„Man atrodo, kad LRT neturi ko nerimauti ir dėl ko rūpintis. Yra numatytos procedūros, kaip pinigai turi būti naudojami, kokios ataskaitos turi būti daromos ir t. t. Tai gal ir prasminga būtų tai padaryti, nes gandų, sąmokslo teorijų yra daug. Svarbu, kad LRT netaptų politinių kovų objektu“, – Eltai teigė S. Skvernelis.
Seimo pirmininkas akcentuoja, kad LRT biudžetas šiuo metu yra įspūdingas. Todėl, anot S. Skvernelio, svarbu įvertinti ir tai, kaip šios lėšos yra panaudojamos.
„Tikrai biudžetas yra įspūdingas ir stipriai augantis, nes jis susietas su tam tikrais mokesčiais į biudžetą. Tai čia galbūt greičiausiai ir yra noras įvertinti, kaip tas augantis biudžetas daro įtaką kokybei ir ar tikrai efektyviai tos lėšos panaudojamos“, – sakė parlamento vadovas.
„Tai Seimo nariai mato tokią prasmę, jie ir apsispręs, bet tai turi daryti kompetentinga audito institucija – tai yra Valstybės kontrolė“, – akcentavo jis.
Seimas pavasario sesijoje ketina apsispręsti, ar pavesti Valstybės kontrolei atlikti LRT veiklos auditą.
Jeigu Seimas pritars šiai iniciatyvai, Valstybės kontrolei bus pavesta iki rugsėjo 1 d. atlikti valstybinį auditą, įvertinant LRT 2021–2024 m. veiklą „ekonomiškumo, efektyvumo ir rezultatyvumo požiūriu“.
Nutarimo projektą parašais parėmė pusė Seimo – 71 parlamentaras iš valdančiųjų frakcijų, Mišrios Seimo narių grupės bei opozicinės Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos.
Savo ruožtu išplatintoje LRT pozicijoje nurodoma, jog visuomeninis transliuotojas teigiamai vertina visas audito iniciatyvas, tad jeigu Seimas paves Valstybės kontrolei atlikti patikrinimą, tai bus vertinama kaip galimybė gerinti ir efektyvinti veiklą.
Atlikti LRT auditą – vienas iš „Nemuno aušros“ rinkiminių siekių. Anksčiau R. Žemaitaitis tikino, kad Seimo Audito komitetas „kosminiu greičiu“ aiškinsis LRT finansavimo klausimą. Gruodį „aušriečio“ pirmininkaujamas Seimo Audito komitetas pasiūlė Valstybės kontrolei imtis tokio audito.
Šių metų LRT biudžetas 79,6 mln. eurų.