Apie tai prezidentas kalbėjo penktadienį LRT televizijai, paklaustas, kaip vertina aplinkos ministro Povilo Poderskio norą pasikeisti pirmtako kėdę, teisingumo ministro Rimanto Mockaus skandalą dėl dalyvavimo vakarėlyje, kuriame galėjo šokti apsinuoginusios merginos, kultūros ministro Šarūno Biručio pareiškimus apie rusišką kultūrą, vidaus reikalų ministro Vladislavo Kondratovičiaus teiginius apie Lietuvos ir Baltarusijos artumą, finansų viceministro Valentino Gavrilovo norą švęsti gegužės 9-ąją.
„Taip, iš tikrųjų turbūt toli gražu ne visais šitais savo pasiekimais ministrai, viceministrai turėtų didžiuotis. Bet aš nemanau, kad mes turėtume dėl vieno ar kito tokio rikto iš karto daryti sprendimą, kad „ne, šitas ministras netinka dirbti“. Iš esmės jie net ir neturėjo laiko pasireikšti kaip ministrai. Sutikite, kad keletas savaičių darbo dar negali atskleisti, kiek pajėgus yra ministras padaryti atsakingus sprendimus savo srityje. Tikiu, kad laikas parodys, o kartu viliuosi, kad neatsiras naujų pagrindų arba kažkokių naujų istorijų, kurios verstų nuolat abejoti vieno ar kito ministro tinkamumu pareigoms“, – apie maždaug mėnesį dirbantį ministrų kabinetą LRT televizijai kalbėjo G. Nausėda.
„Bet aš nemanau, kad mes turėtume dėl vieno ar kito tokio rikto iš karto daryti sprendimą, kad „ne, šitas ministras netinka dirbti“. Iš esmės jie net ir neturėjo laiko pasireikšti kaip ministrai. Sutikite, kad keletas savaičių darbo dar negali atskleisti, kiek pajėgus yra ministras padaryti atsakingus sprendimus savo srityje. Tikiu, kad laikas parodys, o kartu viliuosi, kad neatsiras naujų pagrindų arba kažkokių naujų istorijų, kurios verstų nuolat abejoti vieno ar kito ministro tinkamumu pareigoms“, – pridūrė šalies vadovas.
G. Nausėda, kalbėdamas apie ministrų skelbiamus planuojamus darbus, juokavo, kad jo kabinete pastarieji tokių darbų buvo įvardiję gerokai daugiau nei viešumoje. Šalies vadovo manymu, panašu, kad naujieji Vyriausybės nariai šiuo metu mėgina tiesiog išskirti svarbiausius siekius.
Kalbėdamas apie sveikatos apsaugos ministrės Marijos Jakubauskienės teiginius, kad ji neva tęs savo pirmtako Arūno Dulkio inicijuotas reformas, G. Nausėda teigė manantis, jog tokiu keliu ministrė vis dėlto neis.
„Dėl sveikatos apsaugos ministrės, manyčiau, kad tikrai yra judama kita linkme ir tuo galėjau įsitikinti vakar, lankydamasis Simne ir lankydamasis ambulatorijoje, matydamas, kaip galima ir organizuoti ambulatorijos paslaugų teikimą gyventojams tikrai modernioje patalpoje, ir suformuoti gydytojų personalą, turėti puikias sąlygas, aparatūrą.
Mes kalbėjome, nes tame susitikime kaip tik dalyvavo ir sveikatos apsaugos viceministrė, atsakinga už regionų politiką, kad vis dėlto ketiname eiti kitu keliu ir Dulkio politikos rezultatas buvo tas, kad vis dėlto vis didesnis svorio centras buvo perkeliamas į privatų medicinos sektorių, užuot tolygiai plėtojus taip pat valstybinį sveikatos apsaugos sektorių. Tai tas yra suvokiama kaip klaida ir aš manau, kad tai yra teisinga išvada ir kad reikia balansuoti sveikatos paslaugų teikimą tiek valstybinėse, tiek privačiose įstaigose, o ne susinti valstybines įstaigas įvairiais veiksmais“, – dėstė šalies vadovas.
Trečiadienį paskelbtame interviu naujienų portalui lrt.lt M. Jakubauskienė teigė, kad A. Dulkio pradėtus pokyčius sveikatos srityje žada tęsti. Visgi, vėliau ministrė tvirtino, kad apie dalies pokyčių korekciją bus svarstoma.
ELTA primena, kad būdami opozicijoje socialdemokratai Seimo daugumą ragino „atsimerkti“, įsiklausyti į gydytojų bei pacientų balsus ir stabdyti 2022 metais pradėtą „pražūtingą Arūno Dulkio reformą“.
Pastarąja siekiama didinti ambulatorinių paslaugų teikimą, stiprinant šeimos gydytojo komandą, plečiant asmens sveikatos paslaugų į namus spektrą, kuriant savivaldybių sveikatos centrus ir plečiant ambulatorines konsultacijas gyventojams.