Anot politiko, jis pats sunkiai įsivaizduoja, kad Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) ryžtųsi koalicijoje pakeisti Remigijaus Žemaitaičio vedamą partiją.
Tačiau, akcentuoja R. Karbauskis, kitas klausimas, jei to labai reikėtų valstybei.
„Tada valstiečių reikėtų labai prašyti ir prašyti visiems. Reikėtų sakyti, kad iš tikrųjų kyla grėsmė valstybei. Tada, galbūt, mes pasvarstytume, ką darome“, – Eltai sakė R. Karbauskis, komentuodamas antradienį nuskambėjusius „aušriečių“ svarstymus trauktis iš valdančiosios daugumos.
Opozicijoje likusių valstiečių lyderio teigimu, R. Žemaitaitis šiuo metu akivaizdžiai šantažuoja socialdemokratų dominuojamą valdančiąją daugumą. Ir tai, tikina jis, nieko keisto. Politiko teigimu, tai buvo aišku socialdemokratams nusprendus į koaliciją nekviesti jo vadovaujamos politinės partijos.
„Tiesiog negalėjo būti kitaip. Dabar priimti sprendimai turi savo pasekmes“, – sakė politikas ir neslėpė, kad iš skandalų neišbrendanti dauguma pastaruoju metu tyčiojosi iš Seimo valstiečių.
„Mums nei Seimo pirmininko pavaduotojo nesiūlė, mus belekaip salėje išsodino – mes jaučiamės, kad valdančioji dauguma iš mūsų tyčiojasi. Tad staiga pulti gelbėti tuos žmones, kurie skęsta – kokia mums iš to prasmė? Aš tame nematau jokios logikos“, – sakė politikas.
R. Žemaitaitį pavadino lietuviškuoju V. Žirinovskiu
Kita vertus, tęsė R. Karbauskis, būtina įvertinti, kad R. Žemaitaitis šiuo metu užsiima politinio spektaklio konstravimu.
„R. Žemaitaitis yra aktorius. Jis nėra niekada buvęs ten, kur reikėtų kažką realaus padaryti. Nelabai suprantu, kad jis kažką pajėgus padaryti. Išskyrus tai, kad suvaidintų. Jis kaip Žirinovskis – toks buvo politikas Rusijoje. Jis visada vaidindavo. Žemaitaitis yra lietuviškas Žirinovskis. Bet kai tu papuoli į valdžią – reikia nustoti vaidinti“, – aiškino R. Karbauskis.
„Jis puikiai supranta, kad šantažuoja, jis puikiai supranta, kad ši dauguma kabo ant plauko, jis puikiai supranta, kad „valstiečiai“ nėra tie, kurie vardan valdžios padarytų viską. Jis žino, kad mes nepulsime, mes nebūsime tie, kurie ateis gelbėti jų padėti. Ir socdemai tai supranta, ir S. Skvernelis tai supranta. Tiek tyčiotasi iš mūsų. Jie patys padarė viską, kad variantų koalicijai sumažėtų“, – neslėpdamas apmaudo apibendrino „valstiečių“ lyderis.
Kalbos apie galimą koalicijos griūtį kilo po to, kai politikas pranešė sieksiantis tapti septintuoju Seimo vicepirmininku.
Visgi anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į šias pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.
Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Seimo statutas numato, kad parlamento vadovas galu turėti 7 vicepirmininkus. Trys postai yra deleguoti didžiausios valdančiosios socialdemokratų frakcijos atstovams – Juozui Olekui, Rasai Budbergytei bei Orintai Leiputei. Taip pat pora – opozicijos atstovėms Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. Du vicepirmininko postai deleguoti ir „auštriečiams“, tačiau kol kas į šias pareigas paskirta tik viena Agnė Širinskienė.