„Tai nėra įgyvendinama ir nėra racionalu“, – Eltai teigė R. Žemaitaitis.
„Taip pat reikia nepamiršti, kad Valstybės gynimo taryba yra rekomendacinio pobūdžio ir nėra privaloma nei Seimui, nei Vyriausybei, nei niekam“, – akcentavo politikas.
R. Žemaitaitis atkreipia dėmesį, kad taip pat nėra aišku, iš kokių šaltinių ketinama didinti finansavimą gynybai.
„Man visiškai neaišku finansiniai šaltiniai. Valstybės gynimo taryba pasakė, kad mums reikia skirti 6 proc. nuo BVP, bet ji gali po mėnesio pasakyti, kad mums reikia 10 proc. skirti... Tai pirmiausiai reikia pasakyti, iš ko tie pinigai ateina“, – pabrėžė jis.
Todėl „aušrietis“ akcentuoja, kad jo vadovaujama frakcija Seime nepalaikys šių sprendimų. Pasak jo, šiuo metu Lietuvos krašto apsaugai skiriamas finansavimas yra pakankamas.
„Gynybą valstybė turi stiprinti, bet skirti 6 proc. be Europos Sąjungos susitarimo ir finansavimo skyrimo aš jokių galimybių nematau“, – pabrėžė politikas.
Visgi R. Žemaitaitis teigia raginsiantis prezidentą pateikti paaiškinimą, iš kokių šaltinių bus didinamas finansavimas krašto apsaugai.
„Pasiūlysiu – kadangi prezidentas yra ketvirtas koalicijos partneris mūsų, nes tvirtino mūsų valdančiąją daugumą – kad pateiktų įstatymo projektus, ką siūlo didinti ir iš kur paimti finansavimą. Ne Vyriausybė turės atnešti, kad didina PVM, ne Vyriausybė turi atnešti, kad didina akcizą, o turi atnešti prezidentas“, – sakė „Nemuno aušros“ pirmininkas.
„Tai tokiu atveju visi prisiims politinę atsakomybę. Ir kada gyventojų klaus, kaip vertinate Seimo narius ir Vyriausybę, tai tokiu atveju bus neigiamai vertinamas ir prezidentas“, – akcentavo jis.
Kaip skelbta anksčiau, po spalį vykusio VGT posėdžio pranešta, jog kariuomenės divizija negebės pasiekti pilno operacinio pajėgumo iki 2030 m., kaip kad planuota. Prezidentūros vertinimu, jeigu finansavimas krašto apsaugai nebus didinamas, o situacija gynybos pramonėje nesikeis, divizija įgis pajėgumą tik 2036–2040 m.
Šalies vadovas G. Nausėda yra teigęs, jog, norint suformuoti diviziją iki numatyto termino, asignavimai gynybai turėtų siekti 5,5 proc. nuo BVP.
VGT pritarė siūlymui formuoti nacionalinę kariuomenės diviziją dar 2023 m. gegužę.