„Dėl korupcijos prevencijos priemonių ir interesų konfliktų valdymo Aplinkos ministerijos veiklos srityje“, – rašoma posėdžio darbotvarkėje.
Kaip rašoma Seimo puslapyje, į posėdį be ministro taip pat kviečiami Specialiųjų tyrimų tarnybos, Aplinkos ministerijos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, Statybos sektoriaus vystymo agentūros, Valdymo koordinavimo centro atstovai.
Pasak portalo, Specialiųjų tyrimų tarnyba paskelbė atlikusi Statybų sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) korupcijos rizikos analizę ir ten aptikta daugybė kritinių pastabų. STT aptiko daugybę dalykų, kurie sudaro prielaidas korupcijai ir kelia pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.
Anot „Delfi“ cituojamo A. Anušausko, SSVA valdybos atšaukimas sukėlė klausimų.
„Valdybos atšaukimas sukėlė abejonių. Pasikviesim, jeigu turės galimybę, prisijungs atrinkti valdybos nariai. Išsiaiškinsim. Šiuo atveju buvo konkursas paskelbtas ir žmonės atrinkti. Viskas atitiko STT išvadų turinį. Kilo klausimai, kuriuos mes norėtume kartu su komisijos nariais išsiaiškinti“, – portalui dėstė jis.
Tuo metu P. Poderskis „Delfi“ pažymėjo, kad Statybos sektoriaus vystymo agentūros, kuriai vadovavo iki tapdamas ministru, valdyba buvo suformuota paskutinę buvusio ministro Simono Gentvilo darbo dieną. Taip pat jis mano, kad valdyba buvo suformuota pernelyg skubiai.
Anot „Delfi“ sausio pradžioje P. Poderskis nusprendė atšaukti gruodį paskirtą SSVA valdybą. SSVA valdyba buvo suformuota tuometinio aplinkos ministro Simono Gentvilo sprendimu – 5 metų kadencijai buvo paskirti 5 valdybos nariai, iš kurių 3 – nepriklausomi, konkurso būdu atrinkti nariai. Anot šaltinių, tuometinis SSVA vadovas P. Poderskis pats pasiūlė steigti valdybą, esą norėdamas apsisaugoti nuo naujojo aplinkos ministro politinės įtakos.