Sekmadienį, apie 15 val., Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato budėtojams paskambino rokiškėnas pensininkas. Jis pranešė, kad laidiniu telefonu jo žmonai paskambino vyriškis, prisistatė policijos pareigūnu ir už pagalbą neva į bėdą pakliuvusiai anūkei pareikalavo 8 tūkst. litų.
Supratę, kad juos bando apgauti telefoninis sukčius, sutuoktiniai ėmė veikti. Vyras paskambino policijai, o jo žmona tebetęsė pokalbį su tariamu pareigūnu. Moteris, vilkindama laiką, aiškino jam neturinti tiek pinigų. Kai policijos operatyvinė grupė atskubėjo į pensininkų namus, šeimininkė jau buvo spėjusi nusiderėti – sukčiaus reikalaujamą sumą nuleido iki 900 litų.
Netrukus į pensininkų poros namus šių pinigų paimti atėjęs jaunuolis iškart pakliuvo policijos pareigūnams į rankas. Taip pat buvo sulaikytas ir jo bendrininkas, laukęs automobilyje netoli namų.
Abu 20-mečiai zarasiškiai uždaryti į policijos areštinę.
Rokiškio rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį („Sukčiavimas“). Įstatymas numato, kad tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Nuolat apie telefoninius sukčius perspėjantys pareigūnai džiaugiasi, kad atsiranda ne tik neužkimbančių ant sukčių kabliuko, bet ir padedančių sulaikyti jų bendrinininkus, gyventojų. Vis dėl to juos į neviltį varo kai kurių telefoninių sukčių aukų patiklumas. Pavyzdžiui, praradusi visas savo santaupas senutė vėliau pareigūnams pasakoja, kad pinigus atidavusi gelbėdama į bėdą patekusią dukrą ir tik po laiko atsitokėjusi, kad dukters ji iš viso neturinti.