G. Žebrovskytę nužudęs vyras Manheimo teisme išgirdo nuosprendį

2014 m. birželio 27 d. 22:17
DPA, ELTA ir lrytas.lt inf.
Kaip anksčiau yra rašiusi lrytas.lt bendradarbė Vokietijoje Angelė D. Digaitytė, studentė G.Žebrovskytė pagal mainų programą 2013 metų rugpjūčio pabaigoje išvyko keturiems mėnesiams studijuoti psichologijos į Manheimo universitetą.
Daugiau nuotraukų (1)
Vyras prisipažino 2013 metų spalį nužudęs 20-metę Gabrielę Žebrovskytę. Jis merginą užpuolė, pasmaugė ją jos šaliku ir tada išprievartavo.
Į Vokietiją pagal studentų mainų programą atvykusios Gabrielės kūnas buvo rastas po tiltu Manheimo centre.
Netrukus po nusikaltimo tyrėjai sučiupo įtariamąjį jo namuose netoliese esančiame Griūnštate. Čia rastas studentės mobilusis telefonas bei traukinio bilietas iš Manheimo į Griūnštatą.
Kaip anksčiau yra rašiusi lrytas.lt bendradarbė Vokietijoje Angelė D. Digaitytė, studentė G.Žebrovskytė pagal mainų programą 2013 metų rugpjūčio pabaigoje išvyko keturiems mėnesiams studijuoti psichologijos į Manheimo universitetą.
20-metė lietuvė buvo nužudyta ir apiplėšta 2013 metų spalio 3 d. tarp 21 val. 30 min. ir 22 val. po Kurto Šumacherio tiltu, kai po Manheimo universitete vykusios Vokietijos susivienijimo dienai skirtos filmų peržiūros pro šią vietą grįžo į bendrabutį Jungbušo mikrorajone.
Emilis S. auką, einančia gatve, patykojo ir užpuolė. Nužudęs Mykolo Romerio universiteto studentę G.Žebrovskytę vyras pagrobė ir jos mobilųjį telefoną „Huawei Ascend G 300“.
Bulgarijos pilietis taip pat buvo kaltinamas pernai rugpjūtį Špajeryje brutaliai užpuolęs 48 metų moterį bei vėliau Griunštadte apiplėšęs dvi nepilnametes.
Teisme liudytojai Emilį S. apibūdino kaip vienišių, nemėgstantį bendrauti, bet taip pat ir kaip draugišką bei visada pasiruošusį padėti. Bet netekties skausmą išgyvenantys G.Žebrovskytės artimieji troško, kad žudikas niekada nebeišeitų laisvėn.
Anot korespondentės A.D.Digaitytės, Emiliui S. nepalanki ir psichiatrijos eksperto profesoriaus K.Foersterio išvada. Nors Bulgarijos turkas ir prisipažino nužudęs G.Žebrovskytę, ir atgailavo, profesoriaus nuomone, tai nieko nereiškė. Mat teisiamasis jau buvo anksčiau teistas.
1990 metais Emilis S. už dviejų moterų apiplėšimą gimtojoje Bulgarijoje kalėjo 6 metus. Taigi psichiatrijos ekspertas mano, kad teisiamasis nepasimokė iš savo klaidų, jo neperauklėjo net anksčiau skirta bausmė. Apsigyvenęs Vokietijoje, Bulgarijos turkas prisiminė jaunystės „nuotykius“.
Polinkį smurtauti, manipuliuoti Emilis pademonstravo ir atsidūręs už grotų. Iškart po suėmimo jis bandė paveikti bulgarę vertėją, po stalu spardydamas ir bato galu baksnodamas jos kojas. Vertėjai pareiškus pastabą, suimtasis nutaisė nekaltą veido išraišką, bet ir toliau nesiliovė bulgarės spardęs.
Kaip „rizikos faktorius“ psichiatrijos ekspertas įvardijo didelę atkirčių tendenciją, neatsakingumą. „Teisiamasis tebėra pavojingas visuomenei“ – savo nuomonės teisme atkakliai laikėsi profesorius K.Foersteris.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.