Manoma, kad taip buvo primintas nacių vadeivos gimtadienis. Antrąjį pasaulinį karą sukėlęs nacistinės Vokietijos vadas Adolfas Hitleris gimė 1889 metų balandžio 20-ąją.
„Tai buvo ne vietinių vaikėzų naktinis išpuolis, nes vėliava buvo kruopščiai pasiūta, svastikos ženklas įspaustas panaudojant trafaretą. Vos prašvitus balandžio 21-ąją Švėkšnos gyventojai, išvydę šią simboliką miestelio aikštėje, skambino seniūnijos darbuotojams, mes kvietėme policijos nuovados inspektorių. Nukabinome, ir jis išsivežė vėliavą, pradėjo tyrimą dėl išpuolio. Iš karto po to vykau į Inkaklius, nacių sušaudytų Švėkšnos žydų kapines už miestelio patikrinti, ar nėra čia kitų vandalizmo ženklų. Bet iš žydų atminimo čia nebuvo pasityčiota“, - žurnalistei pasakojo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.
Jo nuomone, vietiniai gyventojai vargu ar galėjo garbinti pasaulio budelio vardą istorijoje pelniusio A.Hitlerio atminimą. „Gal kas nors iš atvykėlių, pavyzdžiui, lankiusių Švėkšnos psichiatrijos ligoninės pacientus, taip išreiškė savo jausmus totaliam žydų tautos naikintojui“, - mąsto A.Šeputis.
Į Švėkšną nacistinės Vokietijos kariai po patrankų mūšio įžengė 1941-ųjų birželio 22-osios pavakare. Tų pačių metų rugsėjo 20-ąją Inkaklių pušyne buvo sušaudyta 300 Švėkšnos žydų.
„Mūsų krašte yra branginama tautinio susitelkimo ir pagarbos visų režimų aukoms tradicija, nenorime patikėti, kad čia jau kyla neonacių judėjimo daigai“, - kalba seniūnas.
Pernai rudenį ant Parakaunyčios kalno prie Švėkšnos vietos bendruomenės iniciatyva buvo pastatytas akmens ir metalo plastikos paminklas visų laikų tautos aukų kančioms atminti.