Tačiau po susitikimo daugiausiai klausimų ministras pirmininkas sulaukė dėl koalicijos ateities, „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui ir toliau reikalaujant Seimo vicepirmininko posto, nepaisant to, kokia bus šiuo metu vykstančių ikiteisminių tyrimų dėl galimo šmeižto ir neapykantos kurstymo baigtis.
„Koalicija – veikli. Koalicija veikia. Problemų, kurios trukdytų koalicijai ar suformuotiems valdymo organams veikti, tikrai nėra. Visuomenė gali būti rami. Nieko nereikia spėlioti. Viskas vyksta nustatyta darbo tvarka“, – komentavo G.Paluckas.
Premjeras patikino, kad koalicija nesubyrės ir kovo mėnesį, kai bus grįžtama prie Seimo vicepirmininko klausimo: „Tikrai nėra jokių racionalių aplinkybių, dėl ko galėtume abejoti, jog koalicija bus tvari ir veiksminga“.
Anot jo, dabar svarbiausia, kad tiek R.Žemaitaitis, tiek Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis neatsitrauktų nuo pačių socialdemokratų. G.Paluckas paragino atkreipti dėmesį į jų frakcijos dydį ir žodžio svarbą.
„Aš nežinau, ko jie pykstasi. Aš ir su vienu, ir su kitu labai gražiai ir normaliai bendrauju“, – pabrėžė G.Paluckas.
Tiesa, klausiamas apie R.Žemaitaičio pareiškimą, kad Seimo vicepirmininku jis turi būti teikiamas net jei teismo sprendimas jam būtų nepalankus, Vyriausybės vadovas nurodė, jog tokiu atveju jau iškiltų ne postų, o apkaltos proceso klausimas.
„Aš manau, kad jeigu jau bus apkaltinamasis teismo sprendimas, klausimas persikels į apkaltos procesą, o ne į kažkokių skyrimų ar neskyrimų. Nebėkime priekyje traukinio ir nesamprotaukime. Žmogus nekaltas tol, kol jo kaltė neįrodyta teisme. Visi šie samprotavimai ar apsižodžiavimai neturi jokios praktinės reikšmės“, – tvirtino jis.
Priežasčių šaukti koalicinę tarybą dėl Seimo vicepirmininko klausimo premjeras kol kas nemato.
„Dabar tikrai visus kviečiu koncentruotis į tuos darbus, kurie yra svarbūs ne tik koalicijai ar vienai arba kitai frakcijai, o pirmiausiai visai Lietuvai“, – ragino G.Paluckas.
Ministras pirmininkas konkrečiai neatsakė, ką dėl Seimo vicepirmininko posto prieš pasirašant koalicinę sutartį žodžiu susitarė R.Žemaitaitis ir S.Skvernelis.
„Visiškai nėra svarbu, ką aš esu girdėjęs ar ne, nes lygiai taip pat manimi jūs galite netikėti, kaip netikite Remigijumi ar Sauliumi. Jeigu yra nesutarimas, yra numatyta, kaip jie yra sprendžiami, susitikus koalicinės tarybos posėdyje, užrašant raštu, kad niekas nuo tų savo žodžių nepabėgtų“, – teigė jis.
Visi trys koalicinių partijų lyderiai įvykusį žodinį susitarimą dėl Seimo vicepirmininko pareigų R.Žemaitaičiui interpretuoja skirtingai. Pastarasis mano, kad į Seimo vicepirmininkus jis turėjo būti teikiamas iškart po imuniteto panaikinimo, tačiau S.Skvernelis kalba apie teisminių procesų baigtį.
Prieš kelias savaites į koalicinę tarybą susirinkę visų trijų politinių partijų lyderiai apsitarė, kad šiuo klausimu galėtų būti papildyta koalicinė sutartis, aiškiai nurodant, kokiu atveju R.Žemaitaičio kandidatūra galėtų būti teikiama.
Šis oficialus Prezidentūros ir Vyriausybės vadovų susitikimas – pirmasis nuo tada, kai darbą pradėjo naujasis Ministrų kabinetas.
G.Paluckas ir G.Nausėda susitiko valdančiosios daugumos gretose toliau tvyrant įtampoms dėl R.Žemaitaičio įspėjimų apie galimą pasitraukimą iš koalicijos. Jo ambicijas tapti Seimo vicepirmininku ir keliamus ultimatumus prezidentas G.Nausėda įvertino kaip norą „siūbuoti koalicijos laivą“.
R.Žemaitaitis netruko sureaguoti į tokius šalies vadovo svarstymus ir pabrėžė – kalbėdamas apie padėtį valdančiojoje daugumoje G.Nausėda negali pamiršti asmeninių nuoskaudų.