Kartu su Kauno Daktarų gaujos autoritetais teisiamųjų suole dėl nužudymo atsidūręs, bet bausmės išvengęs 48 metų Regimantas Kairys tvirtina, jog D.Dargis jį neva apšmeižė savo knygose „Tikroji Daktarų istorija“ ir „Kruvinasis mafijos maršrutas“.
Pirmadienį sakydamas baigiamąją kalbą R.Kairys prašė pripažinti žurnalistą kaltu ir priteisti iš jo 100 tūkst. eurų neturtinę žalą.
D.Dargis tvirtino, jog knygose išdėstyti faktai atitinka tikrovę, jis rėmėsi dokumentais ir patikimų šaltinių pasakojimais. Žurnalistas prašė jį išteisinti, o R.Kairio ieškinį atmesti.
Paskutiniame posėdyje taip pat liudijo D.Dargio pakviesti buvę Kriminalinės policijos biuro pareigūnai Renatas Martišius ir Donatas Matuiza, narplioję Daktarų grupuotės nusikaltimus.
Žurnalistas aprašė 2000 metais įvykdytą nusikaltimą – Edmundo Borodino, dirbusio vieno Daktarų lyderių Egidijaus Abariaus namuose, žmogžudystę. E.Borodinas buvo E.Abariaus samdomas darbininkas. E.Borodino kūnas buvo paslėptas Kulautuvos girininkijos (Kauno r.) miškuose.
Palaikai buvo rasti tik 2009 metais. Teisėsaugos pareigūnai dėl šio nusikaltimo kaltinimus pareiškė keliems su Daktarų grupuote siejamiems asmenims, tarp jų ir R.Kairiui.
R.Kairys kalėjimo išvengė ne todėl, kad žmogžudystės byloje buvo įrodytas visiškas jo nekaltumas. Sausas iš balos jis išlipo suėjus senaties terminui.
Beje, vienas R.Kairio verslo partnerių buvo įtakingas Daktarų grupuotės narys Virginijus Silvestravičius.
Išvengęs belangės vyriškis ėmė pasakoti apie save graudžias istorijas.
„Po knygų išleidimo akivaizdžiai žlugo mano reputacija, pasikeitė žmonių požiūris mano atžvilgiu, pasitraukiau iš įmonės, kurioje dirbau daugiau nei 20 metų, direktoriaus pareigų, su manimi nutraukė ryšius verslo partneriai. Gatvėje ar nuėjus į instituciją žmonės varsto mane žvilgsniais, iš to suprantu, kad mane atpažino iš knygoje pateiktos mano nuotraukos, todėl aš vengiu viešumos, mano bendravimo galimybės sumažėjo maksimaliai.
2010 metais man buvo nustatytas invalidumas. Po pirmos knygos pasirodymo mano psichinė sveikatos būklė pablogėjo – nuolatinis nerimas dėl savo gyvybės, gyvenimas atskirai nuo šeimos padidino nervinę įtampą, depresiją, sukėlė nuolatinę streso būseną“, – aiškino R.Kairys.
R.Kairys savo skunde teismui tvirtino po knygų pasirodymo bijantis dėl savo gyvybes, nes D.Dargis parašė, kad jis buvo policijos bendradarbis.
Pirmadienį R.Kairys toliau graudino teismą – esą jam dėl D.Dargio knygų bankas nedavė paskolos, sunku susirasti darbą.
Sausio mėnesį apie nusikaltimus, Daktarų įvykdytus daugiau nei prieš dešimtmetį, liudijo ir D.Dargio prašymu iškviestas Kriminalinės policijos biuro pareigūnas Rymantas Gedvilas, prisidėjęs ne tik prie Kauno, bet ir prie Panevėžio, Klaipėdos mafijos grupuočių triuškinimo.
Anot T.Gedvilo, atliekant ikiteisminį tyrimą buvo surinkta pakankamai įrodymų dėl R.Kairio dalyvavimo nužudant E.Borodiną.
R.Kairys yra liūdnai pagarsėjusio 35 metų kauniečio Pauliaus Kairio, nuteisto už tai, kad organizavo savo buvusios draugės Eglės Vosyliūtės apliejimą sieros rūgštimi, brolis.
E.Vosyliūtė ne kartą buvo užsiminusi, jog bijo P.Kairio keršto. Mergina išsigandusi minėjo ir su Daktarais sieto R.Kairio pavardę. Ji net buvo oficialiai paprašiusi skirti valstybės apsaugą.