Vienu realiausių pretendentų užimti partijos pirmininko pareigas laikomas politikas apie šį sprendimą informavo savo „Facebook“ paskyroje.
„Veržli, inovatyvi ir šiuolaikiška Lietuva, kuri gerbia savo praeitį ir semiasi iš jos stiprybės bei išminties. Nepalaužiama, save gerbianti ir stipri Lietuva, kuri tinkamai pasirengusi apginti savo laisvę ir nepriklausomybę. Tokia mano vizija ir šiandien ją noriu pasiūlyti Tėvynės sąjungai-krikščionims demokratams“, – teigia L. Kasčiūnas.
„Dėl to priimu partijos skyrių siūlymą kandidatuoti pirmininko rinkimuose ir keliu savo kandidatūrą, prašydamas visų jūsų paramos ir palaikymo. Kartu atvesime TS-LKD į pergalę, pasiūlydami Lietuvai nepriklausomybės ir laisvės stiprinimo, tikro ir ilgalaikio klestėjimo planą“, – informuoja politikas.
Sprendimą dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose priėmęs politikas taip pat dėkojo ir kadenciją baigusiai premjerei Ingridai Šimonytei, pasiūliusiai jį į krašto apsaugos ministro pareigas.
„Manau, svarbu atskirai padėkoti Ingridai Šimonytei, kuri pakvietė mane dirbti į savo komandą, tapti ministru jos Vyriausybėje ir kuri paskutinius ketverius metus labai atsakingai, negailėdama savęs, atsidavusiai dirbo valstybei ir kartu su buvusiu mūsų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu, vedė mūsų politinę bendruomenę iššūkių perpildytu laikotarpiu“, – akcentavo politikas.
Visgi L. Kasčiūnas akcentuoja, kad po pralaimėtų Seimo rinkimų, konservatoriams ir naujajam jų lyderiui teks peržiūrėti partijos strategiją.
„Dabarties iššūkiai kelia rimtų klausimų ir mūsų partijai. Ar kalbėsime tik bendraminčiams? Ar gebėsime svarbiausiais Tėvynės klausimais kalbėtis ir susikalbėti su visa Lietuvos visuomene? Juk mūsų valstybės ir tautos savarankiško gyvenimo formulė – piliečių solidarumas, tarpusavio pasitikėjimas, veikimas kartu“, – rašo L. Kasčiūnas,
„Po rudenį tiek miestuose, tiek regionuose nelaimėtų Seimo rinkimų, ne pačių geriausių rezultatų savivaldoje naujasis partijos pirmininkas privalo pasiūlyti mūsų politinei bendruomenei pergalės strategiją. Turime susigrąžinti Lietuvos žmonių pasitikėjimą. Atgauti pozicijas didžiuosiuose miestuose, prisibelsti ir į Lietuvos regionuose gyvenančių piliečių širdis ir protus“, – akcentuoja jis.
Pasak TS-LKD pirmininko rinkimuose apsisprendusio dalyvauti politiko, šių tikslų galima pasiekti vienijant skirtingų pažiūrų žmones.
„Mes galime tai padaryti nuoširdžiu atsidavimu, išgirdę bendrapiliečių rūpesčius bei skaudulius ir pasiūlę jiems realius sprendimus. Ne atstumti, o išgirsti. Ne būti aukščiau, o būti kartu. Tikrai žinau, kad mūsų partija gali vėl atrasti tas patirtis, kai gebėjome vienyti ir telkti skirtingų pažiūrų Lietuvos žmones, kai buvome tikra Tėvynės sąjunga. Mums šiandien reikia plataus ir sąžiningo dialogo, atviro pokalbio su visuomene apie Lietuvos dabartį ir ateitį“, – teigia L. Kasčiūnas, akcentuodamas demokratinių principų partijoje svarbą.
„Naujasis TS-LKD pirmininkas turi užtikrinti ir kad partijoje demokratija būtų tikras ir gyvybingas veikimo principas, jog mūsų organizacijos nariai ir skyriai aktyviai bei autentiškai dalyvautų tiek mūsų partijos, tiek valstybės politiniame gyvenime. Partijos nariai mūsų organizacijoje turi būti girdimi bei gerbiami. Diskusijos turi būti skatinamos, nuomonės bei įvairios pozicijos vertinamos. Pažiūros negali būti skirstomos į teisingas ir klaidingas. Turime vieni kitus įtikinti argumentais, o ne kalbėti iš jėgos pozicijų“, – pabrėžia jis.
L. Kasčiūnas iš viso sulaukė 65 TS-LKD skyrių paramos.
Penktadienio popietę baigiasi terminas, iki kada TS-LKD skyrių pasiūlyti kandidatai turi apsispręsti, ar ketina dalyvauti konservatorių partijos pirmininko rinkimuose ir pakeisti iš šių pareigų pasitraukusį Gabrielių Landsbergį.
Tiesa, keletas pasiūlytų partiečių jau pateikė savo atsakymą. Daugiausiai – net 69 konservatorių skyrių – palaikymo sulaukusi buvusi premjerė Ingrida Šimonytė dar antradienio naktį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, jog varžytis dėl partijos lyderio posto neketina.
Pirmadienio duomenimis, kandidatuoti į partijos pirmininkus atsisakė ir Seimo narė Paulė Kuzmickienė.
Tuo metu rinkimuose sutiko dalyvauti buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kurį pasiūlė 6 TS-LKD skyriai, bei parlamentaras Žygimantas Pavilionis, sulaukęs 21 skyriaus paramos.
Kiti konservatorių pasiūlyti politikai dar nepaskelbė savo sprendimo. Tarp jų – ir Seimo vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, europarlamentaras Paulius Saudargas, TS-LKD frakcijos Seime seniūnas Mindaugas Lingė, Vilniaus meras Valdas Benkunskas, buvusi finansų ministrė Gintarė Skaistė, europarlamentarė Rasa Juknevičienė, parlamentarai Audrius Petrošius, Audronius Ažubalis, buvusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, eurokomisaras Andrius Kubilius ir kiti.
TS-LKD pirmininko rinkimų kampanija vyks sausio mėnesį, o pirmasis balsavimo turas numatomas vasario 9 d. Esant poreikiui, antrasis rinkimų turas vyks vasario 23 d.
ELTA primena, kad po nesėkmingų Seimo rinkimų TS-LKD pirmininkui G. Landsbergiui pasitraukus iš pareigų, vadovavimą konservatorių partijai laikinai perėmė jo pirmoji pavaduotoja R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.