„Šis Konstitucinio Teismo sprendimas yra dar vienas paskatinimas Seimui imtis šio klausimo ir pakoreguoti įstatymą taip, kad jame neliktų nuostatos, kuri Lietuvą priartina prie nedemokratiškų valstybių“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Ir aš tikiuosi, kad artimiausiu metu tokių iniciatyvų bus. Aišku, idealu būtų, kad tai būtų bendros iniciatyvos – ir valdančiųjų, ir opozicijos – kad čia nebūtų didelių skirčių“, – akcentavo politikė.
V. Čmilytės-Nielsen nuomone, šio klausimo sprendimo galėtų imtis Seimo Žmogaus teisių komitetas.
„Aš manyčiau, kad Žmogaus teisių komitetas galėtų imtis. Ten yra atstovų įvairių frakcijų ir tai būtų tikriausiai logiškiausia reakcija“, – svarstė ji.
Visgi, ar šios kadencijos Seimui pavyks panaikinti šią Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą, pasak politikės, kol kas sunku prognozuoti.
„Sunku pasakyti, kokios perspektyvos šiame Seime, nes, kaip paprastai su tokiomis vertybinėmis nuostatomis būna, net gali tos pačios frakcijos nuomonės skirtis. Bet šiuo atveju aš tai vertinčiau per tokią teisinę prizmę, kad tokios nuostatos galiojimas neturi nieko bendro su vertybėmis. Tai yra tiesiog diskriminacinio pobūdžio nuostata, kurios mes nerasime vakarietiškų, demokratiškų valstybių teisėje“, – atkreipė dėmesį ji.
Trečiadienį Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad įstatymo nuostatos, draudžiančios nepilnamečiams skleisti informaciją, kuria niekinamos šeimos vertybės ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata, prieštarauja Konstitucijai.
Su prašymu į KT įvertinti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų konstitucingumą šių metų vasarį kreipėsi buvusi Vyriausybė.
I. Šimonytės Vyriausybė praėjusiais metais siūlė Seimui išbraukti iš minėto įstatymo nuostatą, draudžiančią nepilnamečiams skleisti informaciją, kuria niekinamos šeimos vertybės ir skatinama LGBTIQ šeimos samprata. Šiuo siūlymu siekta sureaguoti į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, kad taikydama minėtą nuostatą Lietuva pažeidė rašytojos Neringos Macatės teises.
Parlamentas Vyriausybės siūlymui nepritarė.
Dar iki sprendimo Seime prezidentas Gitanas Nausėda tikino, jog šios pataisos priėmimas reikštų „žalios šviesos uždegimą niekinti šeimą“.