2021 metų rugsėjį A.Širinskienė naują frakciją įkurusius buvusius bendražygius vadino „šutve valdžios ištroškusių žmonių“, linkėjo nebūti žąsimis, kurios eina iš paskos kiekvienam, kas duoda gardesnį ar lengviau pasiekiamą kąsnį.
„Reikėtų dėkoti išėjusiems, kad jie pagaliau garbingai pripažino, jog jiems su LVŽS puoselėjamomis tradicinėmis vertybėmis nėra pakeliui.
Vertybinių skirtumų ženklai – ne tik garsusis Skvernelio fotografavimasis per 2016 m. rinkimus su plakatu „aš už Stambulo konvenciją“. 2016 m. LVŽS rinkimų programoje buvo siekis saugoti lietuvių kalbą remiant Talkos iniciatyvą (užsieniečių pavardžių rašymas antrame paso numeryje).
Šis projektas „numirė“ vien Skvernelio iniciatyva, nes tuoj po 2016 metų rinkimų jam pasirodė (su labai konkrečiais grasinimais, kad, frakcijai nepaklusus, jis išeis), jog reikia registruoti radikaliai priešingą projektą. Tą vertybinę takoskyrą, paaiškėjusią jau po rinkimų, buvo sunku nuryti, kaip ir pasiaiškinti Talkos žmonėms bei savo rinkėjams, kodėl projekto negalėjome priimti. Juk negi sakysi, kad Premjeras šantažavo?“ – savo „Facebook“ paskyroje rašė A.Širinskienė.
A.Širinskienė kalbėjo apie pasipylusius S.Skvernelio asmeniškumus su prezidentu Gitanu Nausėda, kuriuos ji aiškino S.Skvernelio pralaimėjimu prezidento rinkimuose.
„Kurį laiką šypseną kėlė tai, kaip berniukiškai Skvernelis stengiasi „įkąsti“ Prezidentui registruodamas antikonstitucinius (tai pripažino Teisės departamentas) įstatymus, kuriuose siekiama leisti tarnyboms sekti valstybės vadovą! Paskui tas noras prieštarauti Prezidentui visur ir visada jau tapo nejuokingu ir ėmė trukdyti konstruktyviam dialogui tarp valstybės valdžių.
Svarstant kandidatūras, frakcijos kolegoms dažnai dar iki svarstymo buvo aišku, kad jei jas teikia Prezidentas – Seimo narys Skvernelis prieštaraus. Tas pats ir su Europos Vadovų Taryba.
Suprantu, kad nuoskaudų būna visokių ir gal sunku perlipti per pralaimėjimą Prezidento rinkimuose ar nesutarimus būnant Vyriausybės vadovu. Bet „perlipimas“ ir pirmiausiai valstybės, o ne asmeninių nuoskaudų matymas, yra politiko duona“, – dėstė politikė.
A.Širinskienei tuo metu kliuvo ir S.Skvernelio ketinimai paremti Tomo Vytauto Raskevičiaus teiktą Partnerystės įstatymą.
„Galiausiai, šią vasarą išryškėjo, kad Skvernelis linksta paremti kolegos Raskevičiaus partnerystės įstatymą, o LVŽS frakcijos registruotąjį, kurį ne kartą anksčiau viešai yra skatinęs priimti kaip tinkamą kompromisą, vadina „neoriu“, nes juo neįteisinamos homoseksualų šeimos.
Galbūt ne veltui kolega Raskevičius džiaugiasi portalams naujos frakcijos atsiradimu, nes žino, kad savo idėjoms ras atramą naujoje Skvernelio frakcijoje ir Seime bus daugiau dar vienais liberalais, kurie kaip ir socialdemokratai apsimeta, kad yra opozicijoje, o balsuoja kaip reikia valdantiesiems“, – argumentavo ji.
Visgi, anot jos, suveikė ne tik vertybinės takoskyros – valstiečius palikę demokratai, A.Širinskienės teigimu, net ir valstybės labui nesugebėjo peržengti asmeninių ambicijų.
„Bet partija ir skiriasi nuo šutvės valdžios ištroškusių žmonių tuo, kad vienija vienminčius žmones, turi savo vertybes, ideologiją ir įsitikinimus, kurių nekeičia jau kitą rytą po rinkimų, kai pavyksta pagaliau „prasmukti“ į Seimą, ar kokia kita proga, kai liberalais tampa būti naudingiau – arčiau prie postų ir prie „lovio“.
Turint ne partijos, o šutvės mentalitetą, lengva pakeisti vieną, antrą, trečią partiją, kas realiai šiandien ir įvyko, nes ne vertybės, o postai, keliukai ir pinigai tampa mato vienetu.
Suprantu, kad politikoje pakankamai daug savimylos ir visi nori būti dideliais paukščiais. Bet dideliu baltu paukščiu gali būti ir gulbė, ir žąsis. Tad linkiu pasitraukusiems kolegoms panašėti su gulbėmis, o ne su žąsimis, kurios eina iš paskos kiekvienam, kas duoda gardesnį ar lengviau pasiekiamą kąsnį“, – palinkėjo A.Širinskienė, antradienį pranešusi apie prisijungimą prie demokratų.
Susikirto dėl teisės turėti savo nuomonę
Rimtą konfliktą A.Širinskienė 2021 metais turėjo ir su kitu tuo metu valstiečių partijai priklausiusiu kolega, vėliau su S.Skverneliu perėjusiu Tomu Tomilinu, kuris tuo metu išreiškė palaikymą partnerystei.
Ironiška, bet tuo metu T.Tomilinas argumentavo už tai, kad partija nėra monolitinė ir jos nariai turi teisę turėti savo nuomonę, diskutuoti apie viską – net apie partnerystės įteisinimą.
Tuo metu A.Širinskienė pasiūlė T.Tomilinui rinktis kitą, ne valstiečių, partiją.
„Labai nemalonu „skalbti marškinius“ viešumoje, bet kadangi matau, jog LVŽS pirmininko ir LVŽS frakcijos seniūnės pavaduotojas nėra skaitęs nei 2016 m., nei 2020 m. LVŽS rinkimų programų ir šiuo metu bando pataikauti neoliberalų mąstysenai, jaučiu pareigą pakomentuoti susidariusią situaciją viešai.
Juolab, kad jau antra savaitė iš eilės atsakinėju į rinkėjų ir žiniasklaidos klausimus, kodėl partijos vicepirmininko ir LVŽS frakcijos Seime seniūnės pavaduotojo nuomonė homoseksualių šeimų ir tradicinės šeimos klausimais skiriasi nuo LVŽS rinkimų programos bei deklaruojamų vertybinių nuostatų. Taip pat dažnas klausiate, ar partijos požiūris į tradicinę šeimą nesikeičia“, – tuo metu „Facebook“ rašė Seimo narė.