Abu šiauliečiai neigė kaltę, bet Kelmės teismas konstatavo, jog įkalčių šioje sudėtingoje byloje surinkta pakankamai.
Iš ūkininkaujančio E.Kazlauskio ir bedarbio E.Nosalčiuko priteista trims nukentėjusiųjų šeimoms atlyginti per 273 tūkstančius litų turtinės ir 40 tūkstančių litų neturtinės žalos, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Pirmas iš serijos apiplėšimų Šiauliuose buvo įvykdytas 2009 metų gruodžio 17-osios popietę. Iš prekeivio automobiliais namų vienas policininko drabužiais, o antras civiliškai vilkintis nepažįstamasis pagrobė 48 300 eurų (166,6 tūkst. litų), 2200 litų ir aukso dirbinius.
Antroji šeima buvo apiplėšta 2010 metų vasario 25-osios rytą.
Į butą rytą įsiveržę du nepažįstamieji sumušė ir surišo šeimininkę ir pagrobė 19 000 eurų (65,5 tūkst. litų) bei 8600 litų.
Į trečiosios šeimos namus plėšikai įsibrovė 2010 m. birželio 17-osios vakarą.
Du plėšikai vėl nutaikė momentą, kai namie buvo tik šeimininkė su dvejų metų vaiku.
Gyvenamąjį namą išvertę plėšikai pagrobė 2640 eurų ir 16 tūkstančių litų vertės deimantais puoštą baltojo aukso laikrodį.
Šiaulių kriminalistams ir prokuratūros darbuotojams prireikė beveik metų, kol buvo nustatyti įtariamieji, nes plėšikai pėdsakų nepalikdavo.
Per kruopštų tyrimą išsiaiškinta, kad visas apiplėštąsias šeimas vienijo ta pati grandis – pažinojo teisėjos Virginijos Kazlauskienės sūnų E.Kazlauskį.
Išsiaiškinta, kad prieš nusikaltimą šis šiaulietis labai aktyviai bendravo su būsimosiomis aukomis. Tiesa, tyrimo duomenimis, E.Kazlauskis plėšiant nedalyvavo – surinkdavo informaciją, perduodavo ją bendrininkams E.Nosalčiukui ir dar vienam nenustatytam asmeniui.
E.Kazlauskio nenaudai liudijo ir jo gyvenimo būdas.
Visuomenės sveikatos centre specialistu dirbusio šiauliečio atlyginimas buvo kuklus, o išlaidos – milžiniškos.
Plėšikams koją pakišo ir jų pačių liežuvis – 2011 m. pavasarį sulaikyti šiauliečiai tardymo izoliatoriaus kameroje paatviravo, už ką pateko už grotų.