Ketvirtadienį abi kaltinamosios Šiaulių apygardos teisme tarė paskutinį žodį ir dabar lauks teismo verdikto.
Prašė švelnesnės bausmės
Pirmoji iš teisiamųjų suolo tarti paskutinį žodį pakilo V. Vaiteikaitytė. Iš anksto pasiruoštą kalbą kaltinamoji perskaitė iš į posėdį atsineštų lapų.
Atsiprašiusi aukos artimųjų V. Vaiteikaitytė pareiškė, kad žiniasklaidoje apie ją ir V. Lietuvninkaitę buvo paskelbta daug netiesos.
„Pyktį reikėjo išreikšti ne tokiomis drastiškomis priemonėmis“, - vėl grįžusi prie savo veiksmų vertinimo teisme pareiškė V. Vaitiekaitytė.
Pareiškusi, kad niekas daugiau joms nepakenks nei jos pačios sau pakenkė, V. Vaitiekaitytė atsiprašė ir savo šeimos.
„Didžiausia bausmė, kad esu atskirta nuo savo artimųjų“, - sakė V. Vaitiekaitytė.
Kaltinamoji tvirtino, kad gailisi ne dėl to, kad tiek daug metų reikės praleisti už aukštų tvorų, o dėl to, kad atėmė gyvybę ir visiems sukėlė tiek daug skausmo.
„Kokia bebūtų bausmė, Nedos tėvams ji bus per maža“, - samprotavo V. Vaitiekaitytė.
Baigdama paskutinį žodį V. Vaitiekaitytė dar kartą pareiškė, kad nuoširdžiai gailisi dėl įvykdyto nusikaltimo, ir priminusi teismui, kad yra jauna bei anksčiau nebausta, paprašė skirti švelnesnę bausmę.
Pasiruoštą kalbą teko pakeisti kita
V. Lietuvninkaitė paskutinįjį žodį taip pat perskaitė iš į posėdį atsinešto lapelio.
Atsiprašiusi dėl savo poelgio aukos artimųjų kaltinamoji tvirtino, kad ji jaučia pasišlykštėjimą savo poelgiu ir jai sunku su ta našta gyventi.
Pareiškusi, kad jai buvo aptemęs protas, V. Lietuvninkaitė tvirtino supratusi, kad nėra didesnės bausmės už artimųjų praradimą.
Ant lapų pasirašytą daug ilgesnę paskutiniojo žodžio kalbą V. Lietuvninkaitė buvo atsinešusi ir į ankstesnįjį posėdį. Pirminis V. Lietuvninkaitės paskutiniojo žodžio variantas žurnalistams tapo žinomas, kai kaltinamoji buvo nufotografuota besidengdama veidą šiais lapais.
Tai sužinojusi V. Lietuvninkaitė pakeitė savo baigiamąją kalbą ir apsiribojo trumpesniu paskutiniu žodžiu.
Nukentėjusieji atgailos neįžvelgė
V. Lietuvninkaitės ir V. Vaitiekaitytės tarti paskutiniai žodžiai nepadarė įspūdžio Nedos R. artimiesiems.
Nužudytos merginos močiutė Bronislava P. sakė, kad jei kaltinamosios būtų gailėjusios to, ką įvykdė, tai būtų parodžiusios, kur paslėpė likusias aukos palaikų dalis.
„Nieko negirdėjau ir nenorėjau nieko girdėti. Tos kalbos nieko nekeičia.
Jei teismo salėje Nedos R. drauges kaltinamosios nepasibodi išvadinti aukomis, tai apie kokią atgailą galima kalbėti.
Per visą teismo procesą nepastebėjau, kad nors vienos kaltinamosios skruostu būtų nubėgusi ašara. Jos taip ir nepasakė, kas ir kaip iš tikrųjų įvyko“, - po teismo posėdžio sakė vienturtės dukters netekusi Dalia R.
Paskutinį žodį tarusioms V. Vaitiekaitytei ir V. Lietuvninkaitei beliko išgirsti nuosprendį. Jis bus skelbiamas gegužės 31-ąją.
Gali skirti ir griežtesnę bausmę
Žiauraus nusikaltimo auka Neda R. tapo 2011 metų liepos 14-ąją. Popietę į V. Vaitiekaitytės močiutės butą atsiviliota mergina buvo užmušta.
Aukos kūnas buvo supjaustytas dalimis, jos vėliau buvo sudėtos į šiukšlių maišus ir išmėtytos dykynėje.
Dalis nužudytosios palaikų taip ir nebuvo rasta, o 1,22 kilogramo sveriančias keturias nužudytosios kūno dalis pareigūnai rado virtuvėje esančiame šaldytuve.
Teismo psichiatrinę ekspertizę V. Lietuvninkaitei ir V. Vaitiekaitytei atlikę psichiatrai abi merginas pripažino pakaltinamomis.
Už nužudymą iš chuliganiškų paskatų, kaip ir už nužudymą itin žiauriai, numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki gyvos galvos.
Būtent tokią bausmę iš jų vienturtę dukrą atėmusioms kaltinamosioms prašė skirti Nedos R. tėvai.
Kaltinimą palaikantis prokuroras teismui siūlė ir V. Vaitiekaitytę ir V. Lietuvninkaitę įkalinti 20 metų.
Skirdamas bausmę teismas į prokuroro siūlymą neprivalo atsižvelgti. Pasitaiko atvejų, kai teismas skiria griežtesnę bausmę už tą, kurią siūlo skirti prokuroras.