Kartu su Kauno Daktarų gaujos autoritetais teisiamųjų suole dėl nužudymo atsidūręs, bet bausmės išvengęs R.Kairys kaltina D.Dargį šmeižtu ir prašo atlyginti 60 tūkst. litų neturtinę žalą.
Ilgą laiką strigęs teismo procesas trečiadienį pajudėjo iš vietos.
D.Dargio prašymu į kitą posėdį bus pakviesti svarbūs liudytojai.
Žurnalistas paprašė apklausti teisme aukštas pareigas Lietuvos kriminalinės policijos biure anksčiau ėjusius pareigūnus Renatą Martišių ir Donatą Matuizą.
„Šie pareigūnai tyrė „daktarų“ gaujos bylas. Manau, kad jų pasakojimai bus įdomūs teismui. R.Kairys kratosi savo ryšių su šia nusikalstama grupuote, bet buvę policijos kriminalistai, dabar dirbantys Specialiųjų tyrimų tarnyboje ir Kalėjimų departamente, turės ką pasakyti“, – teigė D.Dargis.
R.Kairys ir jo advokatas nenorėjo, kad būtų pakviesti šie liudininkai, bet teismas patenkino žurnalisto prašymą juos apklausti.
R.Kairys yra liūdnai pagarsėjusio 35 metų kauniečio Pauliaus Kairio, nuteisto už tai, kad organizavo savo buvusios draugės Eglės Vosyliūtės apliejimą sieros rūgštimi, brolis.
E.Vosyliūtė ne kartą portalui lrytas.lt buvo užsiminusi, jog bijo P.Kairio keršto. Mergina išsigandusi minėjo ir su Daktarais sieto R.Kairio pavardę. Ji net buvo oficialiai paprašiusi skirti valstybės apsaugą.
R.Kairys įniršo, perskaitęs D.Dargio knygas „Tikroji daktarų istorija“ ir „Kruvinasis mafijos maršrutas“.
Žurnalistas aprašė 2000 metais įvykdyta nusikaltimą – Edmundo Borodino, dirbusio vieno Daktarų lyderių Egidijaus Abariaus namuose, žmogžudystę. E.Borodinas buvo E.Abariaus samdomas darbininkas. E.Borodino kūnas buvo paslėptas Kulautuvos girininkijos (Kauno r.) miškuose.
Palaikai buvo rasti tik 2009 metais. Teisėsaugos pareigūnai dėl šio nusikaltimo kaltinimus pareiškė keliems su Daktarų grupuote sietiems asmenims, tarp jų ir R.Kairiui.
R.Kairys kalėjimo išvengė ne todėl, kad žmogžudystės byloje buvo įrodytas visiškas jo nekaltumas. Sausas iš balos jis išlipo, suėjus senaties terminui.
Išvengęs belangės, vyriškis ėmė pasakoti apie save graudžias istorijas.
„Po knygų išleidimo akivaizdžiai žlugo mano reputacija, pasikeitė žmonių požiūris mano atžvilgiu, pasitraukiau iš įmonės, kurioje dirbau daugiau nei 20 metų, direktoriaus pareigų, su manimi nutraukė ryšius verslo partneriai. Gatvėje ar nuėjus į instituciją žmonės varsto mane žvilgsniais, iš to suprantu, kad mane atpažino iš knygoje pateiktos mano nuotraukos, todėl aš vengiu viešumos, mano bendravimo galimybės sumažėjo maksimaliai.
2010 metais man buvo nustatytas invalidumas. Po pirmos knygos pasirodymo mano psichinė sveikatos būklė pablogėjo – nuolatinis nerimas dėl savo gyvybės, gyvenimas atskirai nuo šeimos padidino nervinę įtampą, depresiją, sukėlė nuolatinę streso būseną“, – graudino teismą R.Kairys, siekiantis, kad D.Dargis būtų nubaustas baudžiamojoje byloje dėl šmeižto.
Beje, vienas iš R.Kairio verslo partnerių buvo įtakingas Daktarų grupuotės narys Virginijus Silvestravičius.
R.Kairys skunde teismui tvirtino po knygų pasirodymo bijantis dėl savo gyvybes, nes D.Dargis parašė, kad jis buvo policijos bendradarbis.
D.Dargis tvirtino, jog jo knygose išdėstyti faktai atitinka tikrovę. Rašydamas jas, žurnalistas rėmėsi dokumentais ir patikimų šaltinių pasakojimais.