Buvęs grupės N.E.O. narys T. Lukoševičius skolingas ir R. Daškevičiaus našlei

2013 m. sausio 30 d. 16:20
Nerijus Povilaitis
Trečiadienį Kauno apylinkės teismas atvertė sukčiavimu stambiu mastu kaltinamo buvusio grupės N.E.O. nario, prieš kelerius metus mirusio atlikėjo Alvydo Lukoševičiaus-Obuolio sūnaus Tado Lukoševičiaus bylą. Paaiškėjo, kad sukčiavimu stambiu mastu kaltinamas vyras nemažą pinigų sumą skolingas ir Kauno šešėlinio pasaulio atstovo, nužudyto Daškinių grupuotės lyderio Remigijaus Daškevičiaus-Daškės našlei.
Daugiau nuotraukų (1)
Į teisiamųjų suolą jis sėdo už tai, kad iš įvairių asmenų skolinosi nemažas pinigų sumas ir jų iki šiol negrąžino. T. Lukoševičiaus skolos, pagal jo paties pasirašytus neprotestuojamus vekselius, viršija 400 tūkst. litų.
Gavę nukentėjusiųjų pareiškimus ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o Kauno miesto apylinkės prokuratūra bylą perdavė nagrinėti teismui.
T. Lukoševičiui pareikštas kaltinimas dėl sukčiavimo stambiu mastu, jam gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Kaltinamasis teismo laukė būdamas laisvėje, tačiau dėl nuolatinio vengimo atvykti į teismo posėdžius sulaukė rimtų nemalonumų. Teisiamojo nesulaukdavęs teismas negalėjo nagrinėti bylos, galiausiai buvo paskelbta T. Lukoševičiaus paieška. Sukčiavimu kaltinamas vyras buvo sulaikytas viename sostinės barų, netrukus jis suimtas maksimaliam terminui – trims mėnesiams.
Tarp kreditorių – ir Daškės našlė
Valstybinį kaltinimą sukčiavimo byloje perskaičiusi prokurorė teismui teigė, kad T. Lukoševičius specialiai apgaudinėjo žmones, iš jų skolinosi įvairias pinigų sumas. Jis stengėsi sudaryti pasiturinčio žmogaus įvaizdį, naujų kreditorių neinformuodavo apie savo finansinius įsipareigojimus kitiems asmenims.
2008 metais T. Lukoševičiaus apgavo ir Kauno šešėlinio pasaulio veikėjo, 2001 metų rudenį sostinėje nušauto Daškinių gaujos lyderio Remigijaus Daškevičiaus našlę Geliją Vaškūnę.
Moteris per tarpininkę jam paskolino 60 tūkst. litų, o vėliau – dar 30 tūkst. Antrąją paskolą G. Vaškūnė suteikė, kai tarsi garantą T. Lukoševičiaus jai parašė neprotestuojamą vekselį 14 tūkst. litų sumai.
Šiandien į posėdį G. Vaškūnė neatvyko, teismas nutarė prašyti policijos, kad pareigūnai Daškės našlę surastų ir atvesdintų į vasario viduryje rengiamą kitą teismo posėdį.
Pinigus skolinosi mįslingiems verslo projektams
Teisme liudijęs nukentėjusiuoju pripažintas Audrius Piktys pasakojo su T. Lukoševičiumi susipažinęs per bendrus draugus, su kuriais kartu leisdavo laisvalaikį, linksmindavosi.
„Pradžioje mūsų santykiai buvo geri, o po to supratau, kad tikėdamas šiuo žmogumi buvau naivus“, - sakė A. Piktys.
Problemos prasidėjo, kai T. Lukoševičius ėmė prašyti paskolinti įvairias pinigų sumas neva paveldėtos sodybos Veliuonoje dokumentacijai sutvarkyti. Jo pažįstamas mokėjo pinigus, jam net minties nekilo, kad pasiturintį žmogų vaidinęs T. Lukoševičius gali jų negrąžinti. Iš viso A. Piktys T. Lukoševičiui teigė paskolinęs 9 tūkst. litų.
Teismui nagrinėjant bylą ėmė aiškėti, kaip meistriškai T. Lukoševičius mulkino savo kreditorius, vis nukeldamas skolų grąžinimą ir skolindamasis naujas pinigų sumas.
Pasitikėjimą jis įgaudavo vietoje užstato pasirašydamas neprotestuojamą vekselį kur kas didesnei nei skola sumai, būdavo įskaičiuojamos ir palūkanos. Kai ateidavo metas grąžinti skolą, T. Lukoševičius atrasdavo įvairių priežasčių, kaip to nedaryti – esą užstrigo kokie nors formalumai, jis šiuo metu dar neturintis pinigų, tačiau jau rytoj juos turės ir galės grąžinti. Kartais jis tiesiog išmokėdavo palūkanas, o skolos grąžinimo terminą prašydavo nukelti. Kreditorių budrumas buvo užliūliuojamas naudojant ir kur kas paprastesnį metodą – perrašant neprotestuojamą vekselį didesnei sumai.
„Jis man kalbėjo visokias istorijas, kad mirus tėvui paveldėjo jo restoraną Vilniuje, taip pat žemės sklypus pajūryje, kuriuos reikia išskaidyti į mažesnius, o ten „labai rimti“ žmonės statys vėjo jėgaines“, - sakė A. Piktys.
Tai, kad buvo subtiliai apgaudinėjamas, vyras suprato tik tada, kai T. Lukoševičiaus 22,8 tūkst. litų sumai pasirašytą vekselį nunešė antstolei. Ten jis sužinojo, kad dėl šio veikėjo skolų jau kreipėsi ne vienas pinigų atgauti negalintis žmogus.
Vaidino pasiturintį paveldėtoją
„Jis gyveno gerai, nuolat lankydavosi klubuose, turėjo butą prestižiniame Vilniaus rajone, taip pat girdavosi pažintimis su įtakingais žmonėmis. Žinant jo mirusį tėvą kaip gana sėkmingą verslininką, nekilo abejonių, jog pinigų T. Lukoševičius man gali ir negrąžinti“, - teisme kalbėjo dar vienas jo pažįstamas, nukentėjusiu sukčiavimo byloje pripažintas Hubertas Baumanas.
Iš viso H. Baumanas T. Lukoševičiui yra paskolinęs 18 tūkst. litų, dar vienas tūkstantis buvo pažadėtas išmokėti palūkanoms.
„Kai tik ateidavo laikas grąžinti skolą, T. Lukoševičius nuolat sukurdavo įvairiausių istorijų. Tai jį apgavo verslo partneriai, tai nepavyksta laiku atidaryti klubo ir pan. Jis man pasakojo apie pačius įvairiausius savo verslo projektus, pradžioje juo tikėjau“, - sakė H. Baumanas.
Prieš teismą stojęs T. Lukoševičius kaltės kategoriškai nepripažįsta. Parodymus jis pareiškė duosiąs tik tada, kai bus apklausti visi nukentėję bei liudininkai.
T. Lukoševičiui pareikštas kaltinimas dėl sukčiavimo stambiu mastu, jam gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.