„Mes negalime sau leisti paaukoti Ukrainos. Visi puikiai žinome, kad Ukrainai neskiriame pakankamai paramos pergalei prieš agresorių. Ramšteino formato šalys kartu sudėjus yra nepalyginamai stipresnės ir turtingesnės nei rusija. Tačiau nepakanka galios popieriuje“, – ministerijos pranešime cituojama D. Šakalienė.
„Vis dar esame per lėti, elgiamės taip, tarsi karas Ukrainoje būtų pratybos, tarsi negirdėtume rusijos grasinimų NATO aljansui. Kiekvienas rusijos tankas, sunaikintas Ukrainos žemėje, yra tankas, kuris niekada nepajudės į mūsų teritoriją“, – pridūrė ji.
Ministerijos teigimu, Lietuva Ukrainai 2024 skyrė 0,28 proc. nuo savo BVP – apie 210 mln. eurų – ir yra pasiryžusi tęsti paramą. Numatoma, jog artimiausiu metu Ukrainą pasieks dar viena 10 mln. eurų injekcija į Ukrainos gynybos pramonę, o 30 mln. eurų bus pervesti į Išminavimo pajėgumų koalicijos fondą.
Dvišalių susitikimų metu aptartas Baltijos jūros povandeninės kritinės infrastruktūros saugumas
Viešėdama Vokietijoje krašto apsaugos ministrė taip pat dalyvavo ir dvišaliuose susitikimuose su Švedijos, Suomijos bei kitų šalių gynybos ministrais. Jų metu buvo aptartas ir Baltijos jūroje esančios povandeninės kritinės infrastruktūros saugumo užtikrinimo klausimas.
„Privalome užtikrinti, kad agresyvūs priešiškų valstybių veiksmai Baltijos jūroje netaptų nauja norma. Povandeninės kritinės infrastruktūros apsauga tampa prioritetu, todėl palaikome NATO sprendimą stiprinti ir gausinti karines pajėgas Baltijos jūroje. Sieksime suburti Baltijos jūros regiono ekspertus ir kartu parengti bendras tarptautinės jūrų teisės išimčių interpretacijas, padėsiančias spręsti kylančias teisines apsaugos problemas“, – susitikimo metu kalbėjo ministrė.
Ukrainos gynybos kontaktinė grupė JAV iniciatyva buvo sukurta 2022 metų balandį. Ankstesnis šios NATO ir Aljanso šalių partnerių atstovus jungiančios grupės posėdis vyko pernai rugsėjį.