„Mes iš koalicijos nesvarstome trauktis“, – LRT televizijai tvirtino anksčiau ultimatumus dėl Seimo vicepirmininko kėdės kėlęs politikas.
Pasak R. Žemaitaičio, taškas šioje istorijoje padėtas Seimo pirmininkui Sauliui Skverneliui pripažinus, kad žodinis susitarimas dėl jo kandidatūros į Seimo vicepirmininkus vis tik buvo.
„Jis pripažino, kad jis sakė netiesą, kad bandė pagudrauti, kažkokių aplinkybių bandė surasti. Tai mes šiek tiek irgi atsitraukėm, matom, kad žmogus vis dėlto sutinka, kad padarė klaidų, tai jokio kažkokio pasitraukimo iš koalicijos šiandien, matyt, nebėra. Nes mums to ir reikėjo, kad ar žmogus pripažįsta, kad davė žodį, ar ne. Tai jis pripažino, kad sakė truputėlį netiesą bandydamas, matyt, kažką dėl savo reputacijos“, – pabrėžė „Nemuno aušros“ pirmininkas.
Diskusijos apie „aušriečių“ galimą traukimąsi iš valdančiųjų daugumos kilo praėjusių metų gruodį po to, kai buvo atsisakyta teikti „Nemuno aušros“ pirmininko R. Žemaitaičio kandidatūrą į Seimo vicepirmininko pareigas.
„Artimiausiu metu mes iškelsime klausimą – ar gali „Nemuno aušra“ toliau dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, ar negali dalyvauti valdančiojoje koalicijoje ir kaip koalicijos partneriai yra nusiteikę laikytis koalicinio susitarimo“, – po koalicinės tarybos posėdžio tąkart žurnalistams sakė politikas.
Anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į šias pareigas galėtų būti teikiamas tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi R. Žemaitaitis tikino manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nelikę.
Savo ruožtu Seimo pirmininkas S. Skvernelis tokioms R. Žemaitačio manipuliacijoms nenusileido, kartodamas, kad į Seimo vicepirmininko pareigas jis bus teikiamas tik tuomet, kai bus išspręstos „teisinės problemos“.
Vis tik galiausiai politikas prisipažino, jog koalicija buvo aptarusi R. Žemaitaičio galimybes dirbti Seimo vadovybėje.
Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Seimo statutas numato, kad parlamento vadovas galu turėti 7 vicepirmininkus. Trys postai yra deleguoti didžiausios valdančiosios socialdemokratų frakcijos atstovams – Juozui Olekui, Rasai Budbergytei bei Orintai Leiputei. Taip pat pora – opozicijos atstovėms Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. Du vicepirmininko postai deleguoti ir „aušriečiams“, tačiau kol kas į šias pareigas paskirta tik viena Agnė Širinskienė.