„Dabar jau aišku, kad restoranas buvo padegtas tyčia, tačiau norint išsiaiškinti, kas buvo suinteresuotas, kad „Bajorkiemis“ sudegtų, kas įvykdė nusikaltimą, reikia ištirti ne vieną versiją“, - lrytas.lt sakė gaisro aplinkybes narpliojantys policijos pareigūnai.
Dėl didelės vertės turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtą ikiteisminį tyrimą atlieka Kaišiadorių rajono policijos komisariato kriminalistai.
Tyrėjai į apklausas kviečia dešimtis žmonių, liudyti vyksta buvę bei esami sudeginto restorano darbuotojai, verslininkai, kiti ką nors žinoti galintys asmenys.
Kriminalistams gavus išvadas, kad gaisravietėje rasta naftos produktų garų pėdsakų, laukiama, ką atsakys kitus tyrimus atliekantys ekspertai. Tačiau sulaukus ir jų išvadų, situacija iš esmės nepasikeis, jau dabar niekas neabejoja, kad medinis restoranas buvo sudegintas tyčia.
Tyrimą atliekantys kriminalistai suka galvas – kas buvo suinteresuotas sunaikinti restoraną, kas iš to gavo kokios nors naudos.
„Visa „Bajorkiemio“ istorija tiesiog persmelkta intrigomis, verslininkų rietenomis ir dėl turto dalybų kilusiais konfliktais, trečiųjų šalių interesais. Būtina apklausti begalę asmenų, tai šiuo metu ir daroma“, - lrytas.lt minėjo teisėsaugininkai.
Įvairių minčių kelia faktas, kad gaisras kilo ir restoranas supleškėjo naktį, o kitą dieną Aukščiausiasis Teismas paskelbė nutartį, kad restorano turtas lieka įkeistas bankui „DNB Nord“.
Turtas priklauso bankrutuojančiai įmonei, jį valdo bankroto administravimo įmonė „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“. Bendrovė į teismą kreipėsi motyvuodama, kad buvęs „Bajorkiemio“ savininkas turtą neteisėtai įkeitė bankui.
Bankroto administratorius taip pat yra apskundęs teismo sprendimą nugriauti visus restorano pastatus. Konstatuota, kad jie pastatyti neteisėtai, neturint leidimų, nerengiant statinių techninių projektų, nederinant jų su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba, Kauno marių regioninio parko direkcija.
„Tai buvo klestintis verslas, tačiau susipykus savininkams aplinkui ėmė suktis įvairūs „šakalai“. Pastaruoju metu „Bajorkiemis“ merdėjo, nors savaitgaliais jame tarsi ir vyko kažkokie renginiai, veikla greičiausiai buvo nuostolinga“, - lrytas.lt sakė pavardės neskelbti prašęs verslininkas.
Sudegęs restoranas buvo apdraustas, tačiau nėra aišku, ar bankas, kuriam įkeistas turtas, kada nors gaus draudimo išmoką. Be to, „Bajorkiemį“ saugojo saugos tarnyba, viename pastatų buvo įkurtas sargo postas. Tikėtina, kad draudimo bendrovė bylinėsis su saugos tarnyba, kurios apsaugininkas neišsaugojo patikėto turto.