Siekia švelnesnės bausmės
Mykolo Romerio universiteto studentė G.Žebrovskytė pagal mainų programą 2013 metų rugpjūčio pabaigoje išvyko keturiems mėnesiams studijuoti psichologijos į Manheimo universitetą.
20-metė lietuvė buvo nužudyta ir apiplėšta 2013 metų spalio 3 d. tarp 21 val. 30 min. ir 22 val. po Kurto Šumacherio tiltu, kai po Manheimo universitete vykusios Vokietijos susivienijimo dienai skirtos filmų peržiūros pro šią vietą grįžo į bendrabutį Jungbušo mikrorajone.
Emilis S. auką, einančia gatve, patykojo ir užpuolė. Nužudęs G.Žebrovskytę vyras pagrobė ir jos mobilųjį telefoną „Huawei Ascend G 300“.
Bulgarijos pilietis kaltinamas taip pat pernai rugpjūtį Špajeryje brutaliai užpuolęs 48 metų moterį bei vėliau Griunštadte apiplėšęs dvi nepilnametes.
Vienas iš teisiamojo advokatų, Maximilianas Endleris, savo ginamojo įvykdytą nusikaltimą veiką – G.Žebrovskytės nužudymą – pasiūlė perkvalifikuoti į apiplėšimą, pasibaigusį aukos mirtimi, ir bausti 14 metų laisvės atėmimo bausme. Už įvykdytus užpuolimus Špajeryje ir Griunštadte siūlė Emilį S. išeisinti. Tačiau advokatas prisipažino esąs realistas ir nesitiki, jog jo ginamasis tiek „tegaus“.
Temidės svarstyklės labai svyruoja
Teisme liudytojai Emilį S. apibūdino kaip vienišių, nemėgstantį bendrauti, bet taip pat ir kaip draugišką bei visada pasiruošusį padėti. Bet netekties skausmą išgyvenantys G.Žebrovskytės artimieji trokšta, kad Gabrielės žudikas niekada nebeišeitų laisvėn.
Emiliui S. nepalanki ir psichiatrijos eksperto profesoriaus K.Foersterio išvada. Nors Bulgarijos turkas ir prisipažįsta nužudęs G.Žebrovskytę, ir atgailauja, profesoriaus nuomone, tai nelabai ką tereiškia. Mat teisiamasis jau buvo anksčiau teistas.
1990 metais Emilis S. už dviejų moterų apiplėšimą gimtojoje Bulgarijoje kalėjo 6 metus. Taigi psichiatrijos ekspertas mano, kad teisiamasis nepasimokė iš savo klaidų, jo neperauklėjo net anksčiau skirta bausmė. Apsigyvenęs Vokietijoje, Bulgarijos turkas prisiminė jaunystės „nuotykius“.
Polinkį smurtauti, manipuliuoti Emilis pademonstravo ir atsidūręs už grotų. Iškart po suėmimo jis bandė paveikti bulgarę vertėją, po stalu spardydamas ir bato galu baksnodamas jos kojas. Vertėjai pareiškus pastabą, suimtasis nutaisė nekaltą veido išraišką, bet ir toliau nesiliovė bulgarės spardęs.
Kaip „rizikos faktorius“ psichiatrijos ekspertas įvardijo didelę atkirčių tendenciją, neatsakingumą. „Teisiamasis tebėra pavojingas visuomenei“ – savo nuomonės teisme atkakliai laikėsi profesorius K.Foersteris.
Siekia apsaugoti nuo griežčiausios bausmės
Tuo tarpu Emilio S. advokatai Maximilianas Endleris ir Inga Berg siekia ginamajam gresiančią bausmę kiek įmanoma sušvelninti. M.Endleris skelbia padarysiąs viską, kad apsaugotų Emilį S. nuo įkalinimo iki gyvenimo pabaigos.
Vokietijos teisėsauga siekia teisiamąjį ne kuo griežčiau nubausti, bet jį perauklėti, sugrąžinti į visuomenę.
Teisėjas Ulrichas Meinerzhagenas, išgirdęs tobulą G.Žebrovskytės žudiko prisipažinimą, neslėpė laukiąs teisiamojo prisipažinimo bei paaiškinimo ir dėl kitų jam priskiriamų nusikaltimų.
„Aš negaliu pažadėti, kad tai turės įtakos bausmės skyrimui, bet siūlau apie tai pagalvoti“ – U.Meinerzhageno žodžiai galėjo suteikti Emiliui S. vilties.
Teismo nuosprendis turėtų būti skelbiamas birželio 27 dieną 13 valandą.