Grupėje dirbs 8 parlamentarai: socialdemokratai delegavo Julių Sabatauską, demokratai – Domą Griškevičių, „aušriečiai“ – Robert Puchovič, konservatoriai – Audrių Petrošių, liberalai – Viktorą Pranckietį, „valstiečiai“ – Aušrinę Norkienę, Mišri Seimo narių grupė – Viktorą Fiodorovą. Valdyba bendru sprendimu paskyrė Seimo vicepirmininkę Agnę Širinskienę vadovauti darbo grupei.
Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio siūlymu, darbo grupė iki kovo 10 d., kai prasidės eilinė pavasario sesija, turės pateikti siūlymus, kaip būtų galima tobulinti parlamentinių lėšų panaudojimo tvarką.
„Jeigu reikės dar papildomai kažką nagrinėti ar įvertinti siūlymus – bus galima (terminą – ELTA) pratęsti“, – pridūrė S. Skvernelis.
Apie tai, jog derėtų inicijuoti diskusijas dėl parlamentinių lėšų paskirties, S. Skvernelis užsiminė jau anksčiau – valdyba prieš savaitę nutarė, jog šiam klausimui reikės burti darbo grupę.
Diskusijos dėl parlamentinių lėšų panaudojimo virė ir pernai, kai iniciatyvos „Skaidrinam“ autorius, visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino informaciją apie Seimo narių pirkinius. Kai kurie tuometiniai Seimo nariai, baigiantis kadencijai, suskubo įsigyti kompiuterinės, telefoninės įrangos, garso aparatūros. Taip pat per trejus metus parlamentarai iš Seimo sandėlio įsigijo suvenyrų ir reprezentacinių dovanų už daugiau kaip 483 tūkst. eurų.
Seimo vadyba jau tuomet sugriežtino šių išmokų panaudojimo tvarką. Buvo nutarta, kad parlamentaras per kadenciją galės įsigyti ne daugiau nei tris telefonus ir kompiuterius, taip pat uždrausta įsigyti prekes ir paslaugas iš artimų asmenų ar susijusių juridinių asmenų.
Seimo valdyboje taip pat buvo apsispręsta ir dėl to, kad vienos rūšies prekėms bei paslaugoms nebūtų galima skirti daugiau nei pusės parlamentinių lėšų.
Kaip numato Seimo statutas, kiekvienam Seimo nariui parlamentinės veiklos išlaidoms kas mėnesį skiriama 0,8 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio suma – maždaug 1,7 tūkst. eurų.