertai, žemos meninės vertės. „Pagal šių specialistų naudojamus argumentus, 90 procentų Lietuvos ir pasaulio scenos turėtų būti sumalta į miltus.“ 
P.Ambrazevičius prisipažino nesąs V.Grincevičiaus kūrybos gerbėjas, tačiau įsitikinęs, kad dainos autorius nepadarė jokio nusikaltimo ir neturi būti teisiamas.
„Jei už humorą, kuris kam nors nepatinka, teistų, nežinau, kur jau būtų atsidūręs anekdotų karalius Raimondas Šilanskas“, – kalbėjo humoro kūrinius į lietuvių kalbą verčiantis ir užsienio komikus į Lietuvą kviečiantis liudytojas. Jis tikino, kad „Šėtone, prašau“ yra juodasis humoras, kuris priimtinas ne visiems.
Liudytojas teisme išvardino daugybę užsienio grupių kūrinių, kuriuose siūloma spardyti vaikus ar lytiškai santykiauti su negyvėliais.
P.Ambrazevičius atkreipė teismo dėmesį ir į tai, kad internete savo kūrybą skelbiantis Whydotas yra tik V.Grincevičiaus sukurtas personažas. „Kodėl yra teisiamas personažas?“ – svarstė humoro specialistas.
Byloje teigiama, kad kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, išplatino medžiagą, kuria tyčiojamasi, skatinama neapykanta ir kurstoma diskriminuoti socialinę žmonių grupę – vaikus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.