„Pagrindiniai prioritetai, kuriuos turi ši Vyriausybė ir ši valdančioji dauguma, yra valstybės saugumas, žmonių pajamų didinimas. Ir išsprendę pagrindinius sopulius, kuriuos turi Lietuvos žmonės, mes galbūt prieisime ir prie šio žmogaus teisėms svarbaus klausimo ir galimai jį išspręsime“, – Eltai teigė L. Šedvydis, patvirtindamas, kad Seimo pavasario sesijoje šis klausimas nebus sprendžiamas.
„Jeigu mes mokesčių reformos neturime, mes tada nieko negalime padaryti. Jeigu į visą šią diskusiją dar civilinė sąjunga ir partnerystė įeina, tada daug didesnė tikimybė, kad mes mokesčių reformos neturime“, – sakė politikas.
Pritaria KT išaiškinimui dėl lyčiai neutralios šeimos sąvokos
Pats politikas neslepia besilaikąs pozicijos, kad šiame įstatyme turėtų atsispindėti nuostata, jog kartu gyvenantys ir partnerystę sudarę asmenys būtų laikomi šeima. Todėl, anot jo, atskiros įstatyminės iniciatyvos, kuriomis tiesiog siekiama sureguliuoti kartu gyvenantiems asmenims kylančius ūkinius klausimus, yra žeminančios.
„Tie bandymai kurti kažkokius UAB‘us, jie žemina visus – tiek žmones, į kuriuos taikomos šios priemonės, tiek tuos, kurie siūlo tokius projektus. Nes šeima nėra UAB‘as ir tie klausimai nėra išsprendžiami vien tik atskiru įstatymu sureguliuojant ekonominius santykius“, – pabrėžė L. Šedvydis.
„Ir toks įstatymo projektas, net neabejoju, kad neturėtų palaikymo Seime, nes jis pirmiausiai nesulauktų palaikymo tų žmonių, kurie nori civilinės sąjungos ar partnerystės“, – pridūrė jis.
L. Šedvydis teigia pritariantis Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinimui, jog šeimos sąvoka yra neutrali lyties požiūriu.
„Aš esu linkęs vadovautis Konstitucinio Teismo apibrėžta šeimos samprata, kuri man yra logiška (...). Aš puikiai suprantu, kad šeima ir santuoka yra šiek tiek skirtingos sampratos“, – akcentavo jis.
Partnerystės įstatymas į Vyriausybės programą įtrauktas nebuvo. Visgi Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis anksčiau teigė, kad kartu gyvenančių žmonių teisinės apsaugos įstatymas turėtų būti priimtas.
Praeitos kadencijos Seimui Civilinės sąjungos įstatymo projekto priimti taip ir nepavyko. Juo siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.