Visgi Vyriausybės vadovas tikino nemanantis, kad R.Žemaitaičio nedelegavus į Seimo vicepirmininkus koalicijos sutarties būtų nesilaikoma.
„Jeigu reikės, spręsime ir rytoj, ir poryt. Jeigu reikės, bus ir papildomas susitikimas – ieškosime išeičių“, – žadėjo G.Paluckas.
„Šiandien tikrai negaliu to konstatuoti“, – paklaustas, ar mano, jog koalicijos sutarties iš tiesų yra nesilaikoma, kaip aiškina R.Žemaitaitis, patikino G.Paluckas.
Anot premjero, koalicinėje sutartyje nurodyta, kad dvi parlamento vicepirmininko kėdės priklauso „Nemuno aušrai“, tačiau tai nebūtinai turi būti R.Žemaitaičio pavardė.
„Pirmiausia mes ultimatumais tikrai nebendraujame – jeigu viena ar kita problema yra koalicijoje, ji sprendžiama numatyta tvarka, tai yra, koalicija renkasi į posėdį ir atitinkamai ieško sprendimo būdų.
Taip, koalicijos sutartyje yra pažadėta, kad dar viena, papildoma Seimo vicepirmininko pozicija priklauso „Nemuno aušrai“, tačiau nėra įrašyta jokia pavardė“, – komentavo G.Paluckas.
Jis pats teigė jokių ultimatumų iš R.Žemaitaičio pusės nesulaukiantis.
„Jokių ultimatumų mūsų bendravime tikrai nėra ir aš pats ultimatumais stengiuosi nebendrauti. Suprantu jo norą tapti Seimo vicepirmininku, tačiau lygiai taip pat jie turi teisę deleguoti gal ir kažką kitą“, – aiškino G.Paluckas, pridūręs, kad šiuo atveju svarbu atsižvelgti ir į Seimo vadovo S.Skvernelio poziciją.
„Galų gale, tai yra visos koalicijos sprendimas. Ir tą sprendimą mes padarysim“, – pabrėžė G.Paluckas.
Premjeras nesiryžo spėlioti, ar „Nemuno aušrai“ pasitraukus iš koalicijos socialdemokratai kviestųsi trečiajį koalicijos partnerį, ar dirbtų su gerokai nukarpyta dauguma.
„Aš nesamprotausiu apie tai, ko dar nėra – mes šiandien turime koaliciją, ji yra veikianti, yra susitarimas, jeigu yra nesutarimų, jie sprendžiami koalicijos susitarime nustatyta tvarka, o visa kita yra tik samprotavimai, į kuriuos veltis šiandien tikrai nėra reikalo“, – aiškino G.Paluckas, pridūręs, kad perkalbinėti R.Žemaitaičio nesiruošia, nes konkrečių sprendimų dar nėra.
Paklaustas, kaip pats vertina tai, kad dar nė nepraėjus dviem mėnesiams naująją valdančiąją daugumą jau lydi tokios dramos, premjeras patikino, kad bendrauti koalicijos partneriams sekasi jau geriau.
„Pradžia visada yra sunkiausia – reikia ir priprasti vieniems prie kitų, ir prie kalbėjimo būdo, pareiškimų stiprumo, bet tas apsitrynimo laikotarpis eina į pabaigą, ir aš tikiu, jog išspręsime visus kilusius klausimus“, – tvirtino ministras pirmininkas.
Kaip skelbta anksčiau, pirmadienį „Nemuno aušros“ pirmininkas R.Žemaitaitis pareiškė kelsiantis klausimą dėl buvimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas. Antradienį jis pripažino, kad tokie svarstymai yra pakankamai rimti.
„Duokite 30 dienų pagal koalicinę sutartį ir žinosite mūsų sprendimą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R.Žemaitaitis.
Kalbos apie galimą koalicijos griūtį kilo po to, kai politikas pranešė sieksiantis tapti septintuoju Seimo vicepirmininku.
Visgi anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į šias pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R.Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.
Šiuo metu Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama baudžiamoje byla kurioje R.Žemaitaitis kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Seimo statutas numato, kad parlamento vadovas galu turėti 7 vicepirmininkus. Trys postai yra deleguoti didžiausios valdančiosios socialdemokratų frakcijos atstovams – Juozui Olekui, Rasai Budbergytei bei Orintai Leiputei.
Taip pat pora – opozicijos atstovėms Viktorijai Čmilytei-Nielsen bei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei. Du vicepirmininko postai deleguoti ir „aušriečiams“, tačiau kol kas į šias pareigas paskirta tik viena Agnė Širinskienė.